ویکی Detroit: Become Human

کانر (Connor)

اشتراک‌گذاری

کانر

Connor

کانر (Connor) - Detroit: Become Human

نام مستعار

RK800

تولد

آگوست ۲۰۳۸، در سایبرلایف

گونه

اندروید

جنسیت

مذکر

وضعیت

تعیین‌شونده

بازیگر

برایان دیچارت

کانر (Connor) یک اندروید RK800 و یکی از شخصیت‌های اصلی بازی Detroit: Become Human است. او یک نمونه پیشرفته است که برای کمک‌رسانی در زمینه اجرای قانون‌های انسان طراحی شده و به خصوص برای تحقیق روی پرونده‌هایی که شامل اندرویدهای منحرف شده می‌شود، به کار گرفته می‌شود.

او به دپارتمان پلیس شهر دیترویت فرستاده شد، جایی که در کنار هنک اندرسون مشغول به فعالیت شد. با جلو رفتن تحقیقات آن‌ها، کانر ممکن است در مورد پرنده‌ها - و خودش - به اکتشافاتی پی ببرد و در مورد رویدادهای آینده تبدیل به یک عامل تصمیم‌گیرنده شود.

بیوگرافی

پیش از بازی

کانر یک نمونه اولیه سایبرلایف از سری RK با مدل RK800 و با شماره سریال 313 248 317# است. او در آگوست سال ۲۰۳۸ عرضه شده است.

او توسط این کمپانی برای تحقیق و مقابله با انحراف اندرویدها و همچنین کمک به دپارتمان پلیس شهر دیترویت ساخته شد و در اولین ماه عرضه به کار گرفته شد.

شماره سریال کانر یک پس شماره «۵۱-» در انتهای خود دارد که بر اساس تعداد بدن‌های استفاده شده شمارش می‌شود.

گروگان (The Hostage)

در چپتر گروگان، او در نقش یک مذاکره‌کننده با یک اندروید منحرف شده به نام دنیل روبرو خواهد شد، کسی که اِما فیلیپس را به گروگان گرفته است. بر اساس رفتار بازیکن کانر می‌تواند اما را حفظ کند یا نکند، و این فرآیند با زنده ماندن یا مرگ کانر نیز همراه است.

همکاران (Partners)

در نوامبر سال ۲۰۳۸ کانر به برای کمک در بازجویی اندرویدهای منحرف شده در سراسر شهر به دپارتمان پلیس شهر دیترویت فرستاده شد و به کارآگاه هنک اندرسون اختصاص داده شد. کانر و هنک اندرسون روی ماموریتی کار می‌کردند که مردی به نام کارلوس اوریتز احتمالا توسط اندروید خود (مدل HK400) به قتل رسیده بود. در این ماموریت امکان کشته شدن کانر وجود ندارد و او اندروید مجرم را در شیروانی همان خانه پیدا کرده و سایر پلیس‌ها را خبر خواهد کرد.

اگر کانر نتواند اقدامات زمان قتل را تشخیص دهد، هنک ماموریت را متوقف کرده و اندروید قاتل ناشناس باقی خواهد ماند.

بازجویی (The Interrogation)

اندرویدِ کارلوس اوریتز به ایستگاه پلیس آورده خواهد شد، جایی که او توسط هنک و گاوین مورد بازجویی قرار می‌گیرد اما این بازجویی ثمربخش نخواهد بود و در نهایت کانر برای بازجویی اندروید مجرم داوطلب می‌شود.

در طول تمام بازجویی بازیکن قادر است با فشار آوردن بر مجرم یا همدردی با او روند بازجویی را ادامه دهد که هر کدام نتیجه‌ای متفاوت را در بر خواهد داشت. اگر اندروید تحت فشار قرار بگیرد، بعد از بازجویی سعی به خودکشی خواهد کرد و مامور کریس میلر برای متوقف کردن او تلاش خواهد کرد. در صورتی که کانر دخالتی داشته باشد، مجرم با برداشتن اسلحه‌ی مامور مذکور، ابتدا به کانر و سپس به خودش شلیک خواهد کرد. اما اگر اندروید تحت فشار قرار گیرد ولی کانر در آن مداخله‌ای نداشته باشد، اندروید باز هم اسلحه مامور را ربوده و تنها به خودش شلیک می‌کند.

از سوی دیگر اگر بازیکن بتواند بدون فشار بر اندروید به اعتراف برسد، مجرم برخورد ملایمی خواهد داشت و در سلولی در ایستگاه پلیس توقیف خواهد شد.

