بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Resident Evil 2 (بازی ۲۰۱۹)

اشتراک‌گذاری

رزیدنت اویل ۲

Resident Evil 2

Resident Evil 2 (بازی ۲۰۱۹) رزیدنت ایول

توسعه‌دهنده

Capcom R&D Division 1

کارگردان

کازونوری کادوی

تهیه‌کننده

یوشیاکی هیرابایاشی تسویوشی کاندا

وبسایت رسمی

residentevil2.com

سبک

اکشن-ماجرایی ترس و بقا

موتور

RE Engine

پلتفرم‌ها

پلی‌استیشن 4 ایکس باکس وان رایانه شخصی

تاریخ عرضه

۲۵ ژانویه ۲۰۱۹

درجه‌بندی سنی

بزرگسال

رزیدنت اویل ۲ (Resident Evil 2) محصول سال ۲۰۱۹ که در ژاپن با عنوان BIOHAZARD RE:2 شناخته می‌شود، یک بازی ترس و بقا است که توسط استودیوی Division 1 از کمپانی کپکام توسعه داده شده است.

این بازی بر اساس بازی سال ۱۹۹۸ با همین نام ساخته شده و یک بازسازی بر بازی اصلی محسوب می‌شود. این بازی برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ و توسط یوشیکای هیرابایاشی مورد اشاره قرار گرفت و تقریبا بعد از سه سال سکوت در مراسم E3 سال ۲۰۱۸ و در کنفرانس کمپانی سونی به نمایش درآمد. در این نمایش به تعدادی نواحی جدید، اشاراتی به عناصر داستانی گسترش‌یافته و طراحی جدید شخصیت‌های کلاسیک پرداخته شد و تاریخ عرضه‌ی بازی برای ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۹ تعیین شد.

داستان

صفحه‌ی ویژه‌ی داستان بازی

دو ماه از رویدادهای Resident Evil و حادثه‌ی عمارت گذشته است و دانشمندان آمبرلا در آزمایشگاه زیرزمینی این شرکت در راکون سیتی مشغول پژوهش روی پروژه‌ای جدید هستند.

در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۱۹۹۸ با آلوده شدن آب شهری اکثر شهروندان منطقه‌ی کوهستانی راکون سیتی به واسطه‌ی یک سلاح بیولوژیکی تحت عنوان ویروس-تی تبدیل به زامبی شدند. این سلاح به طور سری توسط شرکت دارویی آمبرلا توسعه داده شده بود و وجود یک اختلاف در این شرکت منجر به ایجاد یک فاجعه‌ی بزرگ به مقیاس یک شهر شد.

صفحات دیگر