ویکی Marvel's Spider Man

راینو (Rhino)

اشتراک‌گذاری

راینو

Rhino

راینو (Rhino) - Marvel's Spider Man

نام واقعی

الکسی سیتسویچ

سن

۴۲

عضویت

پیشه

مجرم حرفه‌ای
مجری راکسون

جنسیت

مذکر

توانایی‌ها

قدرت و مقاومت فرا انسانی
حرارت مفرط
تخریب انفجاری

صداپیشه

فرد تاتاسیور

الکسی سیتسویچ با نام مستعار راینو (Rhino - کرگدن) یکی از شخصیت‌های شرور در Marvel's Spider-Man است. او یکی از اعضای شش خبیث است. او همچنین یک آنتاگونیست در اسپین-آف Miles Morales است.

خلق‌کنندگان این شخصیت استن لی و رومیتا اس‌آر. هستند و راینو برای اولین بار در اکتبر سال ۱۹۶۶ و در کمیک شماره ۴۶ اسپایدرمن شگفت‌انگیز نمایش داده شد.

تاریخچه

پیشینه در کمیک‌ها

سیتسویچ پیش از این که راینو شود یکی از گردن کلفتان مافیای روسی بود، اما او به واسطه قدرت و ثروتی که به دست آورده بود به بی‌راهه رفت. او برای این که تبدیل به یک ابر انسان با قدرت‌های فرا طبیعی شود - و به عنوان بخشی از یک گروهی جاسوسی خدمت کند - چندین بار تحت تاثیر عوامل شیمیایی و تابشی قرار گرفت و جان خود را تهدید کرد.

نام او از زره قدرتمندی نشات گرفته که به طور دائمی به او پیوند خورده و به شکل یک کرگدن مدل‌سازی شده است.

Marvel's Spider-Man

الکسی سیتسویچ با پوششی مصنوعی و قدرت فرا انسانی خود قصد مشهور کردن خود با نام راینو دارد. دکتر اختاپوس به او قول می‌دهد که در این راه به او کمک کند اما در عوض راینو بعد از رهایی یافتن از رافت باید برای نابود کردن نورمن آزبورن برای اختاپوس کار کند.

راینو زمانی که از زندان آزاد می‌شود وظیفه‌ی خرابکاری در مسیرهای حمل و نقل دریایی آسکورپ را بر عهده می‌گیرد. اقدام او با حضور مرد عنکبوتی متوقف می‌شود و اگرچه اسکورپین برای کمک به او در آن جا حاضر می‌شود اما هر دو در نهایت توسط اسپایدرمن مغلوب می‌شوند. در واقع راینو و اسکورپین همکاری مناسبی با هم نداشتند و حتی یک درگیری لفظی میان آن‌ها وجود داشت. در نقطه‌ای اسکورپین راینو را شکست خورده خطاب کرده و راینو با عصبانیت به سمت او هجوم می‌برد. مرد عنکبوتی از این فرصت استفاده می‌کند و آن دو را به درون یک مخزن محموله‌ی دریایی هدایت می‌کند و به وسیله‌ی تار خود درب آن را بسته و آن دو را در آن جا حبس می‌کند.

مایلز مورالز

راینو بعد از سقوط هلیکوپتور پلیس از محفظه‌ی زندان خود آزاد شد که این اتفاق به طور غیرمستقیم توسط شاگرد اسپایدرمن یعنی مایلز مورالز صورت گرفت. او توسط اسپایدرمن و مایلز در سراسر نیویورک تعقیب شد و برای فرار از آن‌ها به داخل یک مخزن گاز رفت. سرانجام او طی یک مبارزه قادر به غلبه بر اسپایدرمن شد، و مایلز که استاد خود را در این شرایط می‌دید به راینو حمله کرد و در همین حین متوجه قابلیت انفجار ونوم در خود شد. بعد از یک تقابل طولانی، این مرد عنکبوتی جدید موفق شد با قدرت‌های کشف شده خود راینو را ناتوان کند.

مدتی بعد سایمون کریگر و گروه او از راکسون در محل حاضر شدند و ظاهرا راینو را دستگیر کردند. با این حال بعدا مشخص شد که آن‌ها او را به دپارتمان پژوهش خود برده‌اند و راینو را با یک زره قرمز رنگ تجهیز کرده‌اند که قادر به تحمل انفجار ونوم مایلز بود. راینو با دریافت اطلاعاتی از پرولر اقدام به حمله به اسپایدرمن و تینکرر کرد تا با بیهوش کردن‌شان هر دو را به راکسون تحویل دهد.

در مقطعی بعد، اسپایدرمن و تینکرر موفق به فرار شدند و راینو به همراه تعدادی زیادی از اعضای راکسون در مقابل آن‌ها قرار گرفتند. این دو با همکاری یکدیگر زره راینو را از کار انداختند تا قدرت‌های مایلز بتواند روی او اثر کند. زمانی که مایلز در حال تحقیق اطلاعاتی پیرامومن هسته نوفورم بود، راینو سعی داشت فین را یادآوری مرگ برادرش آزار دهد. همین موضوع باعث شد تا فین شمشیر خود را روی سینه او بگذارد و بخواهد که کار او را تمام کند اما پیش از آن، مایلز جلوی این اتفاق را گرفت. پس از این ماجرا مشخص نشد که چه اتفاقی برای راینو رقم خورده است اما احتمالا او دستیگر شده و دوباره به رافت بازگردانده شده است.

توانایی‌ها

راینو مردی با جثه‌ی بزرگ در یک زره جنگی تقریبا-غیرقابل توقف است و مهم‌ترین توانایی‌اش قدرت فیزیکی بالای او است.