ویکی Marvel's Spider Man

اسکورپین (Scorpion)

اشتراک‌گذاری

مک‌دونالد گارگن

MacDonald Gargan

اسکورپین (Scorpion) Marvel's Spider Man

نام مستعار

اسکورپین

سن

۳۵

جنسیت

مذکر

سکونت

شهر نیویورک

تابعیت

آمریکایی

توانایی‌ها

  • قدرت، سرعت افزایش‌یافته
  • زره او دارای یک دم سایبرنتیک حاوی زهری مرگبار است
  • توانایی پیمایش روی سطوح

صداپیشه

جیسون اسپیساک

مک‌دونالد گارگن با نام مستعار اسکورپین (Scorpion - عقرب) یکی از شخصیت‌های شرور Marvel's Spider-Man است. او یکی از شروران عضو شش خبیث است.

نسخه مک گارگن این شخصیت توسط استیو دیتکو و استن لی ساخته شد و اولین بار در کمیک شماره ۱۹ اسپایدرمن شگفت‌انگیز در دسامبر سال ۱۹۶۴ به نمایش درآمد، اگرچه به عنوان اسکوپین او در شماره بعدی (۲۰#) نمایش داده شد.

تاریخچه

پیشینه در کمیک‌ها

مک گارگن در گذشته یک محقق خصوصی بود که توسط جونا جیمسون استخدام شده بود تا از این موضوع سر درآورد که چطور پیتر پارکر عکس‌هایی باورنکردنی از اسپایدرمن می‌گیرد. با این حال تحقیقات او به نتیجه نرسید چرا که هر وقت او به پیتر نزدیک می‌شد حس عنکبوتی پیتر متوجه حضور او می‌شد.

بعد از ناامیدی در این قضیه، جیمسون به گارگن ۱۰ هزار دلار پرداخت کرد تا او به موضوع آزمایشی یک پروژه از دکتر فارلی استلول تبدیل شود. استیلول یک پژوهشگر در موضوع جهش جانوران بود، کسی که می‌خواست مشخصه‌های یک جانور را روی گارگن امتحان کند. با این حال گرگن در طول این فرآیند عقلانیت خود را از دست داد و تبدیل به جنایتکاری به نام اسکورپین شد.

Marvel's Spider-Man

اسکورپین بعد از سپری کردن چند سال پشت میله‌های رافت، به واسطه‌ی دکتر اختاپوس رهایی پیدا کرد. او در قبال پاک شدن سوابق جنایی‌اش و همین طور پرداخت بدهی‌هایش قبول کرد تا با اختاپوس همکاری کند و با نیش زهردارش مرد عنکبوتی را از پای درآورد.

او بعد از فرار از زندان با موضوع سمی کردن آب شهر مرد عنکبوتی را فریب داد. وقتی اسپایدرمن به مکان مورد نظر او رسید، اسکورپین با تزریق سم خود به اسپایدرمن باعث شد تا او دچار توهماتی زنده شود و زمانی ارزشمند را صرف یافتن پادزهر کند و این در حالی بود که شش خبیث شهر را به گروگان گرفته بود.

اسکورپین به راینو کمک کرد تا مسیرهای حمل و نقل دریایی آسکورپ را تعیین کند. کمی بعد با رسیدن اسپایدرمن نبردی میان راینو و مرد عنکبوتی شکل گرفت. در حالی که مبارزه نزدیکی در حال انجام بود اما اسکورپین نتوانست جلوی دهانش را بگیرد و نسبت به ضعف‌های راینو و عدم توانایی او برای شکست اسپایدرمن طعنه می‌زد. به همین سبب راینو عصبانی شد و به سمت اسکورپین حمله‌ور شد،‌ اتفاقی که باعث شد هر دوی آن‌ها به درون یک مخزن حمل و نقل بیفتند و مرد عنکبوتی با تارش درب آن را بسته و آن‌ها را درون مخزن حبس کند.

توانایی‌ها

او از یک لباس مکانیکی با یک دم غول‌پیکر نیش‌دار بهره می‌برد. او در مبارزات از قدرت، سرعت و چابکی بسیار بالایی برخوردار است.