بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کرت کانرز

اشتراک‌گذاری

کرت کانرز

Curt Connors

کرت کانرز - Marvel's Spider Man

نام مستعار

مارمولک/لیزارد

خاستگاه

ایالات متحده

سکونت

نیویورک

پیشه

دانشمند آسکورپ

خانواده

مارتا کانرز (همسر)
بیلی کانرز (پسر)

جنسیت

مذکر

توانایی‌ها

فرم مارمولکی

بازیگر

مارک ویتن

کرتیس کرت کانرز (Curt Connors) که همچنین با عنوان مارمولک/لیزارد شناخته می‌شود، یک شخصیت جانبی در Marvel's Spider-Man 2 است. او دانشمندی از آسکورپ است که در دست خود را در طول حادثه‌ای در مورد یک گونه حیات ناشناخته از دست داد. او با استفاده از DNA خزندگان، آزمایشاتی را روی خود انجام داد تا بازویش را دوباره احیا کند، اما تبدیل به هیولایی به نام لیزاد شد.

کانرز در Marvel's Spider-Man 2 به اجبار کریون دوباره تبدیل به لیزارد شد و به عنوان یک شخصیت جانبی و یک آنتاگونیست در برابر پیتر پارکر ظاهر شد.

تاریخچه

دکتر کرت کانرز یک پزشک در بیمارستان سنت مارتین بود که در مقطعی به آسیب‌دیدگی پیتر پارکر کمک کرد. او همچنین یکی از پزشکان هری آزبورن بود که مسئول رسیدگی به بیماری نادر او بود.

او در طول مدتی که برای آسکورپ کار می‌کرد، بخشی از یک تیم تحقیقاتی به رهبری پدر هری یعنی نورمن بود. آن‌ها در شهاب سنگی که به زمین سقوط کرده بود، یک فرم حیات سیاه و مایع-گونه را کشف کردند و که این ارگانیسم به دست کانرز چسبید. کانرز که چاره‌ی دیگری برای جدا کردن آن نداشت، به نگهبانان دستور داد تا به آن شلیک کنند، که در نتیجه‌ی آن دست خود را از دست داد. به این ترتیب آن‌ها قادر به مهار موجود شدند.

کانرز مسئول ایمن نگه داشتن شهاب سنگ شد تا موجود کشف شده که «سیمبوت» نامیده می‌شد، نتواند به آن دسترسی پیدا کند، چرا که باور بر این بود که در این صورت قدرتمندتر می‌شود.

مدتی پس از این حادثه، کانرز شروع به تحقیق در مورد بازسازی اندام با استفاده از DNA خزنده کرد تا بتواند بازوی از دست رفته خود را بازسازی کند. او یک سرم را ساخت و آن را روی خودش آزمایش کرد. این آزمایش او را به یک خزنده بزرگ و انسان‌نما تبدیل کرد که در را شهر ویران کرد. کانرز که «لیزارد» لقب گرفته بود، به یکی از اولین دشمنان مرد عنکبوتی تبدیل شد. مرد عنکبوتی در مقطعی توانست مقداری از خون کانرز را استخراج کند که از آن برای ساختن پادزهری استفاده کرد و با موفقیت کانرز را به حالت انسانی خود بازگرداند. با این حال به نظر می‌رسید که این درمان موقتی بود.

صفحات دیگر