بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

الیجا کامسکی (Elijah Kamski)

اشتراک‌گذاری

الیجا کامسکی

Elijah Kamski

الیجا کامسکی (Elijah Kamski) Detroit: Become Human

نام مستعار

مدیر عامل

وابسته با

سایبرلایف

تاریخ تولد

۱۴ جولای ۲۰۰۲ (۳۶ سال)

نژاد

انسان

وضعیت

زنده

بازیگر

نیل نیوبون

الیجا کامسکی (Elijah Kamski) انسان و دانشمندی در Detroit: Become Human است که اندرویدها را ابداع کرده است. او همین طور بنیان‌گذار و مدیر عامل سایبرلایف است.

کامسکی فردی با زندگی بسیار خصوصی است که چند سال قبل از شروع بازی در سال ۲۰۳۸ و بعد از استعفا از مدیر عاملی خود را ناپدید و از چشم عموم پنهان کرد.

بیوگرافی

پیش از بازی

الیجا کامسکی در ۱۷ جولای سال ۲۰۰۲ متولد شد. آی‌کیو او ۱۷۱ است و او تحت تعلیم پروفسور آماندا استرن در دانشگاه کلبریج (Colbridge) تحصیل کرد و فارق‌التحصیل هوش مصنوعی شد.

در سال ۲۰۱۸ و در سن ۱۶ سالگی، درست بعد از اتمام تحصیل خود کمپانی سایبرلایف را تاسیس کرد. او به عنوان یک جوان محقق برای ساخت یک اندروید هوشمند خانگی به شهر دیترویت نقل مکان کرد. شهری که به خاطر شرایط تجاری‌اش او را جذب خود کرد.

او برای توسعه یک نمونه اولیه از اندروید سال‌ها وقت گذاشت و تلاش‌های او فایده چندانی نداشت تا این که او دو چیز غیرمنتظره را کشف کرد: «خون آبی» تیریوم ۳۱۰ و بیوکامپوننت‌ها. اگرچه او شیمیدان با تجربه‌ای نبود اما تیریوم ۳۱۰ را توسعه داد.

در سال ۲۰۲۲ و در سن ۲۰ سالگی کمپانی او موفق به ساخت اولین اندروید و گذراندن آزمون تورینگ شد. نام این اندروید کلویی بود که نمایش عمومی آن دنیا را حیرت‌زده کرد. این موفقیت به وسیله تیریوم ۳۱۰ ممکن شده بود، یک راه حل شیمیایی که عملکرد خون انسان را چند هزار برابر سریع‌تر تقلید می‌کرد و همانند گردش خون انسان انرژی و اطلاعات را در سراسر ماشین پخش می‌کرد.

در نقطه‌ای او در یک فیلم کوتاه برای شبکه KNC مصاحبه‌ای انجام داد.

زمانی که ارزش کمپانی او به ۵۰۰ میلیارد دلار نزدیک می‌شد، شایعه‌هایی مبنی بر اختلاف کامسکی با سهامداران به گوش می‌رسید.

در سال ۲۰۲۸، کامسکی در ۲۶ سالگی به عنوان «مرد قرن» مجله Century انتخاب شد. مدت کوتاهی بعد و در همان سال، او از مقام مدیر عاملی استعفا داد و سایبرلایف را ترک کرد. از آن زمان به بعد کامسکی خود را از چشم عموم دور نگه داشت و به طور کاملا خصوصی زندگی می‌کرد.

کامسکی اولین نسخه از باغ زن را ساخت که این باغ شامل یک درب‌پشتی بود. کامسکی همچنین آماندا را در این باغ طراحی کرد و شباهت‌های معلم خود یعنی آماندا استرن را به او داد.

یکی از دوستان کامسکی کارل منفرد، یک نقاش مشهور بود، کسی که کامسکی بعد از فلج شدنش در حین یک تصادف، یک نمونه اولیه از اندروید RK-Series به نام مارکوس را به او هدیه داد.

در سال ۲۰۳۸، کامسکی در یک ویلای تجملی در حومه دیترویت زندگی می‌کرد. او همچنان فردی منزوی بود و بیشتر ملاقات‌کنندگان خود را رد می‌کرد و در عوض وقتش را با اندرویدها می‌گذراند. در میان اندرویدهای او چندین کلویی وجود داشت.

بازی

در چپتر «دیدار با کامسکی»، هنک اندرسون و کانر برای دیدار با او و گرفتن اطلاعاتی به ویلای او می‌روند.

در نقاط متغیری از داستان، اگر کارا و مارکوس در چپتر «آخرین شانس، کانر» یا پیش از آن مرده باشند و کانر به خاطر عدم یافتن موقعیت جریکو به دستور آماندا غیرفعال شده باشد، کامسکی دوباره به عنوان مدیر عامل سایبرلایف تعیین خواهد شد. او در یک مصاحبه با روسانا کارتلند در شبکه KNC اطمینان می‌دهد که اندرویدها کاملا مطیع و موثر خواهند بود، حتی با وجود این که آن‌ها تقلیدکنندگانی عالی از انسان‌ها هستند.

تصاویر

کامسکی دیترویت

صفحات دیگر