ویکی ناروتو / بوروتو

سانین (Sannin)

اشتراک‌گذاری

سانین

Sannin

سانین (Sannin) ناروتو / بوروتو

رهبر

هیروزن ساروتوبی

اعضا

وابسته به

کونوهاگاکوره

اولین نمود

فصل ۱۳۹، جلد ۱۶ ناروتو (مانگا)
قسمت ۸۳ ناروتو (انیمه)

سانین (Sannin) عنوان تعلق یافته به سه نینجاهای مشهور کونوهاگاکوره یعنی جیرایا، اوروچیمار و سوناده است. آن‌ها بزرگ‌ترین شینوبی‌های دوران خود بوده‌اند.

تاریخچه

این سه از زمانی که یک گنین بودند از شاگردان سومین هوکاگه یعنی هیروزن ساروتوبی بودند. آن‌ها در این دوران تحت سرپرستی هیروزن تکنیک احضار را فرا گرفتند. با وجود این که آن‌ها در یک تیم بودند و در کنار هم بسیار اثرگذار بودند اما هر یک از آن‌ها اختلاف نظرهایی با دیگری داشتند، به طوری که سوناده این موضوع را «بن‌بست سه-جانبه» می‌خواند. بعد از این که آن‌ها به نینجاهای ماهری برای خود تبدیل شدند، گروه هیروزن منحل شد.

سانین در مقابل هانزو

با وجود انحلال تیم اما این سه در زمان جنگ جهانی شینوبی دوم با هم همکاری کردند. آن‌ها در زمان نبرد با هانزوی سمندر، تنها نینجاهایی از کونوها بودند که از حملات او زنده ماندند. هانزو تحت تاثیر توانایی‌های آن‌ها عنوان «ساسین افسانه‌ای کونوها» را به این سه داد، عنوانی که برای همیشه روی آن‌ها باقی ماند. با این حال این نبرد آخرین مبارزه مشترک آن‌ها بود.

وقتی این سه با گروهی از بچه‌های یتیم ناشی از جنگ روبرو شدند و بچه از آن‌ها طلب آموزش کردند، اوروچیمارو برای این که به رنج آن‌ها پایان دهد تصمیم به کشتن آن‌ها گرفت، اما جیرایا جلوی این اقدام را گرفت و یتیمان را تحت سرپرستی خود قرار داد. در بازگشت به کونوها، سوناده زندگی نینجایی خود را رها کرد و کونوها را ترک کرد. اوروچیمارو شروع به کار روی آزمایش‌هایی غیراخلاقی کرد که این موضوع منجر به ترک او از دهکده شد. جیرایا هم که در متوقف کردن اوروچیمارو ناموفق بود خودش هم دهکده را ترک کرد تا اقدامات اوروچیمارو و گروه آکاتسوکی را ردیابی کند.

قدرت و توانایی آن‌ها به گونه‌ای بود که هر یک از آن‌ها در مقاطعی برای مقام هوکاگه در نظر گرفته شوند. جیرایا کسی بود که خودش این مقام را قبول نکرد، و سوناده در حالی که ابتدا این مقام را قبول نکرد اما بعدها به هوکاگه پنجم تبدیل شد.