ویکی ناروتو / بوروتو

قبیله چینویکه

اشتراک‌گذاری

قبیله چینویکه

Chinoike Clan

قبیله چینویکه - ناروتو / بوروتو

وابسته به

سرزمین برق
سرزمین آب داغ

ککی گنکای

کتسوریوگان

اعضای شناخته شده

چینو
ان اویاشیرو

قبیله چینویکه (Chinoike Clan) قبیله‌ای فعال که در دوران خصومت کشورها بود.

تاریخچه

در دوره جنگ های کشوری، چینویکه یکی از چندین از قبیله نینجای مزدور بود که در سرزمین برق فعال بود. در مقطعی، زنی از این قبیله با دایمیوی سرزمین برق ازدواج کرد. همسر اول دایمیو به او حسادت می‌کرد و پس از آن که دایمیو مدتی پس از ازدواج مرد، همسر اول دایمیو، زن جدید و قبیله‌اش را مقصر مرگ دایمیو دانست. افراد بسیاری دروغ‌های همسر اول را باور کردند و از همین رو تمام قبیله چینویکه از کشور اخراج شدند. قبیله اوچیها برای اخراج آن‌ها استخدام شد و آن‌ها قبیله‌ی چینویکه را مجبور کردند تا در دره جهنمی واقع در سرزمین آب داغ استقرار پیدا کنند.

تصور می‌شد که دره جهنمی غیرقابل سکونت است. نینجاهای دهکده یوگاکوره که در نزدیکی این دره بودند به بررسی این مکان پرداختند و اعضای این قبیله را در حال خوردن چیزی شبیه به خون مشاهده کردند. در واقع این مایع قرمز رنگ همان آب بود که با مواد معدنی موجود در زمین قرمز شده بود. یوگاکوره که تمایل بیشتری به تحقیق کردن نداشت ورود به دره جهنمی را ممنوع کرد. با گذشت چند سال، محل این دره فراموش شد و قبیله چینویکه از تاریخ محو شد. در حقیقت، چینویکه بقای خود را حفظ کرده بود و اعضای آن با حداقل منابع این دره زنده مانده بودند.

اگرچه این قبیله به دور از جنگ بود اما اختلاف‌هایی در خود قبیله وجود داشت. آن‌ها مجبور بودند برای مدت طولانی در نزدیکی هم زندگی کنند و همین موضوع می‌توانست حتی بحث‌های جزئی را به خشونت بکشاند. در انیمه، این موضوع مطرح شد که آیا آن‌ها برای تبعید شدنشان باید از قبیله اوچیها انتقام بگیرند یا نه. سرانجام در شبی این قبیله خودش را از بین برد و تنها اِن اویاشیرو و دخترش چینو زنده ماندند. آن‌ها دره را ترک کردند و اویاشیرو که در مرگ افراد قبیله‌اش مقصر و گناهکار بود، تصمیم گرفت هویت خود را از چینو پنهان کند. او این باور را در چینو ایجاد کرد که او آخرین فرد از خانواده‌اش است، به این امید که دیگر اشتباهاتش را تکرار نکند.

مدتی پس از مرگ قبیله چینویکه، دره جهنمی توسط هیدان دوباره کشف شد. او این موضوع را به یوگاکوره گزارش داد، و این موضوع تائید شد که کسی در این دره زنده نیست. این دهکده به طور رسمی انقراض چینویکه را اعلام کرد.

توانایی‌ها

قبیله چینویکه
کتسوریوگان

اعضای چینویکه به خاطر داشتن کتسوریوگان معروف هستند. این دوجوتسو در زمان فعال شدن چشمان را با رنگی به قرمزی خون شبیه می‌کند. کتسوریوگان به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به گنجوتسوی قدرتمندی قابل مقایسه با شارینگان قبیله اوچیها دسترسی پیدا کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از  کتسوریوگان برای دستکاری مایعات دارای آهن مانند خون استفاده کنند. قبل از این که آن‌ها بتوانند این مایعات را دستکاری کنند، لازم است که چاکرای خود را به آن آغشته کنند.