بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Resident Evil: Revelations 2

اشتراک‌گذاری

رزیدنت اویل: مکاشفات ۲

Resident Evil: Revelations 2

Resident Evil: Revelations 2 - رزیدنت ایول

توسعه‌دهنده و ناشر

کپکام

کارگردان

یاسوهیرو آمپو

نویسنده

دای ساتو

تهیه‌کننده

میچیترو اوکابه
ماساچیکا کاواتا

سبک

ترس و بقا

موتور

MT Framework

پلتفرم‌ها

پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، استیم و نینتندو سوییچ

تاریخ عرضه

۲۴ فوریه تا ۷ مارچ ۲۰۱۵

درجه‌بندی سنی

بزرگسال

Resident Evil: Revelations 2 (رزیدنت اویل: مکاشفات ۲) که همچنین در ژاپن با نام BIOHAZARD REVELATIONS 2 شناخته می‌شود، یکی دیگر از بازی‌های ویدیویی از مجموعه Resident Evil است. این بازی دومین عنوان از سری Revelations محسوب می‌شود.

RE: Revelations 2 اولین بار در کنفرانس سونی در نمایشگاه سال ۲۰۱۴ TGS تائید شد و انتشار آن برای اوایل سال ۲۰۱۵ در نظر گرفته شد. این بازی به صورت قسمتی یا اپیزودیک منتشر شده و در نهایت یک نسخه کامل از آن نیز عرضه شده است. بازی از طریق پلتفرم‌های پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، استیم و نینتندو سوییچ در دسترس است.

اولین قسمت از این بازی در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۱۵ برای آمریکای شمال منتشر شد و آخرین قسمت آن نیز به همراه نسخه فیزیکی در تاریخ ۱۷ مارچ در دسترس قرار گرفت.

داستان

کلر ردفیلد، یکی از اعضای سازمان TerraSave، در یک روز عادی برای شرکت در یک مهمانی بزرگداشت در مقر TerraSave حضور یافت. او در هنگام حضور در این مهمانی و پس از دیدار با همکار جدیدش مویرا برتون، توسط گروهی ناشناس که به مهمانی حمله کرده بودند ربوده شد. با به هوش آمدن کلر، او به همراه مویرا خود را در یک زندان متروکه یافتند که در آن هیولاهایی وحشتناک حاضر بودند.

چپترها

بازی Resident Evil: Revelations 2 در مجموع شامل چهار قسمت اصلی و دو قسمت جایزه تحت عنوان Little Miss و The Struggle است. شخصیت‌های قابل بازی در تمام قسمت‌ها یکی نیستند و بازیکن نیمی از قسمت‌ها را با یک گروه از شخصیت‌ها و نیمی دیگر را با گروهی دیگر پیگیری می‌کند.

  • قسمت ۱: تبعیدگاه (Penal Colony)
  • قسمت ۲: تعمق (Contemplation)
  • قسمت ۳: قضاوت (Judgment)
  • قسمت ۴: دگردیسی (Metamorphosis)
  • قسمت اضافه: کشمکش (The Struggle)
  • قسمت اضافه: خانم کوچولو (Little Miss)

توسعه

توسعه اولیه

در حوالی زمان انتشار بازی Resident Evil Revelations توسعه‌ی عنوانی از مجموعه رزیدنت اویل شروع شد. پیش از این که اجازه ساخت بازی Revelations 2 داده شود چیزی تحت عنوان جزیره سِیم در بازی وجود نداشت و طرح‌های هنری، حاکی از شهری با بناهای بزرگ و قدیمی بود که در مقابل آن یک رودخانه قرار داشت. در طرحی دیگر یک محل دفن زباله دیده می‌شد که در نزدیکی آن یک پل راه‌آهن وجود داشت و کمی دورتر یک مجسمه‌ی غول‌پیکر از دیکتاتوری ناشناس دیده می‌شد.

Resident Evil: Revelations 2
Resident Evil: Revelations 2

پس از تائید شدن بازی

کپکام تائید کرد که تیم توسعه‌دهنده Resident Evil: Revelations مسئولیت ساخت دنباله این بازی را نیز بر عهده خواهد داشت. همچنین اعلام شد که کریس ردفیلد و جیل ولنتاین در Revelations 2 حاضر نخواهند بود و داستان بازی نیز به Revelations مرتبط نخواهد بود. در واقع عنوان Revelations می‌تواند به عنوان یک مجموعه در نظر گرفته شود که شکاف‌های بین بازی‌های اصلی مجموعه‌ی رزیدنت اویل را پر می‌کند. بنا بر گفته میچیترو اوکابه مجموعه اصلی رزیدنت اویل بیشتر به سمت اکشن متمرکز خواهد بود و هدف آن این است که مخاطبان گسترده‌تری را جذب دنیای این بازی کند، اما مجموعه جانبی Revelations بیشتر یک مجموعه هوادار-محور است که قصد دارد سبک ترسناک قدیمی مجموعه را به هواداران دیرینه مجموعه ارائه کند.

همان طور که در نسخه اول Revelations ارجاعاتی به دانته آلیگیری وجود داشت در Revelations 2 نیز الهاماتی از فرانس کافکا، فیلسوف و نویسنده آلمانی وجود دارد. اوکابه در مصاحبه‌ای گفته است که برای ساخت این بازی قصد داشته است برخلاف بازی‌های Resident Evil 5 و Resident Evil 6 به عناصر ترس و بقا نزدیک‌تر شود و تعادلی میان بازخورد هواداران و خواسته‌های خود را در نظر بگیرد.

اوکابه همچنین گفته است که در پخش اپیزودیک بازی از The Walking Dead الهام گرفته است و از دیدن بحث‌های مردم در بین بخش‌های بازی لذت می‌برد. دیگر دلیل او برای محتوای قسمتی این بوده است که افراد ناراضی از بازی فقط هزینه یک قسمت را پرداخت کنند.

دای ساتو، نویسنده‌ی بازی Resident Evil: Revelations که به عنوان نویسنده در توسعه Revelations 2 نیز نقش داشته است، گفته است که یکی از هواداران جدی کلر است و برای حضور او در این بازی پافشاری کرده و ایده‌های خود را برای حضور این شخصیت با اوکابه و سایرین در میان گذاشته است. گنجاندن مویرا در بازی نیز ناشی از علاقه او به بری برتون و زندگی شخصی او بوده است.

منابع

صفحات دیگر