بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اولین

اشتراک‌گذاری

اولین

Eveline

اولین - رزیدنت ایول

تاریخ تولد

۲۰۱۴

تاریخ مرگ

۲۰ جولای ۲۰۱۷

اولین (Eveline) نام کد E-001 یک انسان تغییر-ژنتیکی داده شده بود که به عنوان نسل بعدی سلاح‌های بیولوژیکی پنداشته می‌شد.

The Connections پشت این پژوهش قرار داشت و آن را برای از بین بردن دشمنان بدون که نیاز به جنگی باشد طراحی کرد. اِولین به دلیل ادغام نوعی باکری غیرعادی در ژنش در مرحله‌ی جنین، توانایی به دست آورد که از طریق آن قادر به کنترل ذهن انسان‌های در تماس با خود بود.

اِولین به عنوان اولین سلاح بیولوژیکی E-Type منحصر به فرد بود. او دارای نوعی وسواس فکری و نیاز برای ایجاد یک خانواده برای خود بود.

بیوگرافی

اوایل زندگی

E-001 که با نام اولین نیز شناخته می‌شد توسط کانکشنز و با استفاده از کپک قارچی فراهم شده توسط میراندا و همین طور با نمونه‌ای از DNA دختر میراندا توسعه یافت. او در مقطعی از سال ۲۰۱۴ متولد شد و سنش به طور مصنوعی همانند یک دختر ده ساله بود که این موضوع به سبب نفوذ در میان انسان‌ها طراحی شده بود. تولد او در میان سلاح‌های بیولوژیکی و بازار سلاح بحث‌برانگیز بود چرا که او قادر بود از طریق کنترل ذهن شکل جنگ را تغییر دهد و چه بسا از لحاظ اقتصادی و تخریب محیط نیز کارآمدتر بود.

با وجود گروه‌هایی چون بلو آمبرلا که هدفشان توقیف کردن این نوع سلاح‌ها و سازندگان آن بود، کمپانی سازنده‌ی اولین تصمیم گرفت در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ اولین را به مخفیگاهی منتقل کند. دو مامور از این شرکت یعنی آلن و میا وینترز در پوشش سرپرستان این دختربچه وظیفه‌ی انتقال آن را بر عهده گرفتند و با یک کشتی باربری به نام آنابل به آمریکای مرکزی رفتند، جایی که قرار بود اولین به یک آزمایشگاه دیگر منتقل شود.

در تاریخ پنج اکتبر، کشتی گرفتار یک طوفان شدید شد. این اتفاق باعث شد تا اولین ناپایدار شود و علیه نگهدارندگان خود طغیان کند. او آلن را آلوده کرد و با پیشروی داخل کشتی شروع به تولید مقادیری Mold کرد و تمام خدمه‌ی کشتی نیز آلوده شدند. اولین، میا را «مامی» خود خطاب می‌کرد و می‌خواست که دارای یک خانواده باشد. او قدرت خود را به افرادی که از او نفرت داشتند نشان داد، از جمله آلن که همیشه او را تحقیر می‌کرد. اولین با تسریع آلودگی در آلن او را به کام مرگ برد. اولین میا را به وسیله Mold آلوده کرد به این امید که او را زنده و تحت کنترل خود نگه دارد.

کشتی تخریب شده به خلیج مکزیک رسید. اولین و میا در روز دهم اکتبر توسط جک بیکر نجات داده شدند و به مرتع خانوادگی او برده شدند. میا بی‌هوش بود و به همین دلیل این خانواده از خطر واقعی اولین ناآگاه بودند. آن‌ها به این دو پناه دادند تا طوفان فروکش کند. جک، اولین را در اتاق خواب قدیمی لوکاس گذاشت و زویی سعی کرد به وضعیت او رسیدگی کند. با این حال اولین خیلی زود باعث یک خاموشی در خانه شد و تمام بیکرها را یک به یک آلوده کرد و به این ترتیب آن‌ها را به «خانواده» خود تبدیل کرد. تقریبا دو هفته طول کشید تا بیکرها به طور کامل تحت کنترل او درآیند.

حادثه دالوی

در طول سه سال بعد، اولین به جک، مارگاریت و لوکاس دستور داد تا افراد بی‌خانمان و توریست‌ها را بربایند تا آن‌ها به خانواده‌شان افزوده شوند. با وجود این که لوکاس به واسطه‌ی یک سرم از طرف The Connections از کنترل شدن ذهنش توسط اولین مصون بود اما همچنان تظاهر می‌کرد که تحت کنترل او قرار دارد. جک و مارگاریت کاملا تحت کنترل اولین بودند و افرادی که به درد خانواده آن‌ها نمی‌خورد را می‌کشتند.