منتظر ماندن برای هنک... (Waiting for Hank)

کانر به ایستگاه پلیس می‌رسد و میز کار اندرسون را خالی می‌یابد. کانر تا بازگشت اندرسون فرصتی دارد تا با محیط اطراف تعاملی داشته باشد. بر اساس انتخاب‌های بازیکن، کانر می‌تواند با شخصیت‌هایی که قبلا با آن‌ها ملاقات کرده صحبت کند، و از سایر ماموران پلیس در مورد زمان بازگشت هنک سوال کند. کانر همچنین می‌تواند نگاهی به میز کار هنک بیندازد و در مورد او از جمله حیوان خانگی‌اش یا حرفه‌ی پلیسی او اطلاعاتی به  دست آورد. کانر به وسیله یک تلفن همراه گزینه‌ای برای تماس یا گذاشتن یک پیام صوتی برای هنک را خواهد داشت.

زمانی که هنک می‌رسد او با مافوقش یعنی کاپیتان جفری فاولر روبرو می‌شود، کسی که هنک را به دفتر خود فرا می‌خواند. کانر می‌تواند به مکالمه‌ی آن‌ها گوش دهد. کاپیتان فاولر پرونده‌هایی از اندرویدهای منحرف شده را به هنک اختصاص می‌دهد و به او می‌گوید که ناسازگاری خود را کنار بگذارد و با کانر همکاری کند. وقتی هنک دفتر فاولر را ترک می‌کند، کانر در مورد مشکل هنک با اندرویدها صحبت می‌کند که رویکرد دیالوگ‌ها به انتخاب بازیکن است. کانر اگر میز کار هنک را آنالیز کرده باشد می‌تواند در مورد موضوعات دیگر با هنک گفتگو کند. کانر می‌تواند از کامپیوتری برای بررسی گزارش‌های پرونده مجرمان استفاده کند. وقتی کار او تمام شد کانر با هنک در مورد مشکلات او و خودش صحبت خواهد کرد که هنک عصبانی شده و مشت خود را روی میز خواهد کوبید.

اگر کارا در چپتر شب طوفانی مرده باشد هنک، کانر را برای خوردن نهار ترک می‌کند. اگر کارا زنده باشد مامور کریس میلر با مداخله در گفتگوی هنک، گزارشی مبنی بر به دست آمدن اطلاعاتی از اندروید AX400 (کارا) که صاحب خود را مورد حمله قرار داده بود، ارائه خواهد داد.

هنگام فرار (On the Run)

اگر کارا و آلیس در مُتل بمانند، هنک و کانر بر اساس یک سرنخ به متل شرقی می‌رسند. آن‌ها طی صحبتی با جوزف شلدون، یک کارمند متل جویا می‌شوند که آیا او کارا را آنجا دیده است یا خیر. جوزف اندروید را شناسایی می‌کند و هنک و کانر متوجه فرار آن‌ها می‌شوند.

اگر کارا و آلیس در یک خانه متروکه مانده باشند، هنک با ایساک فالون، یک کارکن اتوبوس صحبت می‌کند و از او در مورد حضور یک AX400 در محل می‌پرسد. پلیس محل را برای جستجوی کارا می‌بندد. کانر تصمیم می‌گیرد خانه متروکه را بررسی کند. کانر در این خانه  اندرویدی به نام رالف را تحت فشار می‌گذارد تا اگر اطلاعاتی مورد کارا و حضور او دارد بدهد. بعد از پی بردن به حضور آن‌ها کانر با هنک تماس می‌گیرد و به او می‌گوید که آن‌ها اینجا و در حال فرار هستند.

یک مامور اعلام می‌کند که آن‌ها به سمت ایستگاه قطار رفته‌اند. بعدا یک مامور دیگر به کانر می‌گوید که آن‌ها از طریق حصاری نزدیک به بزرگراه فرار کرده‌اند. هنک با ناکامی کانر را از بالا رفتن حصار بازمی‌دارد. کانر ممکن است با ماشینی تصادف کند که در این صورت هنک آشفته خواهد شد.

اگر بازیکن زمان زیادی را صرف یافتن کارا و آلیس بکند، هنک طی تماسی جستجو و تحقیق را متوقف می‌کند و به کانر می‌گوید که ادامه کار را رها کند. به این ترتیب کارا و آلیس نایافته باقی خواهند ماند.

