گروپی گنده (Goopy Le Grande)

گروپی گنده یا Goopy Le Grande یک غول در بازی Cuphead است که در مرحله Ruse of an Ooze از جزیره اول اینکول (Inkwell) وجود دارد. این غول بیشتر سعی دارد بازیکن را با استفاده از جهش یا Dash آشنا کند.

حالت اول

او ابتدا کلاه خود را به احترام از سرش برمی‌دارد و شروع به مبارزه می‌کند. او در طول صفحه بالا و پایین می‌پرد و پرش‌های او گاهی بلندتر است. بازیکن به راحتی می‌تواند با Dash کردن از پرش‌های او دور شود. او همین طور بعد از چند پرش خود را به شکل یک دستکش بوکس درمی‌آورد و به سمت بازیکن مشت می‌زند.

بعد از ضربه خوردن به میزان خاصی اندازه‌ی او دو برابر قبل می‌شود.

حالت دوم

گروپی در این حالت هم حرکات قبلی خود را تکرار می‌کند با این تفاوت که حالا پرش‌های او نامنظم‌تر است و مشت‌هایش فضای پیشتری را می‌گیرد. همچنین دیگر او خودش تبدیل به دستکش بوکس نمی‌شود و از دستش برای مشت زدن استفاده می‌کند. مشت‌های او دامنه بیشتری دارد اما همچنان قابل دور شدن است.

بعد از ضربه خوردن به اندازه کافی او سرگیجه می‌گیرد و توسط سنگ قبرش له می‌شود.

حالت سوم

در حالی که Goopy Le Grande مرده است اما همچنان با استفاده از سنگ قبرش قصد حمله به بازیکن را دارد. حالا او در پشت محیط (به طوری که با بازیکن برخورد ندارد) به سمت چپ و راست حرکت می‌کند و سنگ قبر را در زمان مناسب به سمت بازیکن به زمین می‌کوبد. بازیکن باید در این حین زیر او قرار نداشته باشد و برای ضربه زدن به او تنها باید به صورتک روی قبر شلیک کند.

بعد ضربه خوردن به اندازه کافی سنگ قبر از وسط دو نیم می‌شود و مبارزه به پایان می‌رسد.

دانستنی ها‏

  • Le Grande در نام او به زبان فرانسوی به معنی بزرگ یا گنده (The Large) است.
  • طراحی او شبیه به یکی از موجوات مجموعه بازی Dragon Quest به نام Slime است.