ویکی مدرسه قهرمانانه من

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دابی

اشتراک‌گذاری

دابی

Dabi

دابی - مدرسه قهرمانانه من

نام واقعی

تویا تودوروکی

نام مستعار

دابی
شعله آبی

تاریخ تولد

۱۸ ژانویه

سن

۲۳ (اولین نمایش)
۲۴

جنیست

مذکر

کوسه

شعله آبی

خانواده

فویومی تودوروکی (خواهر)
ناتسو تودوروکی (برادر)
گتن (بستگان)

پیشه

ستوان جبهه آزادسازی پدیده فرا طبیعی

تیم

جوخه اقدام پیشتاز (رهبر، قبلا)
هنگ وایولت

اولین نمایش

مانگا: فصل ۵۷
انیمه: قسمت ۳۱

صداپیشه

هیرو شیمونو
ریوکو شیرایشی (جوانی)

دابی (Dabi) با نام واقعی تویا تودوروکی یک آنتاگونیست مهم در انیمه و مانگای مدرسه قهرمانی من است.

او پسر بزرگ اندوور، قهرمان حرفه‌ای شناخته شده است که به خاطر غفلت و اقدامات خودخواهانه‌ی او تبدیل به یک شرور شد. او شروری وابسته به لیگ شروران، و عضو سابق جوخه اقدام پیشتاز از این سازمان بود. او بعدها تبدیل به یکی از نه ستوان جبهه آزادسازی پدیده‌های فرا طبیعی شد، سازمانی که از بقایای لیگ شروران و ارتش آزادی متا تشکیل شده بود.

او و سایر افراد تیمش به عنوان آنتاگونیست آرک «کمپ تمرین جنگلی» به نمایش درآمدند. او همچنین آنتاگونیست آرک «قهرمان حرفه‌ای»، «جنگ آزادسازی پدیده‌های فراطبیعی» و «جنگ نهایی» است.

تاریخچه

انجی تودوروکی برای این که فرزندی با توانایی فراتر از آل مایت داشته باشد، یک ازدواج کوسه با ری هیمورا را پذیرفت. زمانی که او ۲۲ ساله بود فرزند اولش یعنی تویا تودوروکی متولد شد، با این حال او کوسه ترکیبی والدینش را به ارث نبرد. تویا با یک کوسه آتشی که قوی‌تر از کوسه انجی بود متولد شد. یک سال بعد از آن خواهر تویا یعنی فویومی تودوروکی به دنیا آمد.

تویا از همان سنین پایین شروع به آموزش دیدن توسط پدرش کرد و علاقه داشت تا به یک قهرمان عالی تبدیل شود. اگرچه هیچ کدام از فرزندان انجی با کوسه‌ای ایده‌آل به دنیا نیامده بودند اما انجی ظرفیت تویا را بسیار بالا می‌دید و به پیشی گرفتن او از آل مایت امیدوار بود.

با این حال وقتی رنگ موهای تویا شروع به تغییر به کرد و علائم سوختگی در بدن او دیده شد، همه چیز عوض شد. دکتر شرح داد که تویا به خاطر به ارث بردن کوسه‌ی آتشین قدرتمند پدرش و مقاومت یخی مادرش دچار نوعی اختلال شده است که باعث سوزاندن بدن خود با شعله‌هایش می‌شود. به همین دلیل شرایط استفاده از کوسه‌ی او باید محدود می‌ماند.

دابی
انجی به تویا می‌گوید که دیگر نمی‌تواند تمرین کند

از این رو انجی او را یک شکست تلقی کرد و ادامه‌ی آموزش‌ها را متوقف کرد. اما تویا با وجود خطراتی که استفاده از کوسه‌اش داشت همچنان خواستار تبدیل شدن به یک قهرمان حرفه‌ای بود. او از پدرش خواست که تمرینات را ادامه دهد اما انجی این درخواست را رد کرد. خواهر او فویومی نیز در مورد ادامه‌ی این شرایط نگران سلامتی تویا بود.

تویا تمرینات را خودش شروع کرد و گفته‌های پدر و خواهرش جلوی او را نگرفت. سال‌ها بعد انجی و ری فرزندان بیشتری به دنیا آوردند. سرانجام شوتو تودوروکی متولد شد که ترکیبی از هر دو کوسه‌ی پدر و مادرش را به شکلی مناسب به ارث برده بود. انجی به آن چیزی که انتظار داشت دست پیدا کرده بود اما ناامیدی تویا در رسیدن به اهدافش بیشتر شده بود.