آشیانه (The Nest)

اگر کانر زنده مانده باشد، هنک به کامیون غذای چیکن فید خواهد رفت. هنک با مردی به نام پدرو ابدر که یک قمارباز با سابقه است دیدار کرده و از او استقبال می‌کند. هنک به او می‌گوید که این بار پولش را در شرط نبازد چرا که آخرین بار یک هفته دستمزد خود را از دست داده است. پدرو، هنک را متقاعد می‌کند که این بار با قبل فرق دارد و هنک قبل از این که برود مقداری پول به او می‌دهد. کانر وقتی هنک در حال خوردن همبرگری است، می‌تواند در مورد شرط‌بندی او، مصرف کلسترول و یا گروه او صحبت کند، و یا این که او را با غذایش تنها بگذارد.

اگر کانر قبلی کشته شده باشد، یکی دیگر جایگزین او خواهد شد و هنک با دیدن او متعجب خواهد شد.

مدتی بعد، هنک و کانر به یک مجتمع آپارتمانی می‌روند. یکی از اهالی ساختمان گزارش می‌دهد که صداهایی از طبقه بالا شنیده است و فردی را دیده که سعی داشته یک LED را زیر کلاه خود پنهان کند. او به کانر می‌گوید که درب اتاق را بزند که این اقدام منجر به فرار مجرم و پنهان شدن او در ساختمان می‌شود.

هنک و کانر به دنبال سرنخ‌هایی مکان را جستجو می‌کنند. اگر بازیکن زمان زیادی را صرف یافتن مکان مجرم کند، هنک ماموریت را متوقف می‌کند. اگر کانر موفق به یافتن اندروید مجرم که روپرت نام داشت شود، او فرار کرده و کانر و هنک به تعقیب او می‌پردازند. هنک سعی می‌کند با کانر همکاری کند. او موفق به گرفتن روپرت و دستگیر کردن او می‌شود، اما روپرت او را از یک ساختمان هل خواهد داد. در این حین کانر باید تصمیم بگیرد که هنک را نجات دهد یا او را رها کرده و مجرم را تعقیب کند.

اگر کانر تصمیم به گرفتن روپرت کند، یک اثر منفی بزرگ بر رابطه‌ی هنک و کانر به وجود خواهد آمد. کمی بعد هنک به روپرت دستبند خواهد زد، اما روپرت با پریدن از ساختمان خود را نابود خواهد کرد. اگر کانر تصمیم بگیرد تا هنک را نجات دهد، روپرت فرار می‌کند و رابطه‌ی کانر و هنک بهبود پیدا می‌کند.

اگر بازیکن قادر به تعقیب کردن روپرت نشود و فاصله‌ی زیادی با او پیدا کند، هنک و کانر از تعقیب او دست می‌کشند و روپرت فرار می‌کند.

رولت روسی (Russian Roulette)

کانر برای دیدار با هنک تا خانه‌ی هنک رانندگی می‌کند. وقتی او درب خانه را می‌زند و جوابی دریافت نمی‌کند، به دور خانه می‌رود. او با دیدن پنجره آشپزخانه، هنک را روی زمین و بی‌هوش می‌یابد. کانر پنجره را می‌شکند و به داخل می‌پرد، قبل از این که وضعیت هنک را بررسی کند با سومو، سگ خانگی هنک مواجه خواهد شد. سپس کانر هنک را بیدار کرده و با یک دوش آب او را هوشیار می‌کند و لباس‌هایی به او می‌دهد تا بپوشد. سپس کانر می‌تواند گشتی در خانه بزند و اطلاعاتی در مورد هنک به دست آورد.

کلاب عدن (The Eden Club)

کانر در حال رانندگی در ماشین هنک دیده می‌شد، هنک کنار او نشسته بود و حالتی خمار داشت. آن‌ها به مقصد رسیده و وارد یک کلاب می‌شوند. در هنگام ورود اگر کانر به مدل‌های WR400 نگاه کند، هنک به او خواهد گفت که این کار را متوقف کند. کمی بعد کارآگاه بن کولینز در حال مکالمه با فلوید میلز دیده می‌شود، کسی که بعد از آن با هنک صحبت خواهد کرد. آن‌ها از یکدیگر استقبال می‌کنند و بن به او در مورد گاوین که در صحنه جرم بود هشدار می‌دهد. مدت کوتاهی بعد، وقتی کانر و هنک وارد صحنه جرم می‌شوند، گایوین به آن دو خواهد گفت که حضور آن‌ها در این جا وقت تلف کردن است، او همچنین هنک را برای عادت‌های نوشیدنش مورد توهین قرار خواهد داد. سپس هنک و کانر بررسی صحنه جرم را شروع می‌کنند.

