ویکی ناروتو / بوروتو

آمادو

اشتراک‌گذاری

آمادو

Amado

آمادو - ناروتو / بوروتو

جنسیت

مذکر

پیشه

عضو درونی
دانشمند

تیم

تیم سلاح‌های علمی نینجا

خانواده

کوجی کاشین (مخلوق)

نمایش در

جلد ۷، فصل ۲۶ بوروتو (مانگا)

آمادو (Amado) یک عضو درونی سابق از سازمان کارا و رئیس بخش پژوهش و توسعه آن بود. او پس از ترک سازمان به کونوهاگاکوره رفت، جایی که سعی داشت با بلوف‌ها و ارائه‌ی اطلاعاتی مهم تابعیت رسمی کونوهاگاکوره را از هوکاگه دریافت کند.

پیش‌زمینه

آمادو با هدف کشتن ایشیکی اوتسوتسوکی به کارا پیوست و به عنوان رئیس بخش تحقیق و توسعه، عضو درونی این سازمان شد. او اطلاعات ژنتیکی جیرایا را بدست آورد و از آن برای ایجاد یک کلون به نام کوجی کاشین استفاده کرد، کلونی که متحد مخفی او در هدف کشتن حامل ایشیکی، یعنی جیگن بود.

آمادو به جیگن در انتقال کاما به كودكان مختلف کمک کرد. این پروژه همین طور ادامه داشت، چرا که کودکان اغلب در این پروژه می‌مردند و کودک دیگری مورد آزمایش قرار می‌گرفت. به همین دلیل آمادو پیشنهاد کرد که آن‌ها برای هدف خود روش‌شان را تغییر دهند، با این حال جیگن اعلام کرد که آن‌ها وقت کافی و روش جایگزین مناسبی ندارند. پس از آنکه آن‌ها چهارده کودک دیگر را از دست دادند، یک کودک به نام کاواکی تنها بازمانده بود این پروژه بود که به حامل کاما تبدیل شد.

در مقطعی، آمادو توسط کوجی وظیفه یافت تا تحقیقاتی را روی ابزارهای علمی نینجا کاتوسوکه تونو انجام دهد. پس از آن، آمادو شروع به پالایش و گسترش این فناوری کرد و از آن برای اعضای درونی کارا استفاده کرد.

آمادو در طول مدت حضورش در این سازمان، اطلاعات کاملی را در مورد کارا و قبیله اوتسوتسوکی کسب کرد. به همین دلیل، جیگن او را از خارج شدن از مقر سازمان منع کرده بود و انجام این کار به معنای خیانت آمادو بود که می توانست منجر به مرگ او شود.