ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کورگ

اشتراک‌گذاری

کورگ

Korg

کورگ - دنیای سینمایی مارول

نژاد

کونان

جنسیت

مذکر

وابسته به

اتحاد ساکاری (قبلا)

بازیگر

تایکا وایتیتی

کورگ (Korg) یک جنگجوی کرونان است که در ساکار ساکن شد و مجبور شد که در مسابقه قهرمانان گرندمستر شرکت کند. کورگ پس از ملاقات با ثور، به او و بروس بنر کمک کرد تا با کمک والکری از ساکار فرار کنند. پس از شکست هلا، کورگ و میک به دنبال رویداد راگناروک به آسگاردی‌ها در سفرشان به سوی زمین پیوستند.

پس از رویداد بشکن، کورگ یکی از بازماندگانی بود که با میک و سایر آسگاردیان بازمانده سکونتگاه جدیدشان را در نیو آسگارد بنا کردند. او ثور را که در آن زمان به خاطر شکست در برابر تانوس به یک فرد منزوی مست تبدیل شده بود همراهی کرد. در طول نبرد زمین، کورگ به این نبرد پیوست تا نسخه دیگری از تانوس را شکست دهد، و پس از آن به نیو آسگارد بازگشت که تحت حکومت والکری قرار گرفته بود. او بعدا به همراه ثور به نگهبانان کهکشان ملحق شد.

کورگ در نهایت به نیو آسگارد بازگشت تا از این دهکده در برابر گور قصاب خدا دفاع کند. زمانی که گور با تعدادی از بچه‌های آسگاردی فرار کرد، کورگ به ثور و متحدانش پیوست تا به شهر آمنی‌پتنس بروند و از زئوس کمک بگیرند. هنگامی که آسگاردی‌ها زئوس را عصبانی کردند، این خدا با صاعقه‌ی خود به کورگ حمله کرد و تقریبا او را تا مرز مرگ پیش برد به طوری که بیشتر بدن او از دست رفت. پس از ناکامی در شکست گور در قلمرو سایه، کورگ در نیو آسگارد باقی ماند، جایی که بدنش به طور کامل بازسازی شد. او در نهایت با کرونان دیگری به نام دواین ملاقات کرد که از او صاحب فرزندی شده بود.

صفحات دیگر