ویکی Marvel's Spider Man

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یوریکو واتانابه

اشتراک‌گذاری

یوریکو واتانابه

Yuriko Watanabe

یوریکو واتانابه - Marvel's Spider Man

محل سکونت

سن

۴۲

جنسیت

مونث

عضویت

دپارتمان پلیس شهر نیویورک (NYPD، قبلا)
خودخوانده

پیشه

کاپیتان NYPD

صداپیشه

تارا پلت

یوریکو یوری واتانابه (Yuriko Watanabe) شخصیتی در مجموعه Marvel's Spider-Man است. او در بازی اول نقش یک منبع اطلاعاتی را برای مرد عنکبوتی در سطح شهر داشت. در گسترش‌دهنده «شهری که هرگز نمی‌خوابد»، یک رویداد ناگوار باعث شد تا یوری سرکش یود و ارتباط خود را با مرد عنکبوتی قطع کند. او بعدا در Marvel's Spider-Man 2 به عنوان یک ضد-قهرمان بی‌رحم به نام شبح (Wraith) ظاهر شد.

تاریخچه

اوایل

یوری در حدود سال ۱۹۸۰ در آستوریا، محله کوئینز از شهر نیویورک متولد شد. پدرش یک پلیس نسل دوم بود که پس از اینکه افشا شدن رشوه‌گیری از مجیا زندانی شد. سقوط پدرش باعث شد تا او به نیروی پلیس بپیوندد، با این نیت که اشتباهات پدرش را اصلاح کند و به تنهایی با مجیا مقابله کند.

یوری کار خود را به عنوان یک کارآگاه در محله چینی‌های پلیس نیویورک آغاز کرد، اما چندین بار در زندگی حرفه‌ای خود نقل مکان کرد. در طول بیش از یک دهه، یوری تعداد بیشماری از جبهه‌های ماجیا را از بین برد که خشم رئیس ماجیا یعنی هامرهد را به همراه داشت. در نهایت یوری به درجه کاپیتانی رسید.

با گذشت زمان او اتحادی را با اسپایدرمن شکل داد و برای او به یک منبع اطلاع‌رسانی بر جرم‌های نیویورک تبدیل شد.

همچنین یوری یک تاریخچه بدفرجام با یک مجرم خیابانی به نام کلتوس کسادی داشت، کسی که مدام از دستگیر شدن می‌گریخت.

Marvel's Spider-Man

یوری نقطه‌ای اصلی درون دپارتمان پلیس است که با اسپایدرمن در تماس است. او در طول ماموریت‌های اصلی با مرد عنکبوتی کار می‌کند و اغلب هدف بعدی او را نشان می‌دهد و یا به کارهای کوچک درون مناطق اشاره می‌کند.

اولین معرفی یوری زمانی صورت گرفت که او در ابتدای بازی از مرد عنکبوتی خواست تا همراه حرکت پلیس به سمت برج فیسک، در دستگیری کینگ‌پین کمک‌رسانی کند. زمانی که مزدوران سیبل اینترنشنال مرد عنکبوتی را در هنگام ماموریت «هدف دومنظوره» (Dual Purpose) اسیر کردند، یوری برای ضمانت کردن او خود را به محل مورد نظر رساند. مدت‌ها بعد، پس از حادثه‌ی هجوم به زندان رایکرز و رافت، یوری با سقوط هلیکوپترش نزدیک بود کشته شود، اما اسپایدرمن در آن جا حضور پیدا کرد و با تاری بزرگ هلیکوپتر را از برخورد به زمین بازداشت.

شهری که هرگز نمی‌خوابد

در مقطعی یوری و تیمش در تلاشی برای جلوگیری از جنگ باند ماجیا، با کمک مرد عنکبوتی وارد پایگاه هامرهد شدند. علیرغم تلاش‌های او، اما تیم او توسط هامرهد مغلوب شد و اکثر آن‌ها مردند. یوری در این حادثه از نظر عاطفی زخمی عمیقی خورد و مجبور شد با خانواده افسران کشته شده تماس بگیرد تا آن‌ها را از سرنوشت‌شان مطلع کند. مرد عنکبوتی به او اطمینان داد که هامرهد را به دست عدالت سپرده خواهد شد و این دو به برای ردیابی او همکاری کردند. با این حال، وقتی این روند به کندی پیش رفت و مرد عنکبوتی ثابت کرد که نمی‌تواند به قولش عمل کند، یوری صبرش را از دست داد و به تنهایی و با خشونت به یک بار حمله کرد که حامل مجرمانی بود. یوری بعدا در طول مبارزه با هامرهد نیز ظاهر شد، جایی که ظاهرا موفق به شلیک به سرش و کشتن او شد.

