ویکی Assassin’s Creed

ایوور وارینسدوتیر

اشتراک‌گذاری

ایوور وارینسدوتیر

Eivor Varinsdottir

ایوور وارینسدوتیر - Assassin’s Creed

تولد

حوالی سال ۸۴۷، هیلبور، نروژ

مرگ

وینلند

دوره فعالیت

قرن نهم در اسکاندیناوی و بریتانیای بزرگ

نژاد

انسان

ایوور وارینسدوتیر (Eivor Varinsdottir) که همچنین با نام گرگ-بوسیده (Wolf-Kissed) شناخته می‌شود، یک وایکینگ از نروژ بود که در اواخر قرن نهم علیه پادشاه آلفرد بزرگ به انگلستان حمله کرد. ایوور همچنین تناسخی از اودین ایسو بود.

ایوور فرزند زوجی به نام روستا و وارین بود. او در روستایی به نام هیلبور به دنیا آمد که وفادار به پادشاه استیربیورن از قبیله ریون بود. ایوور به دنبال مرگ والدینش توسط کیوتوه کرول تحت سرپرستی استیربیورن قرار گرفت و در کنار پسر این پادشاه یعنی سیگورد بزرگ شد. او مدت زیادی از جوانی خود را به دنبال شکار کردن کیوتوه و گرفتن انتقام مرگ پدر و مادرش گذراند.

ایوور پس از بازگشت برادرش به نروژ، با دو هیدن وان به نام بسیم و هیثم آشنا شد و یک تیغه پنهان را هدیه گرفت که از آن در برابر دشمنانش استفاده کرد. پس از کشته شدن کیوتوه توسط او، و بعد از آن که استیربیورن قلمروی خود را به هارالد فیرهیر واگذار کرد و باعث ناراحتی برخی از اعضای قبیله ریون از جمله سیگورد شد، ایوور به دنبال برادرش به انگلستان رفت.

او و برادرش در مکانی مستقر شدند و ریونستروپ را بنیان کردند و سال‌های بعدی را به ساخت مقر خود و اتحاد با قلمروهای داخل انگلستان پرداختند. در مقطع ایوور به هیثم کمک کرد تا عاملان فرقه انشنتس را در انگلستان از بین ببرد که در این مسیر او کمک مخفیانه آلفرد وسکس را داشت، کسی که به طور غیرمستقیم در شکل‌گیری فرقه تمپلار تاثیرگذار بود.

بیوگرافی

اوایل زندگی

ایوور در حوالی سال ۸۴۷ به عنوان فرزند روستا و وارین در یک روستا به نام هیلبور واقع در ریگیافیلکه به دنیا آمد. در سال ۸۵۶، در حالی که جشنی توسط پادشاه استیربیورن ترتیب داده شده بود، حمله‌ای توسط کیوتوه کرول به این منطقه انجام شد که در نتیجه‌ی آن پدر و مادر ایوور و بسیاری از روستاییان دیگر کشته شدند. با این حال ایوور توسط پسر استیبیورن یعنی سیگورد نجات یافت و پس از پایان نبرد سرپرستی او توسط استیبیورن پذیرفته شد و ایوور همانند فرزند این پادشاه بزرگ شد.

حمله به ریگیافیلکه

در حوالی سال ۸۷۰، ایوور به همراه دو هم قبیله‌ای خود به نام دگ و تورا شاهد حمله‌ای از نیروهای کیوتوه به ریگیافیلکه بود که در مرز قلمروی استیربیورن قرار داشت. او که این شرایط را به چشم یک فرصت برای قبیله‌ی خود می‌دید، بدون توجه به توصیه‌های دگ برای دفع کردن این مهاجمان وارد عمل شد. در هنگام این مبارزه او با مهاجمی روبرو شد که سعی داشت با اشاره به مرگ پدر ایوور به او طعنه بزند و ادعا می‌کرد که پدر او همانند یک بزدل کشته شده است. ایوو در واکنش این موضوع، پاهای مهاجم را برید اما او را زنده رها کرد تا این مهاجم به عنوان یک جنگجو نمیرد و طبق باور وایکینگ‌ها به والهالا نرود.

پس از پایان یافتن این درگیری، ایوور به اعتبار نام پدرخوانده‌اش مدعی مالکیت این دهکده شد. فرد ارشد دهکده که تفاوتی میان استیربیورن و کیوتوه قائل نبود اقدام به حمله به ایوورد کرد اما قبل از این که بتواند شمشیرش را تاب دهد کشته شد. کمی بعد ایوورد یک زن برده که متعلق به کیوتوه بود را آزاد کرد، و این زن از او تقاضا کرد تا همراه او برود. ایوور تصمیم گرفت او را با خود به استاوانگر بازگرداند و به عنوان یک هدیه به استیربیورن بدهد.

در بازگشت به استاوانگر، با وجود آن که ایوور انتظار داشت تا به خاطر اقداماتش ستایش شود، اما پدرخوانده‌اش به خاطر آوردن این برده و همین طور به خاطر تحریک کردن خشم کیوتوه او را سرزنش کرد.

شکار کیوتوه

در سال ۸۷۲، ایوور و گروهش کیوتوه را تا غرب ریگیافیلکه تعقیب کردند. وقتی ایوور خودش اسیر شد، اعضای گروه او پراکنده شدند و توسط افراد کیوتوه شکار شدند. کیوتوه قبل از این که ایوور را به عنوان برده بفروشد، تبری را که متعلق به پدرش بود به او نشان داد و به او گفت که با همین تبر پدرش را کشته است. ایوور با این حال موفق به آزاد کردن خودش شد و به یکی از افرادش یعنی دگ که او نیز خودش را آزاد کرده بود پیوست. ایوور پس از کشتن یکی از پیروان کیوتوه به نام ریکیوولف، اعضای گروه خود را آزاد کرد. او پس از بازگشت به خانه، با رندوی، همسر سیگورد دیدار کرد و رندوی از ناخشنودی استیربیورن به خاطر حمله‌ی آن‌ها به کیوتوه به او اطلاع داد. ایوور همچنین مطلع شد که سیگورد به زودی از سفر دو-ساله خود به اروپا و آفریقا باز خواهد گشت.

پس از بازگشت سیگورد از سفر طولانی خود از قسطنطنیه، دو نفر به نام بسیم ابن اسحاق و هیثم همراه او به نروژ آمدند که به ایوور معرفی شدند. سیگورد همچنین یک تیغه پنهان را از این سفر آورده بود به خواهرش هدیه داد.

استقرار در انگلستان

در سال ۸۷۳، ایوور و قبیله او نروژ را ترک کردند تا از سلطه‌ی هارالد فیرهیر و حکومت یکپارچه شده او فرار کنند. آن‌ها به بخش جنوبی بریتانیای بزرگ رفتند و در آنجا یک استقرارگاه جدید به نام ریونستروپ را ایجاد کردند. ایوور توسط سیگورد ماموریت یافت تا این استقرارگاه را ترقی دهد. ایوور در مقطعی تصمیم گرفت تا با یک قبیله وایکینگ در کمبریجشر که توسط سوما رهبری می‌شد متحد شود و به آن‌ها کمک کند.

نمایش‌ها

  • Assassin’s Creed Valhalla: Song of Glory (اولین نمایش)
  • Assassin’s Creed: Valhalla
  • Assassin’s Creed Valhalla: Geirmund’s Saga
  • Assassin’s Creed: Rebellion – The Ravens’ Wound