ویکی بتمن

Batman: Arkham Knight

اشتراک‌گذاری

بتمن: شوالیه آرکهام

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight - بتمن

توسعه‌دهنده

Rocksteady Studios
Iron Galaxy Studios (Windows)

ناشر

DC Entertainment
Warner Bros. Interactive Entertainment

موتور

آنریل انجین ۳

تاریخ انتشار

۲۳ ژوئن ۲۰۱۵

سبک

اکشن-ماجرایی
بیتم-آپ
مخفی‌کاری

حالت

تک-نفره

پلتفرم‌ها

ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4، مایکروسافت ویندوز

Batman: Arkham Knight یک بازی ویدیویی اکشن-ماجرایی ساخته‌ی راک‌استدی استودیوز است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است. داستان بازی Batman: Arkham Knight پیرامون اتحاد اسکرکرو، آرکهام نایت و دث‌استروک در شب هالووین است.

این بازی دنباله‌ای بر Batman: Arkham City و آخرین بازی از سه‌گانه‌ی اصلی مجموعه بتمن آرکهام است. Batman: Arkham Knight توسط Warner Bros. Interactive Entertainment و برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه شخصی منتشر شده است.

نسخه‌ی PC این بازی در زمان انتشار با مشکلات فنی و اجرایی فراوانی همراه بود که این موضوع منجر شد تا بازی برای چند ماه از فروشگاه‌های دیجیتالی خارج شود.

داستان بازی Batman: Arkham Knight

پیش‌زمینه

نه ماه بعد از رویدادهای آرکهام سیتی و مرگ جوکر، بتمن سعی کرد تا با فقدان دشمن همیشگی‌اش و پیوندی که بین این دو شکل گرفته بود کنار بیاید. با این که دیگر هرج و مرج‌های جوکر در شهر گاتهام وجود نداشت و جنایت‌ها در شهر کاهش یافته بود اما شهروندان هرگز احساس امنیت نکردند. در این زمان دشمنان بتمن شامل پنگوئن، تو-فیس و هارلی کویین این فرصت را پیدا کردند تا اتحادی را به منظور کشتن بتمن شکل دهند. بتمن که یک تهدید جدید را پیش‌بینی می‌کرد به توسعه‌ی تکنولوژی مبارزه با جنایات ادامه داد و هوشیاری خود بر شهر را حفظ کرد.

در شب هالووین، اسکرکرو با نوع جدیدی از سم ترس خود و همین طور بمب‌هایی که در سراسر گاتهام کار گذاشته شده بود، شهر را تهدید کرد و این اقدام او باعث تخلیه شدن شش میلیون نفر از شهروندان شد. به این ترتیب تنها مجرمان در شهر باقی مانند.

داستان کامل

پس از تهدید شدن شهر توسط اسکرکرو، بتمن او را تا مخفیگاهی ردگیری کرد و در آنجا پویزن آیوی را که به خاطر عدم پیوستن به نقشه‌های اسکرکرو زندانی شده بود آزاد کرد. بتمن دیداری با اوراکل داشت و اوراکل کارخانه‌ی موارد شیمیایی Ace Chemicals را به عنوان منبع سم اسکرکرو شناسایی کرد. بتمن برای تحقیق به این تاسیسات رفت اما او با آرکهام نایت و شبه‌نظامیان مسلح او روبرو شد. بتمن موفق به غلبه بر این نیروها شد و موقعیت اسکرکرو را پیدا کرد. اسکرکرو تمام ساختمان را به یک بمب سمی تبدیل کرده بود و این شرور افشا کرد که اوراکل را نیز ربوده است. او بتمن را در معرض سم قرار داد و سپس فرار کرد. بتمن شعاع انفجار بمب را مهار کرد و سپس با جوکر روبرو شد.

یک فلش‌بک نشان داد که جوکر پیش از مرگش پنج نفر را به خون خود آلوده کرده است که یکی از آن‌ها بتمن بوده است. بتمن عفونت خود را از سایرین پنهان کرد و چهار فرد دیگری که از لحاظ فیزیکی و ذهنی به جوکر تغییر یافته بودند را زندانی کرد. جوکر حالا به خاطر آلودگی خون و سم ترس در قالب یک تصور ذهنی همراه بتمن بود و او را به طور مرتب سرزنش می‌کرد و همین طور ادراک او را از دنیای اطرافش مختل می‌کرد. بعد از این که بتمن از انفجار کارخانه Ace Chemicals فرار کرد، او گوردون را از ربوده شدن اوراکل باخبر کرد که این موضوع باعث خشم گوردون شد و خود او برای یافتن اسکرکرو اقدام کرد.