در هنگام مشاهده سرنخ‌ها کانر یک اندروید WR400 که به شکل بدی تخریب شده بود را دوباره فعال کرده و قبل از خاموش شدن از او سوالاتی می‌کند. او متوجه می‌شود که قربانی دو اندروید را کرایه کرده است و همین طور پی می‌برد که اندروید مورد پرسش قاتل نبوده است.

کانر به هنک اصرار می‌کند تا اندرویدی از کلاب را کرایه کند تا به واسطه حافظه‌ی آن اطلاعاتی به دست آورد. اگر بازیکن نتواند مکان مورد نظر را در محدوده‌ی زمانی مشخص پیدا کند، حافظه اندرویدهای حاضر در آنجا ریست شده و بنابراین ماموریت منتفی خواهد شد. اگر بازیکن قادر به مکان‌یابی سوء ظن بشود، کانر و هنک وارد انبار پشتی کلاب خواهند شد تا به دنبال تریسی مو-آبی بگردند.

وقتی آن‌ها تریسی را پیدا می‌کنند، یک تریسی دیگر با موی قهوه‌ای به کانر حمله خواهد کرد و نبردی میان دو تریسی با کانر و هنک در خواهد گرفت. اگر کانر پیروز این نبرد باشد او گزینه‌ای برای کشتن یا بخشش تریسی مو-قهوه‌ای خواهد داشت. اگر به او شلیک کند، تریسی مو-آبی شروع به گریه کردن خواهد کرد و کمی بعد با استفاده از اسلحه کانر خود را خواهد کشت.

اگر کانر تصمیم به بخشش تریسی مو-قهوه‌ای بگیرد، هر دو تریسی‌ها با بالا رفتن از حصاری سعی به فرار می‌کنند. این موضوع روی رابطه‌ی هنک و کانر تاثیر مثبتی می‌گذارد.

پل (The Bridge)

کانر و هنک به پارک ریورساید می‌روند. هنک در حالی که یک بطری نوشیدنی در دستش بود روی نیمکتی می‌نشیند. هنک رو به کانر می‌گوید که قبلا (شاید وقتی که پسرش زنده بوده) در این پارک بوده است. هنک از او سوال می‌کند که چرا به تریسی‌ها شلیک کرد/یا نکرد. هنک هفت‌تیرش را بیرون می‌آورد و از کانر خواهد پرسید که آیا از مرگ می‌ترسد. برخی از پاسخ‌ها روی رابطه هنک و کانر تاثیر گذار خواهد بود، بنابراین انتخاب کلمات مهم است چرا که اگر هنک خصومتی پیدا کند، به کانر شلیک خواهد کرد.

دشمن ملت (Public Enemy)

در ۸ نوامبر ۲۰۳۸، کانر و هنک به وسیله یک آسانسور به طبقه ۷۹ برج استراتفورد می‌روند؛ کانر در آسانسور مشغول بازی با سکه کوارتر خود بود. اگر وضعیت رابطه او با هنک دوستانه باشد، هنک سکه کانر را می‌گیرد و او را از ادامه‌ی این کار بازمی‌دارد. اگر کانر توسط هنک کشته شده باشد، کانر جدید از هنک می‌پرسد که چرا به او شلیک کرده و هنک از تاسف خود می‌گوید. آن‌ها به طبقه مورد نظر می‌رسند و توسط مامور کریس میلر مورد استقبال قرار می‌گیرند، او سپس مامور ویژه FBI یعنی ریچارد پرکینز را به آن‌ها معرفی می‌کند. پرکینز با رفتاری گستاخانه به کانر و هنک می‌گوید که صحنه جرم او را به هم نزنند.

در این زمان کانر می‌تواند مصاحبه با JB300ها را انتخاب کند یا پشت بام را بررسی کند. کانر در مصاحبه ممکن است با یکی از اندرویدها که منحرف شده بود درگیر شود و ضربه‌ای حیاتی بخورد، اگر از این ضربه جان سالم به در ببرد، او اندروید مجرم را تعقیب کرده و در مواجه شدن با او سه گزینه پیش روی دارد. انتخاب‌ها در نهایت به نجات دادن جان همه‌ی افراد حاضر در آنجا یا فقط هنک ختم خواهد شد. اگر کانر صرفا حفظ جان هنک را انتخاب کند، او خودش نابود خواهد شد.

