اونوراتو (Unuratu)

اونوراتو

Unuratu

اونوراتو (Unuratu) Tomb Raider

وضعیت

مرده

تاریخ مرگ

۲۰۱۶

جنسیت

مونث

ملیت

اهل پایتیتی

پیشه

ملکه پایتیتی
رهبر شورشیان پایتیتی

خانواده

سایری (شوهر)
اتزلی (پسر)
آمارو (برادر همسر)

وفاداری

پایتیتی
لارا کرافت

دشمنان

آمارو
فرقه‌ی کوکولکان
ترینیتی

به تصویر کشیده شده توسط

پاتریشیا ولاسکز

ملکه اونوراتو (Queen Unuratu) فرمانروای قانونی شهر پنهان پایتیتی است. او تخت سلطنت را بعد از مرگ شوهرش یعنی پادشاه سایری به ارث برد، موضوعی که مورد غضب آمارو، برادر سایری و کاهن اعظم فرقه‌ی کوکولکان قرار گرفت. او رهبر جبهه‌ای از گروهی وفاداران پایتیتی بود که قصد سرنگونی فرقه‌ی مذکور و پایان دادن به ظلم و ستم آن‌ها را داشت.

اونوراتو شخصیتی پشتیبان در Shadow of the Tomb Raider است.

بیوگرافی

اونوراتو با سایری، پادشاه پایتیتی ازدواج کرد و صاحب پسری به نام اتزلی شد. زمانی که سایری در زمان قحطی شدید پایتیتی برای شکار به حومه‌ی شهر رفته بود در حادثه‌ای کشته شد و به این ترتیب اونوراتو به عنوان ملکه جانشین او شد. ملکه اونوراتو بر خلاف زمان سلطنت شوهرش نسبت به فعالیت‌های فرقه‌ی کوکولکان مخالف بود و در هنگام تاجگذاری علیه این فرقه سخنرانی کرد. برادر سایری یعنی آمارو که کاهن اعظم فرقه بود با وجود غم از دست دادن برادرش همراه با فرقه‌اش کنترل پایتیتی را به دست گرفت، اگرچه اونوراتو همچنان ملکه‌ی پایتیتی بود. اونوراتو در برابر مشکل قحطی ناتوان بود و در عوض فرقه از طریق ترینیتی برای عموم آذوقه تامین می‌کرد و این موضوع باعث تحسین عموم مردم از فرقه بود. اما در همین حین جبهه‌ای از اهالی پایتیتی وجود داشتند که همچنان به ملکه وفادار بودند و اقدام به تاسیس شورشیان پایتیتی کردند.

زمانی که لارا در حومه‌ی پایتیتی، اتزلی را از دست نگهبان مار فرقه آزاد کرد، اونوراتو اقدام به بردن لارا به شهر پایتیتی کرد.

اونوراتو وقتی سعی داشت لارا را از دست فرقه‌ی کوکولکان نجات دهد توسط رورک کشته شد.