ویکی Marvel's Spider Man

والچر (Vulture)

اشتراک‌گذاری

آدرین تومز

Adrian Toomes

والچر (Vulture) Marvel's Spider Man

نام مستعار

آدرین تومز

جنسیت

مذکر

سن

۷۶

سکونت

شهر نیویورک

تابعیت

آمریکایی

پیشه

عضو شش خبیث
مهندس برق

توانایی‌ها

  • مهندس مکانیک خبره
  • پرواز و قدرت تقویت‌یافته ناشی از لباس پرنده
  • قادر به شلیک پرتابه‌هایی مشابه چاقو

صداپیشه

دوایت شولتز

والچر (Vulture - کرکس) یکی از شخصیت‌های شرور در بازی Marvel's Spider-Man است. او یکی از شروران شناخته شده و عضوی از گروه شش خبیث است.

اولین نمایش والچر و شخصیت آدرین تومز در کمیک اسپایدرمن شگفت‌انگیز ۲# در سال ۱۹۶۳ نشان داده شد. این شخصیت توسط استن لی و استیو دیتکو خلق شد.

تاریخچه

پیشینه در کمیک‌ها

تومز یک بومی اهل استیتن آیلند و یک تاجر و مخترع پا به سن گذاشته بود که همراه با شریکش گرگوری بستمن اقدام به راه‌اندازی یک کسب و کار کرده بود. گرگوری مسئولیت امور مالی را بر عهده داشت و تومز اختراعات را انجام می‌داد. تومز بعد از پی بردن به این که بستمن او را فریب داده است اقدام به براندازی کسب و کارشان کرد و خودش یکی از اختراعاتش را به کار گرفت، افساری که به او توانایی‌های فرا انسانی می‌داد و بخشی از هویت جدید او به عنوان یک جنایتکار حرفه‌ای شد.

پیش از بازی

والچر یکی از اولین ابر شرورانی بود که مرد عنکبوتی با او رو در رو شد. پیتر اشاره می‌کند که آن دو بارها با یکدیگر مبارزه کردند. در نهایت او توسط اسپایدرمن شکست خورد و در رافت حبس شد.

Marvel's Spider-Man

والچر به خاطر نیروی تولید شده از لباس بالدار خود دچار سرطان ستون فقرات شده بود. وقتی او در قالب گروه شش خبیث قرار گرفت، دکتر اختاپوس برنامه‌ای را برای نجات جان والچر در دستور کار قرار داد و در عوض رهایی او از زندان رافت، کمک او برای گرفتن انتقام شخصی از نورمن آزبورن را طلب کرد.

در زمان فرار مجرمان از سلول‌ها، والچر به طور مختصر به الکترو در مقابله کردن با مرد عنکبوتی کمک کرد و اسپایدرمن را به سمت گروه شش خبیث و مواجهه‌ای مرگبار کشاند. بعدها، وقتی مرد عنکبوتی از تله‌ی انفجار دکتر اختاپوس فرار کرد، والچر دوباره به الکترو پیوست و علیه اسپایدرمن مبارزه کرد. با وجود تلاش‌های آن دو، اما اسپایدرمن موفق به غلبه بر آن‌ها شد و در نهایت والچر دستگیر شد.

توانایی‌ها

والچر با استفاده از لباسی مجهز به بال می‌تواند بر فراز آسمان‌ها پرواز کند و به همین سبب دشمنی توانمند برای مرد عنکبوتی است.