ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مانتیس

اشتراک‌گذاری

مانتیس

Mantis

مانتیس - دنیای سینمایی مارول

گونه

دورگه سلستیل

جنسیت

مونث

تاریخ مرگ

بهار ۲۰۱۸ (بازیابی در ۲۰۲۳)

وابسته به

نگهبانان کهکشان (قبلا)

نمایش‌ها

نگهبابان کهکشان بخش ۲
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
انتقام‌جویان: پایان بازی
ثور: عشق و تندر
نگهبابان کهکشان بخش ۳

بازیگر

پوم کلمنتیف

مانتیس (Mantis) یک دورگه سلستیل با توانایی درک احساس دیگران و تغییر دادن آن‌ها است. او به تنهایی توسط پدرش ایگو بزرگ شد و بعدا به عضوی از نگهبانان کهکشان به رهبری برادر ناتنی‌اش، پیتر کوییل تبدیل شد. مانتیس از کودکی با قدرت‌های خود به آرام کردن رفتار عصبی ایگو کمک کرد تا اینکه نگهبانان به سیاره او آمدند. پس از پیوند و با درکس ویرانگر، او به حمایت از نگهبانان پرداخت و سپس با آن‌ها متحد شد تا از تسخیر شدن کهکشان توسط ایگو جلوگیری کند. با پایان یافتن خدمت خود به ایگو، او به عضویت کامل نگهبانان درآمد و آن‌ها را در ماجراجویی‌های بعدی همراهی کرد.

زمانی که نگهبانان برای جلوگیری از جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت توسط تانوس فراخوانده شدند، مانتیس تعدادی از نگهبانان را تا نوور همراهی کرد، جایی آن‌ها موق نشدند تا جلوی این جنگ‌سالار را در به دست آوردن اتر بگیرند و در نتیجه‌ی آن گامورا نیز دستگیر شد. پس از آن، آن‌ها به سیاره تایتان سفر کردند و در آنجا با دکتر استرنج، مرد آهنی و مرد عنکبوتی متحد شدند تا با تانوس مقابله کنند. این مبارزه بار دیگر با شکست به پایان رسید و مانتیس و نگهبانان دیگر به محو شدند. خوشبختانه پنج سال بعد، انتقام‌جویان بازمانده موفق شدند قربانیان اسنپ را احیا کنند و مانتیس نیز زنده شد. سپس او در نبرد زمین شرکت کرد. پس از آن، او دوباره در کنار نگهبانان کهکشان که ثور نیز به آن اضافه شده بود، به ادامه ماجراهای خود پرداختند.

ماه‌ها بعد، مانتیس و نگهبانان در کنار ثور به فعالیت خود ادامه دادند و به سیارات نیازمند کمک کردند. با این حال، هنگامی که خبر مبارزات انتخاباتی گور به آن‌ها رسید، نگهبانان و ثور راه خود را جدا کردند.

پس از اینکه راکت در جریان حمله آدام وارلاک به شدت مجروح شد، مانتیس به همراه دیگر نگهبانان ماموریتی را برای نجات جان او آغاز کردند که این موضوع در نهایت گروه را در مقابل فرگشتی عالی، خالق راکت قرار داد. پس شکست دادن موفقیت‌آمیز فرگشتی عالی و نجات پیدا کردن جان راکت، مانتیس تصمیم گرفت تا نگهبانان کهکشان را ترک کند تا ماجراهای شخصی خودش را دنبال کند. احساس می‌کرد که تمام عمرش را صرف انجام کاری کرده است که ایگو از او می‌خواست و بعدا نگهبانان نیز از او چنین می‌خواستند.

صفحات دیگر