ویکی مدرسه قهرمانانه من

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تومورا شیگاراکی

اشتراک‌گذاری

تومورا شیگاراکی

Tomura Shigaraki

تومورا شیگاراکی - مدرسه قهرمانانه من

نام واقعی

تنکو شیمورا

روز تولد

۴ آوریل

سن

۲۰ (اولین نمایش)
۲۱

جنسیت

مذکر

کوسه

تباهی
همه برای یکی

خانواده

کوتارو شیمورا (پدر، مرده)
نائو شیمورا (مادر، مرده)
هانا شیمورا (خواهر، مرده)
نانا شیمورا (مادربزرگ، مرده)
همه برای یکی (پدرخوانده)

پیشه

شرور
رهبر لیگ شروران (قبلا)
فرمانده عالی جبهه آزادسازی پدیده‌های فراطبیعی

اولین نمایش

مانگا: فصل ۱۱
انیمه: قسمت ۸

صداپیشه

کوکی اوچیاما
آریسا سکینه (کودکی)

تومورا شیگاراکی (Tomura Shigaraki) با نام واقعی تنکو شیمورا، رهبر لیگ شروران و آنتاگونیست اصلی انیمه و مانگا است.

او اولین بار به عنوان آنتاگونیست اصلی آرک .U.S.J به نمایش درآمد. تمورا توسط استاد خود، همه برای یکی پرورش یافت تا روزی آل مایت، «سمبل صلح» را بکشد. او بعدا سازمان خود را با ارتش آزادی متا ادغام کرد و جبهه آزاسازی پدیده‌های فراطبیعی را ایجاد کرد و خودش به فرمانده عالی آن تبدیل شد.

او همچنین کوسه همه برای یکی را به ارث برد و در نتیجه‌ی کنترل بدنش توسط همه برای یکی تصاحب شد. سرانجام تومورا قادر به خنثی کردن اقدام استادش در ربودن بدن و روحش شد و خودمختار شد.

پیش‌زمینه

تومورا پسر نائو شیمورا و کوتارو شیمورا است که در زمان تولد نامش «تنکو شیمورا» بود. او همچنین یک خواهر بزرگتر به نام هانا شیمورا داشت.

تومورا زمانی که بچه بود شیفته‌ی قهرمان‌ها بود اما پدرش این رفتار تومورا را نمی‌توانست تحمل کند و اغلب او را تنبیه می‌کرد و بیرون می‌گذاشت. تنکو ظاهرا کوسه نداشت اما نوعی تغییرات فیزیکی ناشناخته در او وجود داشت. بر خلاف پدرش، مادر و پدربزرگ و مادربزرگش همیشه او را تشویق می‌کردند. در مقطعی خواهر او عکسی را از پدر و مادربزگش به تنکو نشان داد که این عکس حاکی از قهرمان بودن مادربزرگش بود.

تومورا شیگاراکی
تنکو با دانستن این که مادربزرگش یک قهرمان بوده خوشحال می‌شود.

متاسفانه پدر تنکو متوجه این موضوع شد و پسرش را تنبیه کرد. پدر او قهرمان‌ها را به خاطر محافظت از سایرین و رها کردن خانواده‌های خود خوار می‌شمارد. سایر بستگان تنکو نیز شاهد رنج کشیدن تنکو و کمک خواستن او بودند، اما آن‌ها تنها وحشت‌زده نظاره‌گر رنج او بودند. تنکو در بیرون از خانه کمی با سگ‌شان وقت گذراند و از تنفر خود نسبت به همه کسانی گفت که باعث رنج او بودند.

همان طور که او سگش را دست داشت ناگهان کوسه تباهی در او فعال شد و این موضوع باعث تباه شدن سگ در دستان او شد. هانا برای این که نتوانسته بود به تنکو کمکی بکند به بیرون آمد تا از برادرش عذرخواهی کند اما با دیدن مرگ سگشان از ترس فرار کرد. وقتی تنکو سعی کرد خودش را به خواهرش برساند، او ناخواسته باعث تجزیه شدن هانا شد.

مادر، پدربزرگ و مادربزرگ او به بیرون آمدند تا ببیند چه اتفاقی افتاده و تنکو که وحشت‌زده بود کوسه‌اش گسترش پیدا کرد و جان آن‌ها را نیز گرفت. وقتی پدرش برای دیدن این آشوب به بیرون آمد تنکو برای کمک به سمت او رفت اما پدر وحشت‌زده‌اش برای دفاع از خود ابزار باغبانی را برداشت. این بار تنکوی خشمگین خودش به قصد کشتن پدرش حمله کرد و صورت او را لمس کرد. سرانجام تباهی تمام خانه را تخریب کرد و تنکو از پایان یافتن آزارهای پدرش خوشنود شد.

تومورا شیگاراکی
تنکو با عدم توانایی در کنترل کوسه‌اش، به طور تصادفی بستگانش را کشت.

تنکو که بعد از مرگ خانواده‌اش حالا یک یتیم بود به خیابان‌ها رفت. مردمی که از کنار او می‌گذاشتند هرگز به او کمکی نکردند چرا که آن‌ها باور داشتند یک قهرمان از او محافظت خواهد کرد. تنکو فکر می‌کرد این مجازاتی برای اعمال او است. سرانجام مردی به نام همه برای یکی او را نجات داد و جامعه را به خاطر این که زودتر تنکو را نجات نداده بود خوار شمارد.

