بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مک گارگن

اشتراک‌گذاری

مک‌دونالد گارگن

MacDonald Gargan

مک گارگن - Marvel's Spider Man

نام مستعار

اسکورپیون

سن

۳۷

جنسیت

مذکر

تابعیت

آمریکایی

پیشه

مزدور

عضویت

شش خبیث (قبلا)

توانایی‌ها

قدرت، سرعت افزایش‌یافته
دم سایبرنتیک حاوی زهری مرگبار و توهم‌زا
توانایی پیمایش روی سطوح

صداپیشه

جیسون اسپیساک

مک‌دونالد گارگن با نام مستعار عقرب/اسکورپین شناخته می‌شود یکی از شخصیت‌های شرور مجموعه Marvel's Spider-Man است.

او قبل از اینکه به یک ابرشرور بدنام تبدیل شود، به عنوان یک مزدور فعال بود. در مقطعی او یک لباس زرهی مسلح به نیشی مرگبار را دریافت کرد که سم او باعث توهمات قوی می‌شد.

تاریخچه

اوایل

مک گارگان در یونکرز، نیویورک و در تاریخ ۳ ژوئن ۱۹۸۳ به دنیا آمد. او یک مزدور بود که تحت آزمایش‌های ژنتیکی قرار گرفت که توسط دکتر فارلی استیل‌ول انجام می‌شد و توسط جونا جیمسون تأمین مالی می‌شد. او تحت این آزمایش‌ها به اسکورپیون تبدیل شد. کارگان به دلیل چندین فقره فعالیت مجرمانه، از جمله اقدام به قتل، قتل درجه یک، سرقت، و آدم‌ربایی تحت تعقیب قرار داشت.

اسکورپیون یکی از ابرشرورهایی بود که مرتبا با مرد عنکبوتی درگیری داشت و در نهایت توسط او از پا در آمد. پس از این شکست، او توسط پلیس دستگیر شد و به زندان فوق‌امنیتی رافت فرستاده شد.

Marvel's Spider-Man

اسکورپین بعد از سپری کردن چند سال پشت میله‌های رافت، به واسطه‌ی دکتر اختاپوس رهایی پیدا کرد. او در قبال پاک شدن سوابق جنایی‌اش و همین طور پرداخت بدهی‌هایش قبول کرد تا با اختاپوس همکاری کند و با نیش زهردارش مرد عنکبوتی را از پای درآورد.

او بعد از فرار از زندان با موضوع سمی کردن آب شهر مرد عنکبوتی را فریب داد. وقتی اسپایدرمن به مکان مورد نظر او رسید، اسکورپین با تزریق سم خود به اسپایدرمن باعث شد تا او دچار توهماتی زنده شود و زمانی ارزشمند را صرف یافتن پادزهر کند و این در حالی بود که شش خبیث شهر را به گروگان گرفته بود.

اسکورپین به راینو کمک کرد تا مسیرهای حمل و نقل دریایی آسکورپ را تعیین کند. کمی بعد با رسیدن اسپایدرمن نبردی میان راینو و مرد عنکبوتی شکل گرفت. در حالی که مبارزه نزدیکی در حال انجام بود اما اسکورپین نتوانست جلوی دهانش را بگیرد و نسبت به ضعف‌های راینو و عدم توانایی او برای شکست اسپایدرمن طعنه می‌زد. به همین سبب راینو عصبانی شد و به سمت اسکورپین حمله‌ور شد،‌ اتفاقی که باعث شد هر دوی آن‌ها به درون یک مخزن حمل و نقل بیفتند و مرد عنکبوتی با تارش در آن را بسته و آن‌ها را درون مخزن حبس کند.

Marvel's Spider-Man 2

اسکورپیون از زمان شکست به دست مرد عنکبوتی اصلی، دو سال را در رافت سپری کرد. بدون اینکه خود او بداند، اقداماتش باعث شده بود تا به یک شرور فوق‌العاده تبدیل شود و از این رو مورد هدف کریون قرار بگیرد. شکارچیان کریون که متوجه شده بودند اسکورپیون قرار است به همراه مارتین لی به خارج از رافت منتقل شود، بنابراین مخفیانه به شهر نیویورک رفتند و برای اسیر کردن این دو برنامه‌ریزی کردند.

این انتقال توسط مرد عنکبوتی و همین طور مرد عنکبوتی جدید یعنی مایلز مورالز نظارت می‌شد. هنگامی که زندانیان سوار بر کشتی شدند، شکارچیان کریون حمله را آغاز کردند. در طول این حمله، اسکورپیون به دام افتاد و سعی کرد یکی از مردان عنکبوتی را فریب دهد. سرانجام در هرج و مرج ایجاد شده اسکورپیون ظاهرا موفق به فرار شد. هنگامی که جان صدها غیرنظامی تهدید می‌شد، مردان عنکبوتی جستجو برای او را به تعویق انداختند.

مدتی بعد پیتر متوجه شد که اسکورپیون توسط کریون و شکارچیانش به دقت مورد مطالعه قرار گرفته است. آن‌ها لباس و سم او را کاملا مهندسی معکوس کرده بودن تا بتوانند از نقاط ضعف او سوء استفاده کنند. همچنین آن‌ها پی بردند که اسکورپیون واقعا اسیر شده است و به پایگاه کریون در یک عمارت متروکه برده شده است. اسکورپیون از حبس گریخت و یکی از شکارچیان را کشت. او در نهایت در برابر کریون قرار گرفت و شانه‌ی او را نیش زد. اسکورپیون شروع به تمسخر کریون کرد و مطمئن بود که سم به زودی اثر خواهد کرد. با این حال، کریون لبخندزنان نیش را به راحتی از روی شانه‌اش برداشت و به کل نیش زره اسکورپیون را جدا کرد. با وجود تلاش اسکورپیون برای مقابله با او اما کریون به راحتی او را به دیوار چسباند و این جنایتکار را با همان سمی که برای کشتن مردم استفاده می‌کرد به کام مرگ فرستاد.

بعدا جسد اسکورپیون توسط مقامات نیویورک پیدا شد.

صفحات دیگر