در صورتی که کانر برای بررسی پشت بام اقدام کند، او متوجه خونی آبی در آنجا خواهد شد و با ردگیری آن موفق به یافتن سایمون که در آنجا پنهان شده بود، خواهد شد. سایمون با اسلحه‌ای به سمت کانر شلیک خواهد کرد و کانر سنگر خواهد گرفت. در این زمان کانر می‌تواند خودش برای دستگیر کردن او به سمت سایمون هجوم ببرد یا اجازه دهد ماموران حاضر در آنجا او را بکشند. اگر خودش برای گرفتن او اقدام کند، او با اسکن کردن حافظه‌ی سایمون تصویری از جریکو را خواهد دید، اما این تصویر با شلیک کردن سایمون به خودش قطع خواهد شد.

اگر کانر اجازه دهد تا ماموران دیگر سایمون را بشکند، او بعد از این اتفاق برای این که نتوانسته سایمون را زنده بگیرد، ناامید خواهد شد.

اگر کانر افسر ام. ویلسون را در چپتر اول نجات داده باشد، ویلسون در برج استراتفورد حاضر خواهد بود و در گفتگویی با کانر از او برای نجات دادن جانش تشکر خواهد کرد. اگر کانر در بین چپترها کشته شده باشد، او ویلسون را فراموش کرده و هنگام دیدنش او را به خاطر نمی‌آورد.

دیدار با کامسکی (Meet Kamski)

کانر و هنک به خانه کامسکی (خالق سایبرلایف) می‌روند تا از او در مورد شیوع اندرویدهای منحرف‌شده اطلاعاتی به دست آورند. اگر کانر در صحنه قبل کشته شده باشد، هنک از دیدن یک کانر جدید خوشحال نخواهد شد. آن‌ها هر دو وارد خانه می‌شوند و کلویی به استقبال آن‌ها می‌آید. کلویی به دنبال کامسکی می‌رود و در این زمان کانر می‌تواند نگاهی به خانه بیندازد. بعد از مدتی، کلویی می‌رسید و به آن‌ها می‌گوید که می‌توانند کامسکی را ببینند. هنک و کانر در مورد منحرفان با کامسکی صحبت می‌کنند اما او اطلاعات چندانی در اختیار آن‌ها نمی‌گذارد. تنها اطلاعات مهمی که او می‌دهد این است که مدل کلویی اولین مدل برای آزمون تورینگ بوده است.

کامسکی سپس تصمیم به انجام آزمایشی می‌گیرد که خودش آن را «آزمون کامسکی» می‌نامد. او تفنگی به کانر می‌دهد و کلویی را روی زانو می‌نشاند. او از کانر در مورد احساسش درباره زنده بودن کلویی می‌پرسد و به او می‌گوید اگر به کلویی شلیک کند به سوال او پاسخ خواهد داد. کامسکی از کانر می‌پرسد که زنده ماندن این اندروید برای او اهمیت بیشتری دارد یا دریافت اطلاعات. هنک که از این مکالمه اصلا خوشش نمی‌آمد از کانر خواست تا همراه او آنجا را ترک کند اما کامسکی همچنان روی پرسش خود تاکید داشت. اگر کانر شلیک نکند هیچ سوالی پاسخ داده نخواهد شد، اما اگر کانر تصمیم به شلیک بگیرد، او قادر به پرسیدن سوال در مورد rA9، شیوع انحراف اندرویدها، یا جریکو خواهد شد که این تصمیم برای هنک خوشایند نخواهد بود.

در هنگام رفتن چه کانر شلیک کرده باشد چه نکرده باشد، کامسکی این جمله را به او خواهد گفت: «من همیشه یک درب پشتی در برنامه‌هایم می‌گذارم.»

آخرین شانس، کانر (Last Chance, Connor)

کانر و هنک در دفتر جفری فاولر دیده می‌شوند. جفری می‌گوید که آن‌ها از پرونده کنار گذاشته شده‌اند و اف‌بی‌آی بررسی و تحقیق را به عهده گرفته است. هنک در مورد کنار گذاشتنش با جفری مشاجره‌ای می‌کند. اگر کانر رابطه‌ی خصومت‌آمیزی با هنک داشته باشد، هنک با تسلیم اسلحه و نشانش کار خود را رها می‌کند. اگر رابطه دوستانه میان آن‌ها برقرار باشد آن دو از اتاق جفری خارج خواهند شد. کانر که نمی‌خواست در ماموریت خود شکست خورده باشد از هنک برای رفتن به اتاق شواهد کمک خواست و هنک، پرکینز را سرگرم کرد تا کانر با رفتن به اتاق شواهد اطلاعاتی در مورد موقعیت جریکو به دست آورد.