در ادامه‌ی داستان بازی Batman: Arkham Knight بتمن پی برد که اسکرکرو یک تاجر به نام سیمون استاگ را استخدام کرده تا او یک دستگاه توزیع توده برای سم ترس را بسازد که این دستگاه «کلودبرست» نامیده می‌شد. بتمن روی کشتی هوایی استاگ از این تاجر بازجویی کرد و اسکرکرو را پیدا کرد، اما یک دوز از سم ترس باعث شد تا جوکر کنترل بدن بتمن را به دست بگیرد و در همین حین آرکهام نایت اقدام به استخراج کلودبرست کرد. بتمن پس از بهبودی موقعیت اوراکل را در مخفیگاه اسکرکرو یافت اما وقتی به آنجا رسید اوراکل در معرض سم ترس قرار گرفته بود و در وحشتی که او را فرا گرفته بود اقدام به خودکشی کرد. هارلی کویین در این مقطع از داستان بازی Batman: Arkham Knight اقدام به تصرف پایگاه بتمن در استودیوی فیلم پانسا کرد تا بیماران جوکر-شده را آزاد کند. بتمن و رابین موفق به اسیر کردن هارلی و افراد آلوده شدند، اما یکی از این بیماران به نام هنری آدامز با این تفکر که بتمن تبدیل به جوکری کامل خواهد شد، اقدام به کشتن سایر افراد کرد و سپس خودکشی کرد. رابین با آگاه شدن از آلودگی بتمن، قبل از این که او دوباره توسط جوکر کنترل شود سعی کرد تا بتمن را زندانی کند، اما در عوض خود او توسط بتمن زندانی شد و بتمن اعلام کرد که تا قبل گرفتن اسکرکرو متوقف نخواهد شد.

آرکهام نایت با فعال‌سازی کلودبرست، سیلی از سم ترس را روانه شهر کرد. بتمن اقدام به نابودی کلودبرست کرد و آیوی را متقاعد کرد تا یک درخت کهن را توانمندسازی کند تا قادر به خنثی کردن سموم باشد. آیوی در این امر موفق بود و گاتهام را حفظ کرد اما فشار این فرآیند او را کشت، و این در حالی بود که بتمن در معرض سم قرار گرفته بود و جوکر بر بدن او تسلط بیشتری پیدا کرده بود. بتمن با تعقیب کردن آرکهام نایت به یک سایت ساخت و ساز رسید و اقدام به نجات دادن گوردون کرد. نایت هویت واقعی خود یعنی جیسون تاد (رابین قبلی) را افشا کرد، کسی که باور می‌شد توسط جوکر به قتل رسیده است، اما او در واقع توسط جوکر مورد شکنجه قرار گرفته بود و دچار آسیب‌های روانی شده بود. تاد بتمن را به خاطر رها کردش سرزنش کرد، و اگرچه بتمن به او پیشنهاد کمک کردن برای به دست آوردن سلامتی‌اش را کرد اما تاد اقدام به فرار کرد. مدتی بعد بتمن و گوردون روی بام یک ساختمان با اسکرکرو روبرو شدند و در آنجا مشخص شد که اوراکل هنوز زنده است و آن خودکشی در واقع نتیجه‌ی یک توهم بوده است. بتمن اقدام به نجات دادن اوراکل کرد و او را به اداره پلیس شهر گاتهام بازگرداند، اما در این زمان اسکرکرو با گرفتن گوردون اقدام به فرار کرد. اسکرکرو با استفاده از شبه-نظامیان باقی مانده به اداره پلیس حمله کرد تا متحدان بتمن را از بین ببرد. با این حال بتمن و اوراکل با همکاری هم این اقدام را خنثی کردند، اما اسکرکرو از فرصت استفاده کرد و رابین را ربود.

بتمن برای نجات دادن رابین و گوردون خود را تسلیم اسکرکرو کرد و به خرابه‌های تیمارستان آرکهام برده شد. اسکرکرو هویت محرمانه بتمن یعنی بروس وین را از طریق تلویزیون برای تمام دنیا افشا کرد، و سپس برای در هم شکستن او سم ترس را به او تزریق کرد. پس از این تزریق بتمن و جوکر نبردی را در ذهن بتمن شروع کردند تا کنترل او بدن بتمن را به دست بگیرند. جوکر به واسطه‌ی اشاره کردن به افرادی که به خاطر پیکار بتمن دچار رنج یا مرگ شده‌اند، او را تضعیف کرد. با این حال بتمن در نهایت بر جوکر چیره شد و موفق شد او را برای همیشه از ذهنش بیرون کند. در این زمان تاد به محل رسید و اسکرکرو را به سم ترس خودش تسلیم کرد و بتمن را نجات داد.

در پایان داستان بازی Batman: Arkham Knight بعد اطمینان یافتن از امنیت گاتهام، گوردون نیروهای پلیس را برای بازپسگیری خیابان‌ها اعزام کرد، و بتمن نیز برای محافظت از عزیزانش «پروتکل نایت‌فال» (سقوط شوالیه) را فعال کرد. بتمن در محاصره‌ی خبرنگاران به خانه و عمارت وین بازگشت و آلفرد به استقبال او آمد. وقتی این دو وارد عمارت شدند انفجاری رخ داد و ظاهرا آن‌ها کشته شدند. مدتی بعد، گوردون - که حالا به شهردار گاتهام تبدیل شده بود - آماده‌ی حضور در مراسم ازدواج رابین و اوراکل شد. در جایی دیگر دو غارتگر در خیابانی به خانواده‌ای حمله کردند اما آن‌ها مقابل یک شخصیت ترسناک قرار گرفتند که شبیه به بتمن بود.

شخصیت‌ها

قهرمانان/متحدان

شروران/دشمنان

سایر

منبع

صفحات دیگر