رزیدنت ایول

Resident Evil Village

اشتراک‌گذاری

رزیدنت ایول روستا

Resident Evil Village

Resident Evil Village - رزیدنت ایول

توسعه‌دهنده

کپکام

ناشر

کپکام

نویسنده

آنتونی جانستون

تهیه‌کننده

ماساچیکا کاواتا
تسویوشی کاندا
پیتر فابیانو

طراح

اسامو هارا

آهنگساز

شوساکو اوچیایاما

سبک

ترس و بقا

موتور

RE Engine

پلتفرم‌ها

ویندوز
پلی‌استیشن 4
پلی‌استیشن 5
ایکس‌باکس وان
ایکس‌باکس سری ایکس/اس
استادیا

تاریخ انتشار

۷ می ۲۰۲۱ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰)

Resident Evil Village یک بازی اول-شخص ترس و بقا است که توسط کپکام توسعه یافته است و در تاریخ ۷ می ۲۰۲۱ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) منتشر شده است. این بازی دنباله‌ای بر Resident Evil 7: Biohazard است.

در حالی که RE Village المان‌های ترس و بقای اصلی مجموعه را حفظ کرده است اما گیم‌پلی آن نسبت به نسخه‌ی پیشین خود تمایل بیشتری به اکشن دارد.

این اولین بازی رزیدنت ایول در نسل نهم کنسول‌های بازی محسوب می‌شود. همچنین این بازی دارای یک حالت چندنفره آنلاین است. پلتفرم‌های Resident Evil Village شامل ویندوز، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/اس و استادیا هستند. این بازی به طور کلی نقدهای مثبتی را دریافت کرده است.

داستان

داستان بازی Resident Evil Village دنباله‌ای بر بازی Resident Evil 7: Biohazard است و پیرامون ایتن وینترز که برای یافتن دختر ربوده شده‌اش به روستایی مملو از موجودات جهش‌یافته پا می‌گذارد.

گیم‌پلی

Resident Evil Village همانند Resident Evil 7 از منظر اول-شخص روایت می‌شود. مکان اصلی بازی روستایی در رومانی است. سیستم مدیریت منابع در بازی شبیه به عنوان Resident Evil 4 است که شامل یک کیف می‌شود. بازیکنان می‌توانند اسلحه و وسایل را از تاجری به نام دوک بخرند. بازیکنان همچنین می‌توانند حیوانات خاصی را در دهکده شکار کنند و به واسطه‌ی دوک آن‌ها را بپزند. خوردن غذاهای فرعی به بازیکن این امکان را می‌دهد تا از مزایایی مانند کاهش میزان صدمات بهره ببرد. بازیکن همچنین با یافتن و استفاده از ماشین تحریر – که جایگزین ضبط صوت‌ها در بازی قبلی است – می‌تواند به صورت دستی بازی را ذخیره کند.

Resident Evil Village شامل یک بازی چند نفره آنلاین شش نفره نیز است. حالت مزدوران (Mercenaries Mode) نیز در بازی وجود دارد که همانند بازی‌های قبلی شبیه به یک حالت آرکید است.