همه برای یکی از این جریان استفاده کرد و تنکو را به سمت نفرت از قهرمان‌ها سوق داد. او تنکو را آراسته کرد و به فرزندخواندگی قبول کرد. اتاقی به او اختصاص یافت، و کیودای گاراکی دستان تجزیه شده‌ی اعضای خانواده تنکو را به این پسر جوان «هدیه داد». همه برای یکی نام جدید تومورا شیگاراکی را روی او گذاشت (و توضیح داد که تومورا از کلمه «تومورائو» گرفته شده که به معنای «ماتم گرفتن» است و شیگاراکی نیز نام خانوادگی واقعی همه برای یکی بود). تنکو به عنوان بخشی از لیگ شروران پرورش یافت و سرانجام به رهبر این سازمان تبدیل شد.

توانایی‌ها

توانایی‌های کلی: تومورا به عنوان یکی از خطرناک‌ترین شروران ژاپن شناخته می‌شود، و به واسطه مهارت‌های فیزیکی و تحلیلی که دارد بر علیه قهرمانان حرفه‌ای عمل می‌کند. او به عنوان رهبر لیگ شروران بر تمام زیردستان قدرتمند خود برتری دارد. شیگاراکی در هنگام رویداد USJ به طور خلاصه در مقابل کله پاک‌کن قدرت‌نمایی کرد و به واسطه کوسه تباهی دست راست این قهرمان را تخریب کرد. تومورا حتی در مقطعی اطمینان داشت که می‌تواند چهار دانش‌آموز قدرتمند یو.ای. یعنی ایزوکو میدوریا، شوتو تودوروکی، کاتسوکی باکوگو و ایجیرو کیریشیما را شکست دهد اما او در این مقطع از پتانسیل کامل آن‌ها خبر نداشت.

قدرت، پایداری و سرعت فوق‌العاده از مزیت‌های اصلی تومورا شیگاراکی هستند.

هوش بالا: تومورا فردی تیزهوش و تحلیل‌کننده است که می‌تواند با مشاهده اعمال حریفان به راحتی قابلیت‌های آن‌ها را تشخیص دهد. او در تقابل با کله پاک‌کن خیلی سریع نقطه ضعف او را در حین نبرد تشخیص داد و از آن به عنوان یک مزیت استفاده کرد. تومورا در اجرای نقشه‌های غیرمنتظره نیز مهارت ویژه‌ای دارد.

تغییرات جسمانی: بعد از این که تومورا به رهبر جبهه آزادی فراطبیعی تبدیل شد، او تحت یک عمل جراحی توسط کیودای گاراکی قرار گرفت. این دکتر باور داشت که با این جراحی تومورا قادر است از قدرت‌های «یکی برای همه» پیشی بگیرد.

کوسه

تومورا شیگاراکی
تومورا در حال تباه کردن دست شوتو آیزاوا

نام کوسه تومورا تباهی است و این کوسه به او اجازه می‌دهد تا با لمس کردن هر چیزی آن چیز را تجزیه کند. در صورتی که عضوی از بدن کسی مورد تماس این کوسه قرار گیرد عمل تجزیه به سراسر بدن قربانی سرایت می‌کند و برای جلوگیری از آن باید عضو آلوده بدن قطع شود. کنترل تومورا بر کوسه‌اش به مرور زمان بهبود یافته است، به طوری که سرعت استفاده از آن به طور قابل توجهی بهبود یافته است. کوسه او حتی بدون تماس پیدا کردن با افراد دیگر می‌تواند بین اهداف گسترش پیدا کند و این موضوع به تومورا اجازه می‌دهد تا یک گروه بزرگ را به سرعت نابود کند. بعدها مشخص شد که استفاده از این کوسه فقط به دستان او محدود نمی‌شود و او قادر است قدرت خود را به پاهایش نیز منتقل کند.

با این حال کوسه تباهی تنها با تماس هر پنج انگشت کاگاراکی به هدف کار می‌کند و فعال شدن این کوسه به شکل ارادی صورت نمی‌گیرد، بنابراین تومورا اغلب در به کار بردن دستانش احتیاط می‌کند.

دومین کوسه تومورا همه برای یکی است که توسط ارباب او مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کوسه به او اجازه می‌دهد تا کوسه‌های افراد دیگر را برباید و از آن‌ها بهره ببرد.

  • بازسازی فوق‌العاده: بازسازی جراحات با سرعت بالا
  • جستجو: تومورا دارای کوسه‌ی سابق راگدول است که به او اجازه می‌دهد تا صد نفر را به همزمان مشاهده کند. او می‌تواند آن‌ها را از دور ببیند و همچنین این کوسه به او امکان تشخیص نقاط ضعف را می‌دهند.
  • متمرکز کردن هوا: شلیک انفجارهای بزرگ هوا از کف دست
  • موج‌های رادیویی: توزیع امواج رادیویی به منظور اختلال در ارتباطات
  • بار سنگین: افزایش میزان آسیب
  • انعکاس: بازگشت حملات به حریفان
  • پراکنده کردن: تقسیم کردن اجسام پرتابی
  • اندام ارتجاعی: ارتجاع بازوها به منظور تقویت قدرت فیزیکی

آمار

تجهیزات

دست‌های بی‌بدن: مشخص‌ترین عنصر لباس تومورا مجموعه‌ای از چهارده دست بی‌بدن است که بخش بالایی بدنش و صورتش را پوشانده‌اند. این دست‌ها بقایای خانواده‌اش هستند که او به‌طور تصادفی آن‌ها با کوسه تباهی خود کشت. دست اصلی روی صورتش «پدر» نام دارد. این دست‌ها توسط کیودای گاراکی بازیابی و نگهداری شدند و زمانی که او توسط همه برای یکی نجات یافت، آن‌ها را به تومورا برگرداند. این دستان کاری جز کمک به ذهن تومورا نمی‌کنند و او اعتراف کرده است که دستانش به او احساس آرامش می‌دهند، هرچند باعث تهوع نیز می‌شوند.

صفحات دیگر