با ادامه‌ی این روند و تاکید تویا بر تمریناتش سرانجام درگیری‌هایی بین تویا و خانواده‌اش ایجاد شد. انجی در این مقطع شوتو را از سایر خانواده دور کرد تا تنها روی آموزش‌هایش متمرکز شود. پنج سال بعد انجی تصمیم گرفت تا شوتو را تمرین دهد و او را از بازی کردن با خواهر و برادرانش منع کند. در این زمان تویا ۱۳ سال داشت و از هر دوی آن‌ها نفرت داشت.

تویا با وجود بیشتر شدن مشکلاتش با خانواده، تمرینات خود را ادامه داد و کوسه‌ی خود را توسعه داد تا این که شعله‌های او از رنگ قرمز به آبی تغییر کرد. او پی برد که شعله‌های او دارای پیوندی با وضعیت احساسی او دارند و با برانگیخته شدن این شعله‌ها قدرتمندتر می‌شوند. در مقطعی تویا به خاطر نا امیدی و اندوهی که از پدرش داشت دچار یک آشفتگی احساسی شد و این موضوع باعث از دست رفتن کنترل او بر شعله‌هایش شد. در نتیجه‌ی این اتفاق یک آتش‌سوزی عظیم شکل گرفت که تویا به خاطر عدم آموزش دیدن در فرو نشاندن شعله‌هایش دچار سوختگی در دمای ۲٬۰۰۰ درجه سلسیوس شد. تنها چیزی که از او باقی ماند بخشی از استخوانش بود.

دابی
تویا در حال سوختن در شعله‌های خودش

«مرگ» تویا خانواده‌ی او و به خصوص مادرش را تحت تاثیر قرار داد. ری و برادر تویا یعنی ناتوسو عامل مرگ تویا را انجی می‌دانستند. با این حال تویا در حقیقت نمرده بود و با سوختگی‌هایی که داشت زنده ماند و بزرگ شد، و خانواده‌اش نیز از این حقیقت اطلاعی نداشتند. آسیب‌های روحی ایجاد شده در تویا که در کودکی او شکل گرفته بود باعث شد تا او به سمت تبدیل شدن به یک شرور پیش برود و نام دابی را برای خود برگزیند. او همچنین موهای خود را سیاه کرد تا هویت واقعی‌اش افشا نشود. دابی سال‌ها بعد روی فعالیت‌های پدرش به طور مخفیانه نظارت داشت و قصد داشت تا شغل قهرمانی او را نابود کند.

توانایی‌ها

توانایی‌های کلی: دابی یک شرور با قابلیت‌های بالا است که این موضوع او را به یکی از قدرتمندترین افراد جوخه اقدام پیشتاز و البته رهبر این جوخه تبدیل می‌کند. او برای مقابله با قهرمانان حرفه‌ای از قدرت و نبوغ بالایی برخوردار است. کلون‌ها دابی توسط توایس ساخته شده‌اند که گفته می‌شود ضعیف‌تر از خود واقعی دابی هستند، با این حال این کلون‌ها به اندازه‌ای قوی هستند تا در مقابل دو قهرمان توانمند یعنی کله پاک‌کن و ولد کینگ ایستادگی کنند. دابی با راحتی توانست جوخه اسکورت باکوگو را دفع کند و با یک دست کاتسوکی باکوگو را مهار کند. او با مساعدت مستر کمپرس قادر به غلبه و کشتن قهرمان شنی: اسنچ شد.

  • عدم حساسیت به درد
  • مقاومت در برابر سرما
  • حافظه تصویری

هوش بالا: دابی خود را فردی کاملا باهوش و با استراتژی نشان داده است. او طبق نقشه‌ای کلون‌های خود را برای منحرف کردن قهرمانان حرفه‌ای فرستاد و دانش‌آموزان در جنگل به دام انداخت. دابی نسبت به اتفاقات پیرامونش بسیار دقیق است و قادر است مقصود افراد یا نقاط ضعف کوسه‌های آن‌ها را متوجه شود.

کوسه

دابی
دابی در حال تولید شعله‌هایش

کوسه دابی شعله آبی (blueflame) است، یک کوسه آتشی که او را قادر به تولید شعله‌های آبی می‌کند. او قادر است این شعله‌های بسیار داغ را از هر بخشی از بدنش خارج کند. احتمالا دما و شدت این شعله‌ها بیشتر از آتش معمولی هستند، به طوری که او می‌تواند گروهی شروران را به طور کامل در کسری از ثانیه خاکستر کند. دابی همچنین می‌تواند با لمس کردن هر چیزی از جمله چوب، سنگ و سیمان آن جسم را بسوزاند.

بدن دابی نسبت به آتش‌های خودش تحمل پایینی دارد و استفاده طولانی مدت از کوسه‌اش می‌تواند منجر به سوختگی او شود.

بعد از مرگ تقریبی، قدرت شعله آبی افزایش یافت و این باعث شد تا او کوسه یخی مادرش را در خود نمایان کند. 

آمار

صفحات دیگر