ویکی مورتال کمبت

کیتانا (Kitana)

اشتراک‌گذاری

کیتانا

Kitana

کیتانا (Kitana) مورتال کمبت

خاستگاه

عدنیا

سکونت

تایم‌لاین اول: عدنیا
تایم‌لاین دوم: ندررلم

گونه

عدنیایی

سلاح‌ها

  • بادبزن‌های فلزی
  • تیغه‌ی پرواز
  • عصای بو
  • برتاب‌کننده گردباد
  • سای

شیوه‌های مبارزه

  • چنگال عقاب
  • با گوا

کیتانا (Kitana) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است که اولین بار در مورتال کمبت ۲ نمایش داده شد.

درباره کیتانا

پرنسس کیتانا دختر سیندل است که ۱۰،۰۰۰ سال سن دارد، با این حال او در قلمروی خودش عدنیا فردی جوان محسوب می‌شود. رویدادهایی رخ داده در طول سال‌ها باعث شده است تا او شخصیت پر اهمیتی باشد؛ او ابتدا دخترخوانده‌ی وفادار شائو کان بود، که بعدا به دشمن او تبدیل شد برای آزادی قلمروی خانگی خود تلاش کرد. او همچنین ارتشی را در Outworld اداره می‌کند تا در صورت قدرت گرفتن دوباره‌ی شائو کان بتواند با او مبارزه کند.

او علاقه‌ی نامحسوسی به قهرمان مورتال کمبت یعنی لیو کانگ دارد، علاقه‌ای که حتی بعد از مرگ کانگ توسط Deadly Alliance نیز باقی ماند. اگر چه او بیشتر عمرش را به شائو کان وفادار بوده اما در نهایت به او خیانت کرد و با اهالی Earthrealm متحد شد. خیانت او بیشتر به خاطر تردید در مورد رفتار خود و احساس گناهی که داشت بود. او همچنین می‌خواست از حقیقت گذشته‌ی خود و پدر واقعی و مرحومش یعنی پادشاه Jerrod مطلع شود.

در مورتال کمبت ۱۱ کیتانا و لیو کانگ در جهت نقشه کرونیکا در ریست کردن خط زمانی و محو کردن ریدن از تاریخ به استخدام او درآمدند. به دلیل اختلالات زمانی ایجاد شده توسط کرونیکا، یک کیتانای جوان به همراه چند تن از مبارزان دیگر از گذشته به زمان حال آمدند. کیتانای جوان قصد داشت مداخله‌های کرونیکا را متوقف کند تا بتواند پدرخوانده خود یعنی شائو کان را نابود کند. او بعد از اتحاد با تارکاتان‌ها به رهبری باراکا و همچنین اتحاد با شوکان‌ها به رهبری شیوا، موفق به کشتن پدرش شد و کوتال کان را در لحظه‌ی اعدام نجات داد. کوتال کان برای تشکر از او حاکمیت خود به عنوان امپراطور اوت‌ورلد را لغو کرد به این عنوان را به کیتانا کان دارد.

بعد از این که لیو کانگ خدای آتش اقدام به شکست کرونیکا کرد و کنترل ساعت شیشه‌ای او را به دست آورد، ریدن عنوان خودش یعنی محافظ ارث‌رلم را به لیو گانک داد و این شائولین کیتانا را به عنوان شریک خود در این راه انتخاب کرد.