ویکی Marvel's Spider Man

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مکسول دیلن

اشتراک‌گذاری

مکسول دیلن

Maxwell Dillion

مکسول دیلن - Marvel's Spider Man

نام مستعار

الکترو

سن

۴۱

جنسیت

مذکر

تابعیت

آمریکایی

پیشه

عضو شش خبیث
تبه‌کار حرفه‌ای
برق‌کار (سابق)

توانایی‌ها

مهار الکتریسیته
پرواز

صداپیشه

جاش کیتن

مکسول دیلن با نام مستعار الکترو (Electro) یکی از شخصیت‌های شرور بازی Marvel's Spider-Man بود. او یکی از دشمنان همیشگی مرد عنکبوتی و عضوی از گروه شش خبیث بود. توانایی او در جذب حجم عظیمی از الکتریسیته باعث شد تا او به یکی از اهداف شکار بزرگ کریون تبدیل و توسط او کشته شود.

تاریخچه

Marvel's Spider-Man

الکترو در هشت سال گذشته چند بار با مرد عنکبوتی تقابل داشته است و در شروع داستان در زندان رافت حبس بود. او با توانایی مهار الکتریسیته قصد دارد تا به واسطه‌ی انرژی خالص به فرم نهایی خود تبدیل شود. او با کمک دکتر اختاپوس از زندان رهایی پیدا کرده و قبول می‌کند تا برای از بین بردن نورمن آزبورن او را همراهی کند.

الکترو بعد از فرار از رافت با هدایت کردن اسپایدرمن و با به دام انداختن او منجر به رویارویی او با شش خبیث شد. الکترو همچنین به دپارتمان پلیس حمله کرد تا اسپایدرمن را به آن جا بکشاند. بعدها دکتر اختاپوس از الکترو به عنوان یک نقشه پشتیبان استفاده کرد تا مرد عنکبوتی را در مکان معین منفجر کند. اما وقتی اسپایدرمن از این مخمصه فرار کرد الکترو و والچر هر دو به سوی او هجوم بردند با این حال اسپایدرمن از پس آن‌ها برآمد و در انتها الکترو را تنیده در تار رها کرد تا پلیس او را پیدا کند.

Marvel's Spider-Man 2

الکترو که در کنار دکتر اختاپوس، راینو، اسکورپیون، مستر نگاتیو و کینگ پین در زندان رافت اسیر بود، مورد توجه کریون شکارچی قرار گرفت. کریون در جستجوی یک حریف شایسته برای مبارزه بود و از این رو تصمیم گرفت الکترو را به عنوان هدفی بالقوه انتخاب کند. با این حال، شش ماه قبل از ورود کریون و شکارچیانش به شهر نیویورک، مکس از این زندان منتقل شده بود. کریون که هنوز دلسرد نشده بود، الکترو را به عنوان یکی از طعمه‌های خود انتخاب کرد. کریون اشاره کرد که با توجه به قدرت‌های الکترو، او می‌تواند یک رقیب شایسته باشد. به این ترتیب کریون پس از شکار کردن اسکورپیون و مارتین لی، به دنبال الکترو رفت.

کریون در نهایت الکترو را پیدا کرد و با او جنگید و او را شکست داد. کریون در حین این دوئل اظهار داشت که مکس فردی ضعیف بوده است و او وقت خود را تلف کرده است. او ابزار کرد که تصورش از مبارزه با الکترو بسیار چالش‌برانگیزتر بوده است. با وجود این، او امیدوار بود که لباس الکترو برای شکارچیانش مفید واقع شود، چرا که دارای خواص الکتریکی باورنکردنی است که به عقیده او الکترو نتوانسته بود از تمام پتانسیل آن استفاده کند.

صفحات دیگر