ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

لوکی (سریال)

اشتراک‌گذاری

لوکی

Loki

لوکی (سریال) - دنیای سینمایی مارول

شورانر (Showrunner)

مایکل والدرون

آهنگساز

ناتالی هالت

پخش از

دیزنی پلاس

تاریخ انتشار

فصل ۱: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ (۹ ژوئن ۲۰۲۱)
فصل ۲: ۱۳ مهر ۱۴۰۲ (۵ اکتبر ۲۰۲۳)

تعداد فصل‌ها

۲

تعداد قسمت‌ها

۶ (فصل ۱)
۶ (فصل ۲)

دنیای سینمایی مارول

لوکی (Loki) یک سریال تلویزیونی بر اساس شخصیتی به همین نام در مارول کامیکس است. داستان سریال لوکی دنباله‌ای بر «انتقام‌جویان: پایان بازی» است. این سومین بخش و سومین سریال از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. این سریال توسط مارول استودیوز تولید شده و از طریق دیزنی پلاس منتشر شده است.

پخش فصل اول سریال لوکی با شش قسمت از تاریخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ شروع شد. فصل دوم سریال نیز در تاریخ ۱۳ مهر ۱۴۰۲ پخش شد.

داستان سریال لوکی

فصل یک

داستان سریال لوکی از جایی شروع شد که لوکی در هنگام دستگیر شدن توسط انتقام‌جویان از فرصتی استفاده کرد و با ربودن تسراکت قادر به فرار شد. این اقدام او باعث ایجاد یک خط زمانی جدید شد و به همین سبب او بلافاصله توسط نهادی به نام سازمان ناسازگاری زمانی (TVA) بازداشت شد و به مقر آن‌ها منتقل شد. قاضی این سازمان یعنی راوونا رنسلایر پس از پروسه‌ای تصمیم گرفت تا این خدای شرارت را حذف کند اما یکی از اعضای سازمان به نام موبیوس وارد عمل شد و به جای حذف لوکی، او را به تئاتر زمان برد تا از او بازجویی کند. موبیوس آینده‌ای از لوکی را در «جدول زمانی مقدس» به او نشان داد که شامل نقش لوکی در مرگ مادرخوانده‌اش بود. هنگامی که موبیوس لحظه‌ای اتاق بازجویی را برای جلسه‌ای با هانتر B-15 ترک کرد، لوکی موفق به فرار شد و تسراکت توقیف شده را بازیابی کرد. با این حال او به این موضوع پی برد که در برابر TVA ناتوان است. B-15 عملیاتی برای حذف لوکی را شروع کرد، اما لوکی به تئاتر زمان بازگشت و موارد بیشتری از آینده را کشف کرد: از پیوندش با ثور تا مرگش به دست تانوس.

داستان سریال لوکی

موبیوس تصمیم گرفت تا لوکی را استخدام کند تا از او در برابر یک متغیر دیگر از لوکی استفاده کند، کسی که در دوره‌های زمانی مختلف به نیروهای TVA حمله کرده بود. از این رو لوکی، موبیوس و B-15 سفری را برای جستجوی این متغیر که یکی از اعضای سازمان به نام هانتر C-20 را ربوده بود شروع کردند و به انشعابی از ایالت ویسکانسین در سال ۱۹۸۵ سفر کردند. موبیوس و لوکی روی یک تئوری کار کردند که این تئوری پنهان شدن متغیر در رویدادهای آخرالزمانی را محتمل می‌دانست. از این رو آن‌ها به پمپئی در سال ۷۹ میلادی سفر کردند و در آنجا به مردم محلی در مورد تخریب قریب‌الوقوع شهر هشدار دادند. وقتی هیچ انشعابی شکل نگرفت، این دو به TVA بازگشتند تا موارد آخرالزمانی دیگر را بررسی کنند و مکان احتمالی متغیر را شناسایی کنند. آن‌ها رویدادی مربوط به یک طوفان در آلاباما و سال ۲۰۵۰ را انتخاب کردند، و از این رو لوکی، موبیوس و B-15 به همراه یک واحد از نیروهای مینتمن به آنجا رفتند. متغیر که از ورود آن‌ها آگاه شده بود B-15 و غیرنظامیان دیگری را محسور کرد و سپس تعاملی با لوکی داشت و به او حمله کرد. این موضوع مشخص شد که این متغیر در واقع یک لوکی مونث است. در این مقطع موبیوس قادر به یافتن C-20 شد و این هانتر افشا کرد که مکان محرمانه‌ی خالق TVA یعنی محافظان زمان را تسلیم این متغیر کرده است.