روند جذب افراد به خانواده تا سال ۲۰۱۶ رو به افزایش بود. در نیمه‌ی دوم این سال اولین به خاطر پیری سریع‌تر نسبت به انسان‌های معمولی (بیست و پنج برابر سریع‌تر) و عدم دریافت داروهای مربوطه، بدنش شروع به پژمردگی کرد. در ابتدای سال ۲۰۱۷ ظاهر او همانند یک پیرزن هشتاد ساله شد و برای حفظ تحرک از یک ویلچر استفاده می‌کرد. بیکرها همچنان به خواست اولین اقدام به ربودن افراد می‌کردند.

رسیدن ایتن وینترز

در ماه جولای سال ۲۰۱۷، میا توسط اولین مجبور شد تا با همسرش ایتن تماس برقرار کند، با این امید که او نیز به عنوان شخصیت پدر برای اولین جذب خانواده شود. ایتن که از همه جا بی‌خبر بود برای نجات میا به مرتع بیکرها رفت اما خیلی زود اسیر آن‌ها شد.

با این حال اوضاع آن طور که اولین می‌خواست پیش نرفت و ایتن و میا با کمک زویی موفق به شکست دادن بیکرها شدند به وسیله‌ی قایقی محل را ترک کردند. با این حال در حین فرار، حمله‌ای از طرف اولین باعث شد تا ایتن ربوده شود و در اعماق یک کشتی حبس شود. زمانی که میا در جستجوی یافتن همسرش بود، اولین اقدام به افزایش ناامیدی در اختلالات حافظه‌ای میا کرد که همین موضوع باعث شد تا او حافظه‌ی خود از روز پنجم اکتبر و پیش از تخریب شدن کشتی به دست آورد. وقتی میا حافظه‌ی خود را به طور کامل به دست آورد از نفرت خود به اولین گفت و به او اعلام کرد که هرگز عضوی از خانواده‌ی او نبوده است. اولین پس از آن رفتار خصومت‌آمیزی نسبت به میا پیدا کرد. میا سرانجام موفق به آزاد کردن ایتن شد و یک ویال حاوی DNA اولین را به او داد تا به وسیله‌ی آن این موجود را نابود کند.

ایتن تمام تلاش خود را کرد تا خود را از طریق معدنی به آزمایشگاه کانکشنز برساند. او در آنجا موفق به ساخت E-Necrotoxin شد که برای کشتن اولین لازم بود. وقتی ایتن از طریق یک گذرگاه مخفی خود را به مهمان‌خانه رساند، اولین سعی کرد با تصوراتی از همسر آلوده شده‌اش ایتن را تحت فشار بگذارد، با این حال ایتن موفق شد در اتاق زیر شیروانی خود را به اولین برساند و سم را به او تزریق کند. پس از آن بدن اولین دچار تحول شد و با مولدهای اطراف خانه ادغام شد، به این ترتیب او تبدیل به یک هیولای بزرگ از مولد شد که به سمت ایتن حمله‌ور شد. در نهایت این نبرد به لطف سر رسیدن هلیکوپتری از سوی بلو آمبرلا و یک اسلحه‌ی Albert-01 که در اختیار ایتن قرار گرفت پایان پیدا کرد. بدن اوین بعد از دریافت صدمات جدی به شکل سنگ درآمد و فرو ریخت.

پسایند

با وجود مرگ اولین اما موتامایسیت همچنان در اطراف دالوی به رشد خود ادامه داد و باعث شد تا بلو آمبرلا و BSAA مناطق اطراف آن را قرنطینه کنند.

سه سال بعد، پس از آن که قلب ایتن توسط میراندا بیرون کشیده شد، اولین در قالب یک توهم در مقابل ایتن ظاهر شد و ادعا كرد كه ایتن دیگر مرده است. ایتن ابتدا فکر کرد كه او اشاره به جراحاتش دارد ، اما اولین ادعا كرد كه ایتن مدت‌ها قبل از رویارویی با میراندا مرده است. اولین به ایتن گفت که او پس از اولین برخوردش با جک بیکر مرده است، و این که کل بدنش «چیزی جز مولد» نیست. اولین با تمسخر به ایتن گفت که دیگر هرگز نمی‌تواند خانواده‌اش را ببیند و سپس با بیدار شدن ایتن در کالسکه دوک ناپدید شد.

صفحات دیگر