ویکی مورتال کمبت

شنگ سونگ (Shang Tsung)

اشتراک‌گذاری

شنگ سونگ

Shang Tsung

شنگ سونگ (Shang Tsung) - مورتال کمبت

خاستگاه

سکونت

گونه

انسان

سلاح‌ها

  • شمشیر جیان

شیوه‌های مبارزه

  • مار
  • درنا
  • آخوندک

شنگ سونگ (Shang Tsung) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است. او یکی از معدود شخصیت‌هایی است که در اولین بازی آرکید مورتال کمبت حاضر بود و نقش باس نهایی را ایفا می‌کرد.

شنگ سونگ به عنوان یک شخصیت قابل بازی و باس ثانویه در بازی مورتال کمبت (۲۰۱۱) حضور داشت. او پس از شائو کان آنتاگونیست دوم بخش داستانی بازی بود.

شنگ سونگ همچنین در مورتال کمبت ۱۱ به عنوان یک شخصیت قابل دانلود حضور دارد.

درباره شنگ سونگ

شنگ سونگ یک جادوگر قدرتمند و یک شرور نخستین و در مجومه Mortal Kombat است. او برای حفظ پایداری سلامتی و جان خود نیاز به مصرف روح دارد. در مجموعه مورتال کمبت، او مظهر حیله‌گری و زوال است. او همین طور به خاطر ولخرجی‌ها و مهمانی‌های پر زرق و برق، کاخ‌های بزرگ و لباس‌های زیبا شناخته می‌شود. برخلاف سخنان خام شائو کان، شنگ سونگ مبالغه‌آمیز سخن می‌گوید و همین موضوع افکار حقیقی او را پوشش می‌دهد. دشمن اصلی او لیو کانگ است، اما طول عمر غیر طبیعی او باعث شده تا او نسبت به افراد دیگری چون کونگ لائو و کنشی نیز نفرت پیدا کند.

وفاداری شنگ به شائو کان به او اجازه داده است تا یک جادوگر آزاد و سرگردان باشد. به این ترتیب، او با جادوی خود قادر است بدون شناسایی شدن توسط خدایان ارشد یا خدایان محلی بین قلمروها رفت و آمد کند. همین موضوع فرصت‌های بسیاری را طی قرن‌ها برای او ایجاد کرده تا او بتواند جنایات خود را پیگیری کند.

از لحاظ مهارت‌های جادوگری تنها دلیا، شیناک، شائو کان و کوان چی می‌توانند با او برابری کنند.