بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

روشن

اشتراک‌گذاری

روشن

Roshan

روشن - Assassin’s Creed

تولد

حدود ۸۰۰

گونه

انسان

وابسته به

روشن (Roshan - متولد حدود ۸۰۰)، همچنین معروف به روشن بنت لااحد، یک برده سابق ایرانی بود که تبدیل به یک هیدن وان شد و در قلعه الموت در ایران کنونی به درجه استاد اساسین رسید. او منتور فردی به نام بسیم بن اسحاق شد که یک دزد خیابانی از سامرا بود که در واقع تناسخی از لوکی ایسو بود.

بیوگرافی

اوایل زندگی

روشن در سال ۸۲۴ اسیر شد و در اعماق زندانی در قاهره مصر نگهداری شد. او انتظار داشت در آنجا بمیرد اما وقتی چهره‌ای پوشیده به او فرصتی دوباره برای زندگی داد شگفت‌زده شد، اگرچه او می‌بایست در یک ماموریت خطرناک به آن‌ها کمک می‌کرد تا یک شی مرموز و قدرتمند را که مسیر جاده ابریشم بود، برباید. او این پیشنهاد را پذیرفت و در نهایت به جنگ مخفی و گسترده‌تر میان پنهان شدگان و فرقه پیشینیان کشیده