زمانی که کانر نزدیک اتاق شواهد می‌شود، گاوین به سمت او خواهد آمد و از او خواهد پرسید که در حال انجام چه کاری است. کانر می‌تواند در پاسخ به او برخورد ملایمی داشته باشد یا به او بی‌اعتنایی کند. سپس کانر با استفاده از شناسه و رمز عبور هنک وارد اتاق خواهد شد. اتاق شامل مدارکی از پرونده‌هایی است که کانر روی آن‌ها کار کرده و همین طور اندرویدهایی که او دستگیر کرده است. کانر می‌تواند آن‌ها را برای دریافت اطلاعاتی در مورد جریکو بررسی کند. اگر کانر موفق به یافتن اطلاعاتی نشود، آماندا به او خواهد گفت که او شکست خورده و برای غیرفعال شدن باید به سایبرلایف بازگردد.

اگر کانر موفق به پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز شود، در صورتی که رفتار ناخوشایندی با گاوین داشته باشد او وارد اتاق خواهد شد و مبارزه میان آن‌ها شکل خواهد گرفت، کانر می‌تواند با بی‌هوش کردن او ساختمان را ترک کند. در این صورت کمی بعد پرکینز وارد اتاق شواهد خواهد شد و وقتی گاوین را درهم کوبیده می‌یابد، اعلام می‌کند تا زنگ خطر به صدا درآید. اگر کانر در مبارزه با گاوین شکست بخورد او با شلیک گاوین خواهد مرد.

وقتی جفری خبر کنار گذاشته شدن هنک و کانر را اعلام می‌کند، اگر رابطه کانر با هنک وخیم، طبیعی یا گرم باشد (حالت‌هایی به غیر از دوستانه و خصومت‌آمیز)، هنک کارش را رها نخواهد کرد اما به کانر برای رفتن به اتاق شواهد نیز کمک نخواهد کرد.

تقاطع‌ها (Crossroads)

کانر خودش را به شکل یک اندروید منحرف‌شده مبدل کرده و به سراغ جریکو می‌رود. دستور سایبرلایف به کانر کشتن رهبر اندروید منحرفان (مارکوس یا نورث) بود، اما آماندا به کانر می‌گوید که آن‌ها باید زنده بمانند. کانر در تقابل با رهبر اندرویدها خواهد گفت که دستور گرفته تا او را زنده بگیرد، یا می‌تواند او را تهدید کند. رهبر اندرویدها سعی خواهد کرد تا با صحبت‌هایی کانر را متقاعد به پیوستن به آن‌ها کند. در نهایت کانر می‌تواند تصمیم بگیرد که یک اندروید منحرف‌شده باشد یا یک ماشین باقی بماند.

اگر کانر یک ماشین باقی بماند، او در جریکو به شکار رهبر ادامه خواهد داد. وقتی جریکو توسط مجریان قانون مورد حمله قرار می‌گیرد، کانر که به صورت ناشناس و مبدل‌شده وارد شده بود می‌تواند با سربازان مقابله کند و بنا بر انتخاب‌هایی آن‌ها را بکشد. سپس کانر در جریکو مارکوس/نورث را تعقیب خواهد کرد. در صورت زنده بودن مارکوس، کانر او را تعقیب کرده و ممکن است او را بکشد که در این صورت نورث بدون مارکوس فرار خواهد کرد.

اگر کانر به یک منحرف تبدیل شود، در زمان حمله به جریکو، در صورتی که مارکوس قبلا مرده باشد کانر می‌تواند به جای او اقدام به منفجر کردن جریکو بکند. اگر مارکوس در این نقطه همچنان زنده باشد، کانر می‌تواند از مارکوس و نورث در برابر سربازان دفاع کند و با گروه فرار کند.

شب روح (Night of the Soul)

اگر هنک در چپتر «آخرین شانس، کانر» از نیروی پلیس بیرون آمده باشد (رابطه او با کانر در آن چپتر باید خصومت‌آمیز باشد)، کانر به خانه‌ی هنک خواهد رفت. هنگ عصبانی بوده و به کشتن خود فکر می‌کند. اگر کانر مرده باشد، هنک در مورد مرگ کانر که چطور او را یاد پسرش می‌اندازد صحبت خواهد کرد؛ اگر کانر قبلا هرگز نمرده باشد، هنک از عصبانیت خود علیه اندرویدها صحبت خواهد کرد. بعد از این مکالمه، هنک اقدام به خودکشی می‌کند.

