ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یاکومو اوموری

اشتراک‌گذاری

یاکومو اوموری

Yakumo Oomori

یاکومو اوموری - توکیو غول

نام‌های مستعار

یاموری
جیسون

گونه

جنسیت

مذکر

تولد

۱۵ مارس

مرگ

۲۰ دسامبر، ب.ح.ت.ف

وابسته به

درخت آئوگیری - مجری
لباس سفیدها - رهبر

بخش

بخش سیزدهم

نوع RC

رینکاکو

ویژگی منحصر به فرد

کاکوجا (ناقص)

رتبه‌بندی

اولین نمود

فصل ۵۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

یاکومو اوموری (Yakumo Oomori) یکی از مجریان درخت آئوگیری و رهبر بنیان‌گذار لباس سفیدها در بخش سیزدهم توکیو بود. عموما با نام مستعارش یعنی یاموری شناخته می‌شد و به خاطر خشونتی که داشت با نام جیسون بخش سیزدهم شناخته می‌شد.

یاموری همچنین در مانگای مشتق توکیو غول: جک حضور داشته است.

بیوگرافی

گذشته

در زمان نامعلومی مادرش را از دست داد. او در بخش سیزدهم توکیو با سومیهاروکاتو و اوروکا مینامی (شناخته شده با لقب فانوس) آشنا شد. او به درخواست مینامی در کمین کیشو آریما و تایشی فورا نشست، او به راحتی بر فورا غلبه کرد اما با ورود آریما مجروح خورد و فرار کرد.

قبل از این که با نام جیسون شناخته شود دستگیر شد و به مرکز بازداشت غول کوکلیا در بخش ۲۳ام برده شد، به خاطر اطلاعاتی که از بخش سیزدهم داشت در آن جا نگهداری شد. او به خاطر این اطلاعات زنده ماند.

در زمان حبس در کوکلیا او بی‌وقفه توسط یک بازرس سادیستی مورد شکنجه قرار می‌گرفت و هیچ راهی برای فرار از درد نداشت. او خود را متقاعد کرد که خودش شکنجه‌گر نه فرد مورد شکنجه. زمانی که نقش این عوض خود او هیجانی را احساس می‌کرد که پیش از این آن را احساس نکرده بود.

در زمان شکنجه او روش‌هایی را برای اعمال درد بر غول‌ها آموخت. او بعد از رهایی برای برآورده کردن سرگرمی‌های سادیستی خود به دنبال قربانیان بیچاره‌ای می‌گذشت و آن‌ها را به اتاق شکنجه خود می‌برد.

در زمان نامعلومی او با ناکی تماس پیدا کرد و بعد از شکست دادن او، این غول جوان را زیر بال خود گرفت.

در درخت آئوگیری

مدتی بعد یاموری و نیکو از رهبران درخت آئوگیری دستور گرفتند تا ریزه کامیشیرو یا هر کسی که بوی او را می‌دهد را دستگیر کنند. آن‌ها همراه با آیاتو کیریشیما به آنتیک یورش بردند و کن کانکی را اسیر کردند. یاموری به تاتارا اطلاع داد که آن‌ها چیزی در مورد ریزه را اسیر کرده‌اند و آن را به محل نورو یعنی بخش یازدهم برده‌اند.

یاموری تصمیم گرفت کانکی را به «اسباب بازی» بعدی خود تبدیل کند. بعد از این که یاموری و کانکی وارد اتاق شکنجه یاموری شدند، او کانکی را برای ده روز شکنجه کرد. کانکی مورد تزریق سرکوب‌کننده‌های RC قرار گرفت تا قدرت‌های غولی او فروکش کند. یاموری انگشتان دست و پای او را مانند ناخن قطع می‌کرد و زمانی که اثرات تزریق تمام می‌شد، او کانکی را مجبور به تغذیه می‌کرد تا دوباره انگشان او رشد کنند. او همچنین مدتی بعد یک هزارپای سرقرمز چینی را در گوش کانکی قرار داد.

یاموری که قادر نبود با شکنجه فیزیکی به تنهایی ذهن کانکی را تخریب کند بنابراین تصمیم گرفت تا کنکی را مجبور به انتخاب به کشتن کوتو یا کی بکند. کانکی که نمی‌توانست بین آن‌ها یکی را انتخاب کند، یاموری اقدام به کشتن هر دو آن‌ها کرد. این موضوع باعث شد تا کانکی جنبه‌ی غول خود را بپذیرد.

در زمان حمله CCG به پایگاه بخش یازدهم، یاموری برای خوردن کانکی آمد. با این حال کانکی با گاز گرفتن یاموری خود را رها کرد و این دو با هم مبارزه کردند. یامورا سرانجام شکست خورد و کانکی اقدام به خوردن کاگونه او کرد و او در اتقا سرگرمی‌اش رها کرد.

جوزو سوزویا با یافتن یاموری که به شدت مجروح شده بود او را کشت. کاکوهوی یاموری بعدا برای ساخت یک کویینکه برای جوزو مورد استفاده قرار گرفت.

تصاویر

یاکومو اوموری
یاکومو اوموری
صفحات دیگر