ویکی Marvel's Spider Man

الکترو (Electro)

اشتراک‌گذاری

مکسول دیلن

Maxwell Dillion

الکترو (Electro) Marvel's Spider Man

نام مستعار

الکترو

سن

۳۹

جنسیت

مذکر

سکونت

شهر نیویورک

تابعیت

آمریکایی

پیشه

عضو شش خبیث
تبه‌کار حرفه‌ای
برق‌کار (سابق)

توانایی‌ها

  • مهار الکتریسیته
  • پرواز

صداپیشه

جاش کیتن

مکسول دیلن با نام مستعار الکترو (Electro) یکی از شخصیت‌های شرور بازی Marvel's Spider-Man است. او یکی از چهره‌ها و شروران شناخته شده و عضو گروه شش خبیث است.

شخصیت مکسول دیلون توسط استن لی و استیو دیتکو خلق شد، و اولین نمایش آن در فوریه سال ۱۹۶۴ و در کمیک اسپایدرمن شگفت‌انگیز ۹# صورت گرفت. این شخصیت در بازی فاقد ماسک معروفش است و در عوض صورت سوخته‌ی او دیده می‌شود.

تاریخچه

پیشینه در کمیک‌ها

در زمان بچگی، پدر مکسول دیلون، مادر او را ترک کرد و خودش وقتی مکس تنها ۲۴ سال داشت درگذشت. به این ترتیب مکس در جوانی بدون پدر و مادر شد. مدت زیادی طول نکشید تا همسر اول مکس نیز او را ترک کرد و این اتفاقات دنیا را برای او تلخ کرده بود.

در یک روز، وقتی او در حال کار برای یک شرکت برق محلی بود، برق‌کار دیگری دچار حادثه‌ای شد که دیلون او را نجات داد، اما در این رویداد او دچار برق‌گرفتگی شدیدی شد که این حادثه او را به یک خازن زنده تبدیل کرد و قدرت‌های فرا طبیعی برای او به ارمغان آورد. الکترو از این قدرت‌های جدید برای منافع شخصی که اغلب مالی بود بهره برد و زندگی ساده‌ی او به یک زندگی باورنکردنی تبدیل شد. این شیب لغزنده او را به سمت تبدیل شدن به یک مجرم حرفه‌ای سوق داد.

Marvel's Spider-Man

الکترو در هشت سال گذشته چند بار با مرد عنکبوتی تقابل داشته است و در شروع داستان در زندان رافت حبس بود. او با توانایی مهار الکتریسیته قصد دارد تا به واسطه‌ی انرژی خالص به فرم نهایی خود تبدیل شود. او با کمک دکتر اختاپوس از زندان رهایی پیدا کرده و قبول می‌کند تا برای از بین بردن نورمن آزبورن او را همراهی کند.

الکترو بعد از فرار از رافت با هدایت کردن اسپایدرمن و با به دام انداختن او منجر به رویارویی او با شش خبیث شد. الکترو همچنین به دپارتمان پلیس حمله کرد تا اسپایدرمن را به آن جا بکشاند. بعدها دکتر اختاپوس از الکترو به عنوان یک نقشه پشتیبان استفاده کرد تا مرد عنکبوتی را در مکان معین منفجر کند. اما وقتی اسپایدرمن از این مخمصه فرار کرد الکترو و والچر هر دو به سوی او هجوم بردند با این حال اسپایدرمن از پس آن‌ها برآمد و در انتها الکترو را تنیده در تار رها کرد تا پلیس او را پیدا کند.

توانایی‌ها

او یک ابرشرور حامل الکتریسیته است که قادر است برق تولید کند و از جریان این برق به عنوان مزیت در نبردها استفاده کند (نباید با شوکر که از امواج شوک استفاده می‌کند اشتباه گرفته شود).