اگر کانر تبدیل به یک منحرف شده باشد، او در جایی امن با بقیه افراد جریکو یعنی مارکوس، نورث، کارا، آلیس، جاش و سایمون خواهد بود (در صورت مرگ هر یک از شخصیت‌ها، آن شخصیت غایب خواهد بود). اگر مارکوس زنده باشد، کانر از او به خاطر لو رفتن موقعیت جریکو طلب بخشش می‌کند. ماکوس می‌تواند به کانر اعتماد کند یا به او شلیک کند. اگر مارکوس دومی را انتخاب کند، کانر خواهد مرد و یک RK800 غیر-منحرف دیگر جایگزین او خواهد شد. اگر مارکوس به کانر اعتماد کند، او در مورد اندیشه خود در مورد آزادی هزاران اندروید سایبرلایف با کانر صحبت خواهد کرد.

اگر مارکوس مرده باشد، کانر می‌تواند در جریکو قدم بزند و با دیگر شخصیت‌های حاضر گفتگو کند، بعد از آن او به نقشه انقلابی نورث گوش خواهد داد. کانر رو به مارکوس (یا نورث در صورت مرگ مارکوس) از تصمیم خود برای نفوذ در برج سایبرلایف خواهد گفت. با وجود این که مارکوس/نورث این عمل را نوعی خودکشی می‌داند اما با اصرار کانر آن را قبول خواهد کرد.

مبارزه برای دیترویت (Battle for Detroit)

در چپتر «مبارزه برای دیترویت»، کانر ماشین و وفادار به سایبرلایف مسیر «آخرین ماموریت کانر» را بازی خواهد کرد و کانر منحرف‌شده و وفادار به اندرویدهای جریکو مسیر «کانر در برج سایبرلایف» را بازی خواهد کرد.

آخرین ماموریت کانر

او با بالا رفتن از پله‌های یکی از ساختمان‌ها به پشت بام هارت پلازا خواهد رفت. کانر یک اسلحه تک‌تیرانداز را برای کشتن رهبر منحرفان (مارکوس یا نورث) آماده می‌کند. هنک یا کاپیتان آلن سعی در متوقف کردن کانر خواهند کرد. در این شرایط اتفاقات مختلفی می‌تواند رخ دهد: او می‌تواند با هنک همکاری کند و ساختمان را ترک کند، کانر می‌تواند با آن‌ها مبارزه کند، کانر می‌تواند کشته شود، هنک یا کانر ممکن است از ساختمان به پایین پرت شوند، کانر می‌تواند خودش را بکشد، آلن ممکن است کانر را بکشد، یا کاپیتان آلن و گروهش ممکن است بمیرند. اگر کانر در این مبارزه زنده بماند، او متوجه می‌شود که اسلحه تک‌تیرانداز خراب شده است و آنجا را ترک خواهد کرد، در غیر این صورت کانر می‌میرد و یک کانر دیگر جای او را خواهد گرفت.

کانر در برج سایبرلایف

کانر برای آزاد کردن هزاران اندروید که در طبقه ۴۹ زیرزمینی نگهداری می‌شدند به برج سایبرلایف می‌رود. کانر همراه با مامور ۵۴ و فردی دیگر وارد آسانسور می‌شوند، جایی که او می‌تواند قبل از رسیدن به طبقه ۳۱ کارهایی انجام دهد. کانر می‌تواند یک دوربین امنیتی را هک کند، ماموران را بکشد و با جعل صدای مامور ۵۴ از صفحه کنترل فعال شده استفاده کند. او پس از رسیدن به طبقه مورد نظر، اندرویدهای آنجا را به نفع گروه خود جذب خواهد کرد. اگر کانر در آسانسور کاری انجام ندهد، او به طبقه ۳۱ خواهد رسید و با امنیت سایبرلایف روبرو خواهد شد، سپس آماندا به ذهن کانر ورود کرده و از ناامیدی خود نسبت به خیانت کانر می‌گوید.

در صورتی که کانر موفق به هک دوربین امنیتی نشود، نگهبانان در زیرزمین منظر او خواهند بود و کانر در این شرایط می‌تواند زنده بماند یا بمیرد. اگر دوربین هک شد، او اقدام به آزادسازی اندرویدها خواهد کرد تا این که یک کانر مدل ۶۰ در حالی که اسلحه‌ای را به طرف هنک گرفته بود جلوی کانر ظاهر می‌شود. چند اتفاق در این لحظه می‌تواند رخ دهد، ممکن است کانر بمیرد، کانر ۶۰ بمیرد، و یا هنک بمیرد. اگر کانر منحرف‌شده بمیرد، یک کانر-ماشین دیگر جایگزین او خواهد شد.

صحنه‌های پایانی

در پایان بازی دو صحنه می‌تواند مشاهده شود:

 • اگر کانر و هنک زنده و با هم صمیمی باشند، و یک شورش موفق اندرویدها را پشت سر گذاشته باشند: هنک در جلوی چیکن فید منتظر خواهد بود و با رسیدن کانر آن‌ها خندان از یکدیگر استقبال خواهند کرد.
 • اگر کانر ماموریت خود را برآورده کرده باشد و شورش اندرویدها متوقف شده باشد: آماندا با کانر تماس خواهد گرفت. او مدل جدید RK900 را به کانر معرفی کرده و به او خواهد گفت که دیگر منسوخ شده و زمان غیرفعال شدنش است.

ظاهر

کانر ظاهری به مانند یک مرد بیست و چند ساله دارد و دارای موها و چشمان قهوه‌ای رنگ است. یک LED دایره شکل روی سمت راست سر او وجود دارد که به عنوان شاخصی برای وضعیت ذهنی او عمل می‌کند. او یک یونیفورم شامل یک کت نیمه رسمی، پیراهن سقید و جین تیره رنگ می‌پوشد که متناسب با فعالیت‌های او است.

در چپتر تقاطع‌ها، کانر یک لباس زمستانی می‌پوشد که حاوی یک کلاه سیاه است که LED او را می‌پوشاند و این موضوع به او اجازه می‌دهد تا به عنوان یک انسان یا اندروید منحرف وارد جریکو شود.

خصوصیات

کانر توسط سایبرلایف ساخته شده و هدف از ساخت آن ارائه‌ی خدمات و کمک به کارآگاهان جنایی بوده است. داشتن توانایی‌ها و تجهیزات مختلف او را قادر می‌سازد تا خود را با شرایط هماهنگ کند. است. کانر از آنالیزگر پیشرفته لحظه‌ای در سطح مولکولی بهره می‌برد و حتی می‌تواند با اسکن محیط، اتفاقاتی را که در گذشته در آنجا رخ داده را به صورت پیشرفته شبیه‌سازی کند.

او نسبت به رفتار اندرویدهای دیترویت نسبتا بی‌تفاوت است. گرچه ممکن است نسبت رفتار خود هوشیار باشد اما هسته‌ی او برای کامل کردن ماموریتش برنامه‌نویسی شده است.

دانستنی‌ها

 • در میان سه شخصیت اصلی کانر تنها کسی است که قادر است تبدیل به یک منحرف شود یا یک ماشین باقی بماند.
 • کانر بیشترین احتمال مرگ را در میان شخصیت‌های اصلی دارد.
 • بازیکنان متوجه شباهت‌های مشترک کانر با نورمن جیدن از بازی Heavy Rain شده‌اند و دیوید کیج نیز العام گرفتن از جیدن را تائید کرده است.
 • او تنها شخصیت قابل بازی است که نامش در عنوان یک چپتر آمده است: آخرین شانس، کانر
 • در میان سه شخصیت کانر بیشترین حضور را چپترها دارد. او در پانزده چپتر حضور دارد.
 • کانر تنها شخصیتی اصلی بازی است که LED خود را نگه می‌دارد.
 • در تایخ ۳۰ جون ۲۰۱۸، بازیگر کانر یعنی برایان دیچارت با آملیا رز بلر که نقش تریسی‌ها را در چپتر کلاب عدن را بازی می‌کرد، ازدواج کرد.
 • او کمترین پایان‌بندی خوب را در بازی دارد. تنها راه برای یک پایان خوب این است که او تبدیل به یک اندروید منحرف شده، تا پایان زنده بماند و از به از به دست آمدن کنترل خود توسط سایبرلایف جلوگیری کند.
 • کانر تنها شخصیت اصلی است که پوسته خود را در بازی غیر فعال نمی‌کند. البته به غیر از نمایش‌های بازی.

تصاویر

کانر (Connor)
کانر (Connor)
کانر (Connor)
صفحات دیگر