ویکی ناروتو / بوروتو

نجی هیوگا

اشتراک‌گذاری

نجی هیوگا

Neji Hyūga

نجی هیوگا - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۳ جولای

جنسیت

مذکر

سن

بخش اول: ۱۴-۱۳
بخش دوم: ۱۸-۱۷

تیم‌ها

  • تیم بازیابی ساسوکه
  • تیم گای
  • کونوها ۱۱ (تنها در انیمه)
  • تیم گارد استار (تنها در انیمه)
  • لشگر دوم

درجه

خانواده

گونه طبیعت

  • رهاسازی آتش
  • رهاسازی خاک
  • رهاسازی آب

نجی هیوگا (Neji Hyūga) عضوی از قبیله هیوگا در دهکده کونوهاگاکوره بود.

بیوگرافی نجی هیوگا

نجی در زمان خود یکی از اعجوبه‌های قبیله‌اش بود و این موضوع ناشی از تخصص عالی او در شیوه‌ی مبارزه‌ی قبیله هیوگا بود. به طور کلی قبیله او شامل دو بخش اصلی و فرعی می‌شود؛ بخش دوم به محافظت از بخش اول می‌پردازد. هدف اصلی از این بخش‌بندی حفاظت از اسرار قبیله است. اعضای بخش فرعی یک نوع مهر نفرین دریافت می‌کنند تا در صورت لزوم توسط اعضای خانواده اصلی کنترل و حتی در مواقعی کشته شوند.

مدت کوتاهی بعد از پیوستن نجی جوان به خانواده فرعی، عموی او یعنی هیاشی (پدر هیناتا هیوگا) یک مزاحم که قصد گرفتن هیناتا را داشت به قتل رساند. از آنجایی که این مزاحم در کوموگاکوره دارای اعتبار و نفوذ بود، سران این دهکده به کونوها اعلام جنگ کردند. برای جلوگیری از جنگ، کونوها می‌بایست هیاشی را به آن‌ها تحویل می‌داد. افراد قبیله هیوگا می‌دانستند که آن‌ها به دنبال اسرار بیاکوگان هستند، با این حال هیاشی برای امنیت کونوها حاضر بود خود را تحویل آن‌ها دهد. اما پدر نجی که برادر دوقلوی هیاشی بود تصمیم گرفت به جای هیاشی خود را تسلیم کند. این اقدام او اول به خاطر داشتن مهر نفرین و دوم به خاطر وفاداری‌اش نسبت به سنت‌های قبیله‌اش داد.

نجی که هنوز بسیار جوان بود از جزئیات این اتفاقات ناآگاه بود و به خاطر مرگ پدرش سال‌ها از خاندان اصلی قبیله‌ی خود نفرت پیدا کرد. تجربه‌های زندگی نجی باعث شد تا او مبارزه با سرنوشت را بی‌فایده بداند، هر چند که او به مبارزه ادامه می‌داد.

او در زمان امتحانات چونین در مقابل دخترعموی خود یعنی هیناتا قرار گرفت و شکست سختی را به او تحمیل کرد. نجی در ادامه و در اولین دور نهایی مقابل ناروتو اوزوماکی مبارزه کرد. با وجود انتظار او برای یک پیروزی آسان اما ناروتو فرارتر از انتظارها ظاهر شد و موفق به شکست او شد. ناروتو پس از این پیروزی نجی را متقاعد کرد که می‌توان با سرنوشت مبارزه کرد و نتیجه‌ای مطلوب به دست آورد. تلاش‌های ناروتو باعث تغییرات مثبتی در شخصیت نجی شد.

او بعدها به عنوان بخشی از تیم شیکامارو ظاهر شد. نجی با کیدومارو از چهار صدا مقابله کرد، مبارزی که از حملات راه دور استفاده می‌کرد. نجی با وجود آسیب‌های جدی و تهدید شدن جانش اما موفق به پیروزی در این نبرد شد.

نجی جنگجوی نبردهای نزدیک است. او از بیاکوگان بهره می‌برد که به او دید وسیع‌تری می‌دهد و همین طور او را قادر به مشاهده جریان گردش چاکرا در بدن می‌کند. این موضوع به او اجازه می‌دهد تا به نقاط حساس بدن حریفان ضربه بزند و دسترسی آن‌ها به چاکرا را برای مقاطعی مسدود کند. او همچنین قادر است یک سپر غیر قابل نفوذ از چاکرا را با سرعت بالا دور خود ایجاد کند.

در بخش دوم مجموعه، او تنها عضو تیم کونوها ۱۱ بود که موفق شد به درجه جونین برسد. او بعدها همراه با اعضای تیمش به پشتیبانی از تیم کاکاشی در ماموریت نجات کازکاگه پرداخت. در جنگ جهانی شینوبی چهارم او در کنار افرادی چون هیناتا، کورای، و کوروتسوچی، بخشی از لشکر دوم بود.

نجی در طول این جنگ برای محافظت از ناروتو و هیناتا به شکل غم‌انگیزی جان خود را از دست داد. مرگ او باعث شد تا نیروهای متحد شینوبی تسلیم نشوند و جنگ را با قدرت بیشتری پیگیری کنند. ناروتو و هیناتا نام اولین فرزند خود یعنی بوروتو را با الهام از نام نجی انتخاب کردند. خانواده اوزوماکی هر از گاهی به بازدید قبر او می‌روند.

توانایی‌ها

آمار و ارقام