ویکی Marvel's Spider Man

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ونوم

اشتراک‌گذاری

ونوم

Venom

ونوم - Marvel's Spider Man

سن

ناشناخته

موقعیت

شهر نیویورک

بازیگر

تونی تاد

ونوم (Venom) با کد VNM-252 شخصیتی در سری بازی‌های ویدیویی مرد عنکبوتی مارول است که به عنوان یک آنتاگونیست در Marvel's Spider-Man 2 ایفای نقش می‌کند.

ونوم یک سیمبیوت بیگانه است که با بدن انسان پیوند می‌خورد و به عنوان میزبان از آن استفاده می‌کند. این سیمبیوت به طور خلاصه در پایان بازی اول و همین طور در مایلز مورالز نمایش داده شد، جایی که هری آزبورن به عنوان میزبان آن تایید شد. سیمبیوت برای مدتی بدن هری را به طور موقت ترک کرد تا با پیتر پارکر پیوند بخورد، اما در نهایت به هری بازگشت و او تبدیل به ونوم شد.

تاریخچه

مدتی قبل از سال ۲۰۱۸، آسکورپ نشانه‌هایی قطعی از حیات را درون یک شهاب سنگ کشف کرد. هنگامی که این شهاب سنگ در خارج از شهر نیویورک فرود آمد، یک تیم امنیتی شامل نورمن آزبورن و کرت کانرز برای تحقیق اعزام شدند. آن‌ها موجودی سیاه‌رنگ و شبیه به پیچک را کشف کردند که وقتی کانرز می‌خواست به آن نزدیک شود، به سرعت به بازوی راست او چسبید. تیم مجبور شد برای رها کردن این موجود، به بازوی کانرز شلیک کند و قادر شد این ارگانیسم را در یک ظرف کپسول-مانند حبس کند.

این ارگانیسم با عنوان VNM-252 نامگذاری شد و به طور مخفیانه مورد مطالعه قرار گرفت. محققان پس از اینکه متوجه شدند که این ارگانیسم می‌تواند در سطح زیر-سلولی با میزبان انسان پیوند برقرار کند، آن را «سیمبیوت» (به معنی «همزیست») نامیدند. به همین دلیل، آزبورن از این سمبیوت برای پسرش هری استفاده کرد که از سندرم لاعلاج اشتران رنج می‌برد. او امیدوار بود با این اقدام پیشرفت بیماری هری را متوقف کند.

Marvel's Spider-Man

پس از بحران نفس شیطان، نورمن آزبورن از پسرش بازدید کرد و از وضعیت او ناامید بود. با این حال نورمن متوجه نشده بود که سیمبیوت به حرکت او واکنش نشان داده است.

مایلز مورالز

در حالی که سیمبیوت هنوز به هری متصل بود، کانرز مجددا توسط نورمن استخدام شد تا بیماری آزبورن جوان و همین طور ماده‌ای را که او را زنده نگه داشته بود را بررسی کند. درست زمانی که هری خبر عضویت ریو مورالس در شورای شهر نیویورک را شنید، از خواب بیدار شد. نورمن مدت‌ها شاهد حضور پسرش در این محفظه‌ی نگهدارنده بود، علیرغم هشدارهای کرت، دستور داد تا او را از محفظه بیرون آورند.

Marvel's Spider-Man 2

در حالی که هری آزاد شده است، اما سیمبیوت سندرم اشتران او را کنترل می‌کند و او را سالم نگه می‌دارد. او از قابلیت‌های دیگر سیمبیوت آگاه نبود تا اینکه همراه با پیتر، مری جین، مایلز مورالز و گانکه لی به جزیره کونی سفر کرد. در آنجا پیچک‌های سیمبیوت به او اجازه داد تا به پیتر کمک کند و مهمانان را از یک ترن هوایی در حال فروپاشی نجات دهد.

پس از چند آزمایش در مورد قدرت‌های سیمبیوت، هری به پیتر در نبردهایش علیه کراون کمک کرد و سیمبیوت به عنوان یک زره نظامی عمل کرد. با این حال، در مقطعی سیمبیوت به سمت پیتر کشیده شد و حتی طی یک تماس کوتاه، یک نشان عنکبوتی روی این زره ​​ایجاد شد. در نهایت، پس از اینکه پیتر توسط کراون به طور مرگباری چاقو خورد، سیمبیوت به از هری به بدن او منتقل شد و پیتر در پوشش سیاه‌رنگی ظاهر شد. قدرت‌های آن پیتر را قادر ساخت تا شکارچیان کراون را دفع کند، اما وقتی هری از سیمبیوت درخواست بازگشت کرد، این ارگانیسم از بازگشت امتناع کرد و به پیتر وابسته ماند. در نهایت سیمبیوت شروع به تغییر شخصیت پارکر کرد، تا جایی که مایلز مجبور شد با او مبارزه کند تا آن را از بین ببرد. سرانجام پارکر در حذف کردن آن و بازگرداندن آن به هری موافقت بود.

با وجود این، پیتر تلاش کرد تا از هری بخواهد که آن را نابود کند، زیرا آن را بسیار خطرناک می‌دانست. هری خشمگین از اوضاع، با عصای خود به واحد نگهداری سیمبیوت ضربه زد و شیشه را شکست. سرانجام سیمبیوت دوباره با هری پیوند خورد و او را تبدیل به ونوم کرد. هری اکنون با قدرت سمبیوت از میان امنیت اسکورت گذشت و با کراون و شکارچیانش درگیر شد. پس از یک مبارزه، ونوم پیروزی خود را ثابت کرد کراون را کشت و سپس از صحنه گریخت.

متأسفانه، سیمبیوت شروع به کنترل هری کرد و اوضاع پیچیده شد. هری سه منطقه شناخته شده از نیویورک را به محلی برای شبکه‌ی سمبیوت‌ها تبدیل کرد. ونوم همچنین مری جین را با اسکریم آلوده کرد، اما مری جین به لطف پیتر از این نفوذ رها شد.

صفحات دیگر