یوری پس از حادثه هامرهد به مرخصی اداری رفت. با این حال، او از اقدام علیه هامرهد یا ماجیا دست برنداشت. در نقطه‌ای، مرد عنکبوتی سوابقی را در مکان‌های مختلف صحنه‌های جرم در سراسر شهر کشف کرد. این سوابق نشان می‌داد که چگونه قتل‌ها توسط یک مجری ماجیا و تحت دستور هامرهد انجام شده است که به منظور به دست آوردن اطلاعات در مورد نقشه‌ها و وضعیت ذهنی فعلی یوری بود. بعدا مشخص شد مجری مذکور از درمانگر یوری باج‌گیری کرده است. با این حال مشخص شد که درمانگر در واقع به طور مخفیانه با یوری همکاری می‌کرد تا مجری را به دلیل اقدام به قتل دستگیر و محکوم کند.

وقتی مرد عنکبوتی آخرین سوابق را پیدا کرد، متوجه شد که مجری انگیزه‌های واقعی درمانگر را کشف کرده و او را با خونسردی به قتل رسانده است. مدت کوتاهی پس از آن، او تماسی از یوری دریافت کرد، که از او خواست که او را در محلی ملاقات کند. هنگامی که مرد عنکبوتی به محل رسید، او مجری را مرده و جسد او را بسته شده به لوله آب یافت و خبری از یوری نبود. یوری باری دیگر تماس گرفت و به مرد عنکبوتی گفت که در حالی که هنوز به سیستم عدالت اعتقاد دارد، اما مواقعی وجود دارد که سیستم کار نمی‌کند. او همچنین اعتراف کرد که از کشتن مجری حس خوبی داشته است و احساس می‌کند که عدالت واقعی را اجرا کرده است. مرد عنکبوتی از او خواست که خودش را تحویل دهد و اشاره کرد که هنوز دوست اوست و نمی‌خواهد دنبال او بیاید. یوری از این کار امتناع کرد و به پیتر گفت که هر کاری لازم است انجام دهد.

Marvel's Spider-Man 2

یوری، که اکنون به عنوان خوادخوانده به نام شبح شناخته می‌شد، در لیست اهداف کریون در نیویورک قرار گرفت. پس از حمله‌ی سندمن در منطقه مالی، یوری با پیتر برای کمک به نجات غیرنظامیان در بیمارستانی اقدام کردند. این دو با گروهی از فرقه گرایان هم مبارزه کردند و پس از شکست دادن «پیروان شعله» با رهبر این گروه یعنی کلتوس کسادی روبرو شدند. او به یوری و مرد عنکبوتی طعنه زد و با کمال میل موقعیت خود را در یک بیمارستان متروکه در آستوریا فاش کرد. یوری آماده بود تا او را پیدا کند، اما مرد عنکبوتی معتقد بود که این یک تله است و پیشنهاد کرد که حمله خود را با دقت برنامه‌ریزی کنند.

یوری بدون حضور مرد عنکبوتی وارد بیمارستان شد و با چندین عضو فرقه مبارزه کرد. او در نهایت کسادی را پیدا کرد و او را مورد ضرب و شتم قرار داد تا اینکه مرد عنکبوتی مداخله کرد. یوری خواهان کشتن کسادی بود و خود را از تارهای مرد عنکبوتی خلاص کرد تا با او نیز مبارزه کند. در حین این مبارزه، کسادی بیمارستان را منفجر کرد و فرار کرد. مرد عنکبوتی نیز یوری را قبل از فروریختن ساختمان نجات داد. یوری با ناسپاسی از فرار کسادی عصبانی شد.

بعدا، یوری توسط پیروان شعله اسیر شد که او را زیر قطاری به دام انداختند. آنها قصد داشتند طرح خود را با ایجاد یک انفجار بزرگ در بروکلین اجرا کنند. با این حال، مرد عنکبوتی (که توسط گانکه لی از حادثه مطلع شده بود) از راه رسید و با آن‌ها و کسادی مبارزه کرد. مرد عنکبوتی موفق به شکست دادن او شد و یوری را نجات داد، اما کسادی نشان داد که هدف واقعی او به دست آوردن چیزی است که در محموله قطار بوده است: یک سیمبیوت شبیه به سمبیوت ونوم. وقتی مرد عنکبوتی گرفتار شد، یوری خودش را بلند کرد و تصمیم گرفت تا او را نجات دهد. در این فرآیند فرقه قادر به فرار شد.

پس از آن، یوری با مرد عنکبوتی تماس گرفت و به او اطلاع داد که به ردیابی محل اختفای کسادی ادامه داده است. آن دو توافق کردند تا به محض ظهور دوباره کسادی، این بار او را برای همیشه پایین بکشند.

صفحات دیگر