ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ماریا هیل

اشتراک‌گذاری

ماریا هیل

Maria Hill

ماریا هیل - دنیای سینمایی مارول

گونه

انسان

ملیت

آمریکایی

جنسیت

مونث

تاریخ تولد

۴ آوریل ۱۹۸۲

تاریخ مرگ

بهار ۲۰۱۸ (احیا شده در ۲۰۲۳)
۴ نوامبر ۲۰۲۶

سطح اختیار

سطح ۹ (قبلا)

عنوان

جانشین مدیر شیلد (قبلا)
فرمانده (قبلا)

وابسته به

شیلد (قبلا)
صنایع استارک (قبلا)
گروه نیک فیوری

نمایش‌ها

فیلم‌ها:
انتقام جویان
کاپیتان امریکا: سرباز زمستان
انتقام‌جویان: عصر آلترون
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (صحنه پس از تیتراژ)
انتقام‌جویان: پایان بازی
سریال‌ها:
ماموران شیلد
تهاجم مخفی

بازیگر

کوبی اسمالدرز

ماریا هیل (Maria Hill) معاون سابق و فرمانده شیلد بود که توسط نیک فیوری به دست راست او تبدیل شد. در سال ۲۰۱۲ او بر ابتکار انتقام‌جویان و رستاخیز فیل کولسون نظارت داشت. دو سال بعد از اینکه فیوری مورد هجوم هایدرا قرار گرفت، هیل به مرگ جعلی فیوری کمک کرد و در کنار کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه و فالکون برای افشای هایدرا و خاتمه دادن به پروژه بینش کار کرد.

بلافاصله پس از سقوط شیلد، هیل به صنایع استارک پیوست تا از خود در برابر پیگرد قانونی محافظت کند. با این حال، او با فیل کولسون در تماس ماند و به او در مأموریت شکار کردن گرانت وارد و جان گرت کمک کرد. سال بعد، کولسون به او اطلاع داد که عصای لوکی در اختیار دکتر لیست در سوکوویا است و اطلاعاتی را در اختیار انتقام‌جویان قرار داد. در نتیجه‌ی حمله آلترون به انتقام‌جویان، هیل دوباره به فیوری پیوست و در نبرد سوکوویا برای خنثی کردن نقشه‌های آلترون کمک کرد.

پس از جنگ داخلی انتقام‌جویان، هیل صنایع استارک را ترک کرد و به خدمه جدید فیوری پیوست. در سال ۲۰۱۸، هیل و فیوری از جمله کسانی بودند که در جریان بشکن تانوس کشته شدند. پنج سال بعد، هیل توسط بروس بنر احیا شد و در مراسم خاکسپاری تونی استارک شرکت کرد. در حالی که فیوری خارج از سیاره به سر می‌برد، هیل با تالوس ملاقاتی داشت و از طریق او از تهاجم مخفیانه جناح سرکش اسکرول به رهبری گراویک مطلع شد که باعث شد فیوری را به زمین احضار کند. هیل با فیوری و تالوس برای جلوگیری از یک حمله تروریستی در مسکو همکاری کرد، حمله‌ای که می‌توانست جرقه‌ای برای یک جنگ همه‌جانبه باشد، با این حال آن‌ها شکست خوردند و هیل توسط گراویک کشته شد.

صفحات دیگر