متغیر با استفاده از مجموعه‌ای از ریست شارژها خط زمانی مقدس را مورد هدف قرار داد و چندین انشعاب زمانی را ایجاد کرد که TVA را مجبور به واکنش کرد. وقتی متغیر از طریق یک درب زمانی آلاباما را به مقصد مقر TVA ترک کرد، لوکی نیز او را تعقیب کرد و موبیوس را پشت سر گذاشت. لوکی سعی کرد متغیر را متقاعد کند تا در زمینه‌ی از بین بردن محافظان زمان همکاری کنند، اما این تلاش او بی‌نتیجه بود. وقتی رنسلایر در برابر آن‌ها حضور یافت، لوکی از یک تم‌پد برای انتقال خودش و متغیر استفاده کرد و هر دو به قمر لمنتیس-۱ در سال ۲۰۷۷ منتقل شدند، جایی که فقط چند ساعت تا برخوردش با یک سیاره فاصله داشت. از آنجایی که تم‌پد آن‌ها شارژ کافی برای استفاده نداشت لوکی و متغیر - که خودش را با نام سیلوی لافی‌دوتیر معرفی کرده بود - در این قمر گرفتار شدند و مجبور شدند برای بقا با یکدیگر همکاری کنند. تلاش آن‌ها برای جستجوی منابع کافی انرژی بی‌نتیجه ماند، اما آن‌ها از طریق یکی از ساکنان آنجا به وجود فضاپیمای آرک پی بردند که احتمالا در آنجا امکان شارژ تم‌پد وجود داشت. آن‌ها برای رسیدن به آرک با ترفندی سوار یک قطار شدند، با این حال در میان راه هویت بیگانه آن‌ها فاش شد و هر دو از قطار به بیرون پرت شدند. در هنگام پرت شدن به بیرون، تم‌پد آسیب دید و از کار افتاد. در ادامه داستان لوکی و سیلوی مجبور شدند تا پیاده سفر کنند و هدفشان این بود که فضاپیما را بربایند و از طریق آن فرار کنند. در میان راه، سیلوی برای لوکی فاش کرد که وقتی با افسون در حال دریافت اطلاعاتی از C-20 بوده، کشف کرده است که این فرد قبلا در زمین زندگی می‌کرده و خاطراتش سرکوب شده است. لوکی پی برد که تمام کسانی که برای TVA کار می‌کنند در واقع متغیرهایی هستند که از خط زمانی مقدس ربوده شده‌اند.

داستان سریال لوکی

در ادامه داستان سریال لوکی و سیلوی با ورود به پایگاه پرتاب به سمت فضاپیما حرکت کردند، اما آن‌ها تنها شاهد از بین رفتن این فضاپیما طی یک حادثه بودند. آن‌ها که دیگر فرصتی نداشتند تصمیم گرفتند تا برای نابودی آماده شوند. با این حال در آخرین لحظات یک انشعاب منحصر به فرد در خط زمانی مقدس ایجاد شد و TVA آن‌ها را دستگیر کرد. لوکی قبل از این که به درون سلول خود منتقل شود، به موبیوس گفت که او نیز یک متغیر است. موبیوس که کمی گیج شده بود این اطلاعات را به B-15 انتقال کرد، و B-15 هم به دلیل تاثیر افسون سیلوی خاطراتی از زندگی قبلی‌اش را تجربه کرد. لوکی در سلولش که در واقع یک حلقه‌ی زمانی بود بارها رویدادی یکسان را تجربه کرد و هر بار تحت بدرفتاری سیف قرار گرفت و این رویداد آنقدر تکرار شد تا لوکی سرانجام به خودشیفتگی خودش اعتراف کرد. موبیوس که کمی مشکوک شده بود در مقطعی تم‌پد خود را با تم‌پد رنسلایر عوض کرد و با استفاده از آن خود را به کتابخانه منتقل کرد. او در آنجا اسنادی از C-20 را پیدا کرد که متغیر بودن خودش را تائید می‌کرد. پس از آن که موبیوس لوکی را از حبس زمانی خارج کرد، رنسلایر به سراغ او آمد و اعلام کرد که از عوض کردن تم‌پدها مطلع شده است و برا همین نیز موبیوس را حذف کرد. او سپس لوکی و سیلوی را به اتاق محافظان زمان برد که در آنجا B-15 اصلاح شده به آن دو در مبارزه کردن کمک کرد. پس از این که سیلوی قادر به شکست دادن رنسلایر شد، او با استفاده از سلاح رنسلایر این موضوع را فاش کرد که محافظان زمان در واقع انیماترونیک‌های ساختگی هستند.

