ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سیف

اشتراک‌گذاری

سیف

Sif

سیف - دنیای سینمایی مارول

نام مستعار

بانو سیف
الهه جنگ
زینا
آل-مادر

جنسیت

مونث

تاریخ مرگ

بهار ۲۰۱۸ (قربانی رویداد بشکن، بازیابی در ۲۰۲۳)

عنوان

الهه جنگ
بانو

نمایش‌ها

ثور
ثور: دنیای تاریک

بازیگر

جیمی الکساندر

بانو سیف (Sif) یک جنگجوی هولناک آسگاردی و دوست خوب ثور و جنگجویان سه است. هنگامی که ثور تقریبا جنگی را علیه غول‌های فراست برانگیخته بود و در نهایت روی زمین ناتوان شده بود، سیف و دوستانش از دستورات پادشاه جدید خود یعنی لوکی سرپیچی کردند و برای نجات او به زمین رفتند. به لطف آن‌ها، ثور به آسگارد بازگشت و سلطنت لوکی به پایان رسید.

سپس سیف شجاعانه با غارتگران مبارزه کرد که گروهی از دزدان دریایی بین-کهکشانی بودند که قلمروهای محافظت نشده کیهان را غارت می‌کردند. پس از دومین با درگیری الف‌های تاریکی، او به زمین فرستاده شد تا جادوگر لورلی را اسیر کند. یک سال بعد، سیف دوباره به زمین بازگشت تا وین-تاک کری که در حال شکار این‌هیومن‌ها از جمله اسکای بود را دستگیر کند.

در سال ۲۰۱۴، سیف توسط لوکی از آسگارد تبعید شد. در دوران تبعید او در میان قربانیان بشکن تانوس بود. با این حال، پنج سال بعد توسط هالک دوباره احیا شد. در سال ۲۰۲۴، او با گور قصاب خدا مواجه شد و او را دنبال کرد تا با این هدف که او را از بین ببرد. با این حال، سیف توسط گور شکست خورد و یکی از بازوهای خود را در طول نبرد از دست داد. او بعدا توسط ثور نجات یافت و به نیو آسگارد برده شد، جایی که بهبود یافت و شروع به آموزش اکسل و سایر کودکان آسگاردی کرد تا تبدیل به جنگجویان آینده آسگاردی شوند.

صفحات دیگر