ویکی God of War

انگربودا

اشتراک‌گذاری

انگربودا

Angrboða

انگربودا - God of War

عنوان

غول آیرون‌وود
مادر گرگ‌ها
مادر هیولاها

محل تولد

جنسیت

مونث

نژاد/گونه

خانواده

گریلا (مادربزرگ)
لوکی (معشوقه)
هل (دختر)

انگربودا (Angrboða) یک یوتون و دوست نزدیک و معشوقه لوکی، مالک کنونی فنریر است. او همچنین یکی از آخرین بازماندگان غول‌های یوتون‌هایم است.

اسطوره‌شناسی نورس

اطلاعات زیادی در مورد انگربودا در اساطیر اسکاندیناوی وجود ندارد به جز اینکه او عمدتا در آیرون‌وود زندگی می‌کرده است و از گرگان به عنوان فرزندانش مراقبت می‌کرده است.

یک روز، انگربودا با لوکی ملاقات کرد و آن‌ها صاحب سه فرزند هیولا شدند: یک گرگ غول‌پیکر به نام فنریر، یک مار جهانی به نام یورمونگاند، و الهه نیمه زنده به نام هل.

در مجموعه خدای جنگ

خدای جنگ (۲۰۱۸)

در حالی که انگربودا هرگز مستقیما در بازی دیده نشده است، اما دیوارنگاره‌ای از او در معبد یورمونگاند وجود دارد که او را در حال شیر دادن به یورمونگاند جوان و در کنار گرگ‌های آیرون‌وود نشان می‌دهد.

خدای جنگ راگناروک

پس از اینکه لوکی از خواب بیدار می‌شد و خود را در یوتون‌هایم یافت، او به دنبال گله‌ای از گرگ‌ها رفت تا به دهانه مزرعه‌ای رسید. آترئوس در آنجا یک نقاشی دیواری از خود و یک زن جوان را دید. آن زن ظاهر شد و با لوکی گفتگوی ناخوشایندی داشت، اما بعدا با معرفی خود به عنوان انگربودا رابطه‌ی آن‌ها بهبود یافت.

انگربودا به راهنمایی آترئوس در یوتون‌هایم پرداخت و او را از مناطق جنگلی هدایت کرد. او به آترئوس گفت که تمام عمرش برای ملاقات با او منتظر بوده و این سرنوشت او بوده که در طرح پیشگویی راگناروک آمده است. انگربودا تقریبا اکثر دوران نوجوانی خود را به تنهایی زندگی کرده است و در این مدت به نقاشی تجسم‌ها، جستجوی غذا، و مراقبت از حیوانات بومی یوتون‌هایم پرداخته است.

پس از برآشفتگی آترئوس پس از مشاهده‌ی مرگ کریتوس در پیش‌گویی راگناروک، انگربودا که شاهد متزلزل شدن او بود، تصمیم گرفت به آترئوس در مورد میراث و قدرت‌هایش به عنوان یک یوتون آموزش دهد، به این امید که ذهن او را از پیشگویی دور کند.

پس از ماجراجویی‌های بیشتری که این دو داشتند، آترئوس به انگربودا علاقه‌مند شد. او در مقطعی از میمیر پرسید که چگونه می‌تواند محبت یک دختر را به دست آورد، زیرا تلاش قبلی او با دادن یک گل ظاهرا کارساز نبود. با این حال، بدون اینکه آترئوس بداند، انگربودا تصمیم گرفت گلی مشابه را در خانه‌ی درختی خود نگهداری کند که یادآور آترئوس بود.

پس از پایان یافتن هیاهوی راگناروک و از بین رفتن اودین، قبل از این که آترئوس سفر خود را شروع کند، انگربودا یک سنگ مرمر را به او هدیه داد تا آترئوس در آینده بتواند او را پیدا کند و در طول سفرش یکدیگر را ببینند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

  • فیزیولوژی یوتون: انگربودا به عنوان یک غول دارای تمام ویژگی‌های استاندارد یک یوتون مانند افزایش قدرت، استقامت و چابکی و همچنین طول عمر بالا است.
  • پیش آگاهی: انگربودا، مانند هر غول دیگری می‌تواند رویدادهای آینده را ببیند.
  • جادوی غول: او به عنوان یک غول، دانشی از جادوی باستانی مردم خود دارد.
  • اجرای طلسم
  • رسیدگی به حیوانات
  • سوارکار خبره