سیلوی در حال آماده شدن برای حرکت بعدی خود بود. در همین حین لوکی سعی داشت احساس خود به سیلوی را بیان کند اما او توسط رنسلایر که بهبود یافته بود حذف شد. سیلوی قادر به خلع سلاح کردن رنسلایر شد و سعی کرد در مورد ریشه‌های TVA از او بازجویی کند، اما متوجه شد که او نیز از این موضوع بی‌خبر است. رنسلایر به او اطلاع داد که لوکی همچنان زنده مانده است و در پایان زمان و در کاواک حضور دارد. سیلوی متوجه شد که در این مکان به دلیل عدم اطمینان در مورد پایان زمان، نمی‌توان هیچ انشعاب زمانی جدیدی ایجاد کرد. وقتی رنسلایر از میس مینتس برای احضار یک واحد مینتمن کمک خواست، سیلوی خود را حذف کرد و توسط موبیوس در کاواک بازیابی شد. در همین حال، لوکی با نسخه‌های دیگر خود شامل لوکی کلاسیک، بچه، لاف‌زن و تمساح دیدار کرد. همه‌ی این افراد در کاواک به سر می‌بردند و از موجودی به نام الایوت در حال فرار بودند. لوکی به همراه این افراد به سنگری پناه بردند اما به دلیل اتحاد لوکی لاف‌زن با لوکی رئیس و خیانت او به این گروه، تلاش آن‌ها برای مستقر شدن در این پناهگاه بی‌نتیجه ماند. به دنبال ایجاد یک درگیری، لوکی کلاسیک به متحدان باقی‌مانده لوکی کمک کرد تا فرار کنند و سپس آن‌ها موفق به دیدار با سیلوی و موبیوس شدند. سیلوی این تئوری را مطرح کرد که الایوت تنها نگهبان خالق واقعی TVA است، و نقشه‌ای کشید تا این موجود را افسون و خنثی کند. لوکی تصمیم گرفت در کنار سیلوی بماند و موبیوس نیز به TVA بازگشت تا همه افراد را از ماهیت واقعی‌شان مطلع کند. پس از آن لوکی کلاسیک، بچه، تمساح از سیلوی و لوکی جدا شدند اما لوکی کلاسیک برای کمک به آن‌ها برگشت و حتی در مسیر مقابله با الایوت خودش را قربانی کرد.

داستان سریال لوکی

با خنثی سازی الایوت، لوکی و سیلوی از طریق درگاهی عبور کردند و به قلعه‌ی پایان زمان رسیدند و وارد آن شدند. سپس آن‌ها با میس مینتس روبرو شدند که قصد داشت با پیشنهادهای شخصی و وسوسه‌کننده آن دو را از ماموریت‌شان دور کند، با این حال او موفق به این کار نشد. در ادامه داستان لوکی و سیلوی با خالق اصلی TVA یعنی او که می‌ماند ملاقات کردند، کسی که از آن‌ها دعوت کرد تا در اتاقش با هم گفتگو کنند. در همین زمان، رنسلایر به میس مینتس دستور داد تا پرونده‌های مربوط به تاسیس TVA را بازیابی کند، که در عوض او پرونده‌هایی درباره «او که می‌ماند» را دریافت کرد. موبیوس به سراغ رسلایر آمد و به او اطلاع داد که به کمک B-15 کاری کرده تا همه از ماهیت متغیر بودن رنسلایر آگاه شوند. موبیوس طی اقدامی سعی کرد تا رنسلایر را حذف کند اما او به راحتی موبیوس را خلع سلاح کرد. رنسلایر به جای حذف کردن مجدد موبیوس، فقط دفتر مرکزی TVA را ترک کرد تا «اراده آزاد» خود را پیدا کند.

«آن که باقی می‌ماند» برای لوکی و سیلوی فاش کرد که TVA پس از جنگ چندجهانی تاسیس شده است و هدفش جلوگیری از ظهور نسخه‌های مخرب خودش بوده است. بعد از این توضیحات او دو انتخاب را پیش روی آن‌ها گذاشت و آن را به یک قمار تشبیه کرد؛ آن‌ها یا باید او را بکشند و سپس شاهد پدیدار شدن متغیرهای متخاصم او باشند، و یا این که آن‌ها جای او را در TVA بگیرند و شرایط کنونی را حفظ کنند. سیلوی که خانواده‌اش را به خاطر TVA از دست داده بود و هیچ اعتمادی به حرف‌های این فرد نداشت، برای کشتن او مصمم بود. اما لوکی که نمی‌خواست بحرانی بدتر ایجاد شود، سعی کرد تا جلوی سیلوی را بگیرد. یک مبارزه کوتاه بین لوکی و سیلوی شکل گرفت که در نهایت با پیوند عاطفی میان آن‌ها همراه شد. با این حال سیلوی که تصمیم خود را گرفته بود با استفاده از یک تم‌پد و باز کردن یک درب زمانی، لوکی را به TVA فرستاد. سیلوی حالا قادر به کشتن «او که می‌ماند» بود و این فرد هم که از اوضاع خسته شده بود هیچ مقاومتی نکرد. با کشته شدن او خط زمانی مقدس تخریب شد و سیلوی از اقدام خودش در این قتل و همین طور شکستن قلب معشوقه‌اش تاسف خورد.

داستان سریال لوکی

سپس لوکی با عجله به کتابخانه سازمان رفت و در آنجا با موبیوس و B-15 روبرو شد. او سعی کرد به این دو در مورد متغیرهای «آن که می‌ماند» هشدار دهد، با این حال آن‌ها لوکی را نشناختند. لوکی سپس متوجه یک مجسمه از متغیرهای «او که می‌ماند» شد که در جای سه مجسمه‌ی محافظان زمان قرار گرفته بود. این موضوع نشان می‌داد که لوکی با یک سازمان متفاوت سر و کار دارد که ناشی از بحران‌های چندجهانی بود. این پایانی برای فصل اول داستان سریال لوکی بود.

فصل دوم

در زمان گذشته، سازمان ناسازگاری زمانی (TVA) تلاش می‌کرد تا لوکی را در حالی که به‌طور غیرقابل کنترلی از میان زمان در مقرشان چرخ می‌زد، دستگیر کند. در زمان حال، لوکی دوباره با موبیوس متحد شد و به او در مورد تهدید ناشی از متغیرهای مختلف «او که باقی می‌ماند»، خالق TVA هشدار داد. همزمان، ژنرال داکس چندین شکارچی TVA خود را مسلح کرد تا سیلوی را پیدا کنند، کسی با کشتن «او که باقی می‌ماند» باعث انشعاب در خط زمانی مقدس شده بود. لوکی و موبیوس با یک تکنسین از TVA به نام اوروبوروس یا به اختصار او.بی. ملاقات کردند و به این نتیجه رسیدند که لوکی در حال «لغزش زمانی» است، پدیده‌ای که احتمالا به دلیل انشعاب خطوط زمانی ایجاد شده بود که به طور خطرناکی تمپورال لوم را بارگذاری می‌کرد. برای نجات دادن لوکی، او.بی. به موبیوس پیشنهاد داد تا با استفاده از دستگاه استخراج‌کننده هاله‌ی تمپورال، لوکی را از جریان زمان بیرون بکشد. زمان برای لوکی به آینده چرخید، جایی که TVA در حال استخراج کردن بود و شرایطی بحرانی در حال وقوع بود. در نهایت لوکی پس از روبرو شدن با سیلوی،‌ در آخرین لحظه بیرون کشیده شد. در زمان حال، موبیوس با موفقیت لوکی را از جریان زمان بیرون کشید و آن‌ها برای یافتن سیلوی به راه افتند. در یک صحنه پایانی، سیلوی وارد یک خط زمانی منشعب‌شده در براکستون، اوکلاهاما در سال ۱۹۸۲ شد و از یک رستوران مک‌دونالد بازدید کرد.

لوکی، موبیوس و هانتر B-15 در لندن و سال ۱۹۷۷ در خط زمانی مقدس، هانتر X-5 را یافتند که به عنوان یک بازیگر به نام برد ولف زندگی می‌کرد. او پس از اسیر شدن و تحت شکنجه اعتراف کرد که ماموریت داکس را رها کرده است و همین طور مکان سیلوی را فاش کرد. در همین حال، او.بی. تلاش کرد تا لوم را تعمیر کند تا با خیال راحت خطوط زمانی منشعب‌شده را در خود جای دهد، اما متوجه شد که بدون کمک میس مینتس یا «او که باقی می‌ماند» نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. لوکی، موبیوس و ولف به اوکلاهاما سفر کردند و سیلوی را یافتند که در یک رستوران مک‌دونالد مشغول به کار بود. لوکی از رویارویی آن‌ها در آینده و در سازمان TVA به او گفت و از او کمک خواست تا بفهمد چه اتفاقی در حال رخ دادن است، اما سیلوی از مشارکت کردن با سازمان امتناع کرد. پس از اینکه ولف اعلام کرد که آن‌ها در معرض خطر مرگباری هستند، سیلوی او را طلسم کرد و او را مجبور کرد تا نقشه‌ی داکس برای از بین بردن خطوط زمانی منشعب‌شده را فاش کند. با فرستادن ولف به بازداشتگاه، لوکی، موبیوس و سیلوی اقدام به دستگیری داکس کردند، اما نقشه او تا حد زیادی موفق شده بود و برخی از متحدانش فرار کرده بودند. در حالی که کیسی، مسئول پذیرش TVA، تم‌پد متعلق به راوونا رنسلایر را در یکی از خطوی زمانی منشعب ردیابی می‌کرد، سیلوی اعلام کرد که TVA سازمانی پوسیده است و با تم‌پد متعلق به «او که باقی می‌ماند» به رستوران بازگشت.

میس مینتس و رنسلایر به شیکاگو و سال ۱۸۶۸ سفر کردند تا مخفیانه کتاب راهنمای TVA را به ویکتور تایملی جوان بدهد، کسی که متغیری از «او که باقی می‌ماند» بود. میس مینتس قبل از مرگ او که باقی می‌ماند در مورد این نقشه آگاهی پیدا کرده بود. آن‌ها سپس به سال ۱۸۹۳ به نمایشگاه جهانی شیکاگو رفتند، جایی که لوکی و موبیوس برای ردیابی تمپد رنسلایر وارد شدند. در آنجا، آن‌ها تایملی را در حال ارائه‌ی نمونه اولیه تمپورال لوم دیدند. در واقع چهار گروه به دنبال تایملی بودند: اولی لوکی و موبیوس که می‌خواستند از هاله‌ی او برای تعمیر لوم استفاده کنند، دومی رنسلایر و میس مینتس که از او می‌خواستند جایگاه متغیرش را بگیرد و با آن‌ها متحد شود، سومی سیلوی که می‌خواست او را بکشد تا از به قدرت رسیدن او جلوگیری کند، و در آخر یک بارون دزد و متحدانش که می‌خواستند از کلاهبرداری اختراع جعلی تایملی انتقام بگیرند. در آزمایشگاه تایملی در ویسکانسین، او میس میتنس را خاموش کرد. رنسلایر، لوکی، موبیوس و سیلوی وارد شدند و سیلوی کنترل اوضاع را به دست گرفت. سیلوی با دیدن ترس تایملی، به لوکی اجازه داد تا او را به TVA برگرداند، و سپس رنسلایر را به «قلعه‌ی پایان زمان» فرستاد. آن‌ها شاهد جسد در حال پوسیدگی «او که باقی می‌ماند» بودند و میس مینتس فاش کرد که رازی را در مورد رنسلایر می‌داند.

میس مینتس فاش کرد که رنسلایر زمانی شریک «او که باقی می‌ماند» و فرمانده ارتش او بوده است، تا اینکه «او» دستور داد که خاطراتش به همراه خاطرات دیگران پاک شود. زمانی که تمپورال لوم به شکستی فاجعه‌بار رسید، لوکی و متحدانش تلاش کردند تا از تایملی و افزاینده توان عملیاتی (Throughput Multiplier) او.بی. برای رفع آن استفاده کنند، اما رنسلایر، میس مینتس و ولف تلاش کردند تا آن‌ها را ناکام بگذارند تا TVA را تصاحب کنند. آن‌ها تایملی را ربودند و مامور دی-۹۰ را هرس کردند. همچنین وقتی داکس از پیوستن به آن‌ها امتناع کرد، او و افرادش را کشتند. در بحبوحه درگیری، لوکی با لغزش زمانی خودش مواجه شد و خودش را هرس کرد. او.بی. قادر به غیرفعال کردن میس مینتس و دمپنرها شد که سیلوی را در استفاده از جادو ناتوان می‌کرد، با این حال سیلوی قادر به محسور کردن ولف شد، کسی که کمی قبل رنسلایر را هرس کرده بود. تایملی موفق به باز کردن قفل تمپورال لوم شد، اما تابش موقت آن قبل از اینکه بتواند افزاینده توان عملیاتی را راه‌اندازی کند، او را از هم پاشاند. تمپورال لوم منفجر شد و همه در موجی از انفجار غرق شدند که در سراسر TVA پخش می‌شد.

لوکی از انفجار جان سالم به در برد، اما بقیه ناپدید شده بودند و مقر TVA نیز دچار اثر اسپاگتی شده بود. او در حالی که دوباره دچار لغزش زمانی شده بود فرار کرد و به خطوط زمانی منشعب شده منتقل شد که دوستانش موبیوس، هانتر بی-۱۵، کیسی و اوروبوروس به ترتیب در قالب دان، دکتر وریتی ویلیس، فرانک موریس و دکتر داگ زندگی اصلی خود را دنبال می‌کردند. لوکی قصد داشت زمان را به قبل از انفجار برگردند و از داگ کمک گرفت. با ناتوانی لوکی در کنترل لغزش زمانی، داگ به او پیشنهاد کرد که همه حاضران در انفجار را دور هم جمع کند تا یک هاله زمانی جمعی بتواند آن‌ها را به زمان و مکان مناسب بازگرداند. داگ با استفاده از یک کتابچه راهنمای TVA که در اختیار لوکی بود، اقدام به ساخت یک تمپد کرد. به این ترتیب لوکی موفق شد بقیه را در کارگاه داگ جمع کند البته به جز سیلوی که خاطراتش را حفظ کرده بود. سیلوی با امتناع از کمک کردن، لوکی را مجبور کرد تا از انگیزه واقعی خود بگوید: او می‌خواست دوستانش برگردند چون از تنها ماندن می‌ترسید. هنگامی که همه چیز در خط زمانی سیلوی اسپاگتی شد، سیلوی به کمک لوکی رفت. با این حال، کارگاه داگ نیز همراه با فرانک، داگ، دان، ویلیس و سیلوی دچار اثر اسپاگتی شدند. لوکی در نهایت متوجه شد که با تمرکز بر یک شخص می‌تواند لغزش زمانی خود را کنترل کرد. او با تمرکز بر اوروبوروس به قبل از انفجار لغزید و اعلام کرد که می‌تواند «داستان را بازنویسی کند».

لوکی به لحظه قبل از انفجار تمپورال لوم رسید. با وجود تلاش‌های او اما لوم در تطبیق پیدا کردن با انشعاب‌های بی‌شمار ناموفش بود. لوکی به لحظه‌ای قبل از کشته شدن «او که باقی می‌ماند» توسط سیلوی منتقل شد و «او که باقی می‌ماند» به لوکی گفت که تمام تلاش‌هایش بیهوده خواهد بود. او پیشنهاد کرد که سیلوی را بکشد تا لوم را نجات دهد که لوکی آن را رد کرد. پس از مشورت با موبیوس و سیلوی در لحظات مختلف، لوکی سرانجام برای نزدیک شدن به لوم خودش را جایگزین تایملی کرد. او قادر به از بین بردن لوم شد و خطوط زمانی در حال مرگ را به شکلی جادویی جوان کرد و آن‌ها را در ساختاری درخت‌مانند مرتب کرد. او خود را متعهد کرد که در پایان زمان به تنهایی بر شاخه‌ها نظارت کند. در پایان ماجرا TVA شاخه‌های در حال رشد را پذیرفت و اکنون نسخه‌های «او که باقی می‌ماند» را دنبال می‌کرد. بی-۱۵ تبدیل به یکی از رهبران TVA شد. اوروبروس اقدام به فعال‌سازی دوباره میس مینتس کرد و یک کتاب راهنمای TVA جدید را نوشت. رنسلایر در خلا بیدار شد و شاهد الایوت بود. موبیوس نیز از TVA بازنشسته شد.

شخصیت‌ها و بازیگران

قسمت‌ها

شماره
عنوان
شرح
نویسنده
۱
هدف باشکوه
لوکی بعد از ربودن تسراکت به بیابانی در مغولستان منتقل می‌شود و سپس توسط سازمان ناسازگاری زمانی دستگیر می‌شود.
مایکل والدرون
۲
متغیر
موبیوس، یکی از اعضای TVA سعی می‌کند با لوکی همکاری کند اما در این سازمان همه از حضور این خدای شرارت خرسند نیستند.
الیسا کاراسیک
۳
لمنتیس
لوکی از نقشه‌های یک متغیر آگاه می‌شود، اما طی اقدامی هر دوی آن‌ها به مکانی آشفته منتقل می‌شوند و نقشه‌ها به هم می‌ریزد.
بیشا کی. علی
۴
رویداد نکسوس
با ایجاد نگرانی و بدگمانی در TVA، موبیوس و هانتر بی-۱۵ شروع به جستجوی لوکی و سیلوی می‌کنند.
اریک مارتین
۵
ماجراجویی به سوی راز
لوکی برای فرار از یک برزخ ویرانه‌وار تلاش می‌کند و با نسخه‌های متغیری از خودش روبرو می‌شود.
تام کافمن
۶
همواره. برای همه‌ی زمان‌ها.
لوکی و سیلوی با حاکم TVA دیدار می‌کنند و با تصمیمی سرنوشت‌ساز روبرو می‌شوند.
مایکل والدرون و اریک مارتین
۷
اوروبوروس
لوکی خودش را گمشده در زمان و در میان گذشته، حال و آینده می‌یابد.
اریک مارتین
۸
شکستن برد
TVA در آستانه یک فروپاشی موقتی است، و لوکی و موبیوس برای یافتن سیلوی دست به هر کار می‌زنند.
اریک مارتین
۹
۱۸۹۳
لوکی و موبیوس به شکار می‌روند تا ساعت کارتونی محبوب همه را پیدا کنند و سعی کنند TVA را نجات دهند.
نمایشنامه: اریک مارتین و کسری فراهانی و جیسون اولری
داستان: اریک مارتین
۱۰
قلب TVA
لوم در TVA به شکستی فاجعه‌بار نزدیک می‌شود، اما لوکی، موبیوس و سیلوی از تایملی، متغیر «او که باقی می‌ماند» کمک می‌گیرند.
اریک مارتین و کاترین بلر
۱۱
عملی/تخیلی
لوکی در تلاش برای یافتن دوستانش از خط زمانی در حال مرگ عبور می‌کند، اما واقعیت آن چیزی نیست که به نظر می‌رسد.
اریک مارتین
۱۲
هدف باشکوه
لوکی ماهیت «هدف باشکوه» را کشف می‌کند و برای رسیدن به آن گذشته را اصلاح می‌کند.
اریک مارتین
صفحات دیگر