ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آمادو سانزو

اشتراک‌گذاری

آمادو سانزو

Amado Sanzu

آمادو سانزو - ناروتو / بوروتو

جنسیت

مذکر

پیشه

عضو درونی
دانشمند

تیم

تیم سلاح‌های علمی نینجا

خانواده

کوجی کاشین (مخلوق)

نمایش در

جلد ۷، فصل ۲۶ بوروتو (مانگا)

آمادو سانزو (Amado Sanzu) یک عضو درونی سابق از سازمان کارا و رئیس بخش پژوهش و توسعه آن بود. او پس از ترک سازمان به کونوهاگاکوره رفت، جایی که سعی داشت با بلوف‌ها و ارائه‌ی اطلاعاتی مهم تابعیت رسمی کونوهاگاکوره را از هوکاگه دریافت کند.

پیش‌زمینه

دوازده سال قبل از حمله ایشیکی به کونوها، دختر آمادو به نام آکبی بر اثر یک بیماری ناشناخته درگذشت. با وجود این آمادو ناامید نشد و معتقد بود که می‌تواند با کلون‌سازی دخترش را احیا کند و خاطرات او را به بدن جدیدی با حفظ مغزش انتقال دهد. با این حال، امیدهای آمادو از بین رفت زیرا کلون‌های ایجاد شده که دلتا نام داشتند با وجود داشتن ظاهر و خاطرات مشابه با آکبی، اما کاملا افراد متفاوتی بودند و این باعث شد تا متوجه شود که دخترش دیگر وجود ندارد. در آن زمان بود که جیگن به آمادو نزدیک شد و به او قول داد اگر به او در برنامه هایش کمک کند، دخترش را به زندگی بازگرداند. آمادو نیز بلافاصله این پیشنهاد را پذیرفت.

در طول مدتی که آمادو در کارا بود، او تبدیل به یک عضو داخلی این سازمان شد و به عنوان رئیس بخش تحقیق و توسعه آن خدمت کرد و از ابزار علمی نینجا برای تقویت اعضای مختلف سازمان استفاده کرد. او همچنین بقایای شیبای اوتسوتسوکی را تجزیه و تحلیل کرد و DNA او را پیوند زد تا توانایی‌هایش را بر روی دیگر اعضای کارا نشان دهد. در نهایت، او چیزهای زیادی در مورد قبیله اوتسوتسوکی یاد گرفت و انگیزه واقعی ایشیکی را کشف کرد؛ نابود کردن حیات روی سیاره. او تمرکز خود را معطوف به نابود کردن ایشیکی کرد، اما از احیای آکبی دست نکشید. او حتی سایبورگ‌هایی را ایجاد کرد که از قدرت جیگن فراتر رفتند، از جمله ایدا و دیمن، که جیگن به سرعت دستور داد تا آن‌ها را از بین ببرند. او ایدا را با این قابلیت‌هایی آغشته کرد تا هرکسی را به جز خویشاوندان خونی یا طایفه اوتسوتسوکی، به خود جذب کند، و دیمن را با این قابلیت آغشته کرد که حمله‌ی حریف را فورا علیه او برگرداند. زمانی که آمادو اطلاعات ژنتیکی جیرایا را به دست آورد، طرحی جایگزین را علیه ایشیکی پیگیری کرد که در واقع ایجاد کردن یک کلون به نام کوجی کاشین بود که متحدی مخفی برای او در کشتن ایشیکی بود. آمادو در طول مدت حضورش در این سازمان، دانش کاملی از کارا و قبیله اوتسوتسوکی به دست آورد. به همین دلیل جیگن او را از خارج شدن از مقر منع کرد. انجام این کار به منزله‌ی خیانت آمادو بود و می‌توانست منجر به اعدام او شود.

آمادو به جیگن در انتقال کاما به كودكان مختلف کمک کرد. این پروژه همین طور ادامه داشت، چرا که کودکان اغلب در این پروژه می‌مردند و کودک دیگری مورد آزمایش قرار می‌گرفت. به همین دلیل آمادو پیشنهاد کرد که آن‌ها برای هدف خود روش‌شان را تغییر دهند، با این حال جیگن اعلام کرد که آن‌ها وقت کافی و روش جایگزین مناسبی ندارند. پس از آنکه آن‌ها چهارده کودک دیگر را از دست دادند، دو کودک به نام کاواکی و کد تنها بازمانده این پروژه بودند تا به حامل کاما تبدیل شوند. در حالی که کاواکی تبدیل به یک حامل موفق شد اما کد در این فرآیند یک مورد ناموفق بود و در عوض او یک کامای سفید دریافت کرد. در انیمه، آمادو مخفیانه شروع به میکرودوز کردن کاواکی با دارویی کرد که برای تضعیف بیاکوگان ساخته بود، و این منجر به کند شدن رشد کامای او می‌شد.

توانایی‌ها

در حالی که آمادو یک عضو درونی کارا است اما بر خلاف سایر اعضا هیچ استعداد واقعی در مبارزه کردن ندارد و یک نینجا نیست. در عوض او مردی فوق‌العاده باهوش با دانش بسیار پیشرفته در علم و فناوری است و استعدادهای او منبع بزرگی از قدرت برای کارا است. با این حال، او در رهاسازی یین مهارت دارد و می‌تواند تصویری از خود را به نمایش بگذارد تا با مردم از فواصل دور - حتی به طور میان‌بُعدی صحبت کند.

صفحات دیگر