بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جانی سیلورهند

اشتراک‌گذاری

جانی سیلورهند

Johnny Silverhand

جانی سیلورهند - سایبرپانک

سن

۳۲ (۲۰۲۰)
۸۸ (انگرام، ۲۰۷۷)

تاریخ تولد

۱۶ نوامبر ۱۹۸۸

محل تولد

کالج استیشن، تگزاس 

تاریخ مرگ

۲۰ آگوست ۲۰۲۳
۲۰۷۷ (انگرام، انتخابی)

محل مرگ

برج‌های آراساکا
ایستگاه مداری آراساکا

خاستگاه

جنسیت

مذکر

خانواده

روگ آمندیارس (معشوقه سابق)
 آلت کانینگهم (معشوقه)

وابسته به

ارتش ایالات متحده (قبلا)
سامورایی (قبلا)
سیلورهند استودیوز

پیشه

سرباز سابق
نوازنده

صداپیشه

کیانا ریوز
دنیس لیکزن (وکالیست)

نمایش‌ها

بازی‌ها:
Cyberpunk 2013
Cyberpunk 2020
CyberGeneration
Cyberpunk RED
کتاب‌ها:
The Official Artbook of Cyberpunk 2077

جانی سیلورهند (Johnny Silverhand) با نام تولد رابرت جان لیندر یک راکربوی با نفوذ و خواننده اصلی باند سامورایی قبل از تجزیه شدن این باند در سال ۲۰۰۸ است.

جانی یک کهنه سرباز سابق ارتش آمریکا است که جنبش راکربوی را به چیزی که امروز شناخته می‌شود تبدیل کرده است. وی خواننده اصلی گروه سامورایی و یکی از برجسته‌ترین چهره‌هایی بود که علیه دولت فاسد آمریکا و شرکت‌های بزرگ جنگید. بیشتر خشم جانی معطوف به شرکت آراساکا بود، چرا که آن‌ها معشوقه او را ربوده و منجر به مرگ احتمالی او شده بودند. اغلب او را یک تروریست توصیف می‌کنند. او فردی کاریزماتیک و جذاب است، با این حال همچنین غیرمنطقی و بی‌فکر است.

سیلورهند نام مستعار خود را از یک بازوی ایمپلنت سایبرنتیکی گرفته است، بازویی که پس از از دست دادن دستش در جنگ دوم آمریکای مرکزی از آن استفاده می‌کند. جانی احتمالا یکی از اولین قربانیان روان‌پریشی سایبری و از این رو فردی کج خلق و تندمزاج است. فداکاری و جاه طلبی‌های او باعث ادامه کار او شده است، با این حال او در کل به افراد اطرافش خیلی اهمیت نمی‌دهد و از آن‌ها برای تحقق اهدافش استفاده می‌کند.

سرانجام در ۲۰ آگوست ۲۰۳۳ و در طول هولوکاست نایت سیتی، جانی توسط آدام اسمشر کشته شد. با این حال، هوشیاری او قبل از توقف عملکردهای بدنی‌اش در یک رلیک حفظ شد. با این حال این انگرام دقیقا آگاهی او نیست و به جای اطمینان از زنده نگه داشتن جانی، در عوض برنامه‌ریزی شده است تا خود را در میزبان همانند یک ویروس تکرار کند.

بیوگرافی 

۲۰۷۷

 در مقطعی قبل از سال ۲۰۷۷، انگرام جانی بر روی نمونه اولیه نسخه رلیک قرار گرفت. این دستگاه توسط یورینوبو آراساکا به سرقت رفت و در یک محل امن در پلازای کونپکی ذخیره شد، و این تلاشی بود تا پدرش را در معرض دید عموم قرار دهد. انگرام جانی و مکان آن توسط وودوو بویز کشف شد، گروهی که قصد داشت آن را بدزدد تا با آلت ارتباط بگیرد و از بلک‌وال عبور کند. این گروه اِویلین پارکر را استخدام کرد تا محل مورد نظر را برای اقدامات امنیتی بررسی کند، اگرچه او تصمیم گرفت به آن‌ها خیانت کند و دستگاه را برای خودش بدزدد. پارکر از طریق یک فیکسر بنام دکستر دیشان، دو مزدور به نام V و جکی ولز را برای سرقت رلیکو استخدام کرد. این دو مزدور توانستند آن را بدزدند، هرچند که در حین فرار، جعبه نگهداری آن آسیب دید. برای اطمینان از حفظ آن، جکی مجروح‌ شده قبل از مرگش این رلیک را درون اسلات V قرار داد.

 در مقطعی که V به شدت مجروح شده بود، سرانجام انگرام جانی بیدار شد و V را احیا کرد. سپس این انگرام شروع به آپلود کردن خود روی مغز و جایگزین کردن آگاهی این مزدور کرد، همانطور که برای آن برنامه ریزی شده بود. در ابتدا جانی در تلاش برای تصاحب قدرت به V حمله کرد، اما در نهایت تصمیم گرفت با او همکاری کند تا مطمئن شود که زنده می‌ماند یا می‌تواند از سر این مرزدور بیرون آید. او در موارد متعددی ظاهر شد تا به V توصیه کند یا افکار خود را در مورد موقعیت‌ها بیان کند. رلیک همچنین تصویری از خاطرات جانی، از جمله تلاش او برای نجات آلت در سال ۲۰۱۳ و آخرین حمله او به برج آراساکا را ارائه کرد. انگرام جانی همچنین در موارد متعدد سعی کرد کنترل بدن را در دست بگیرد.

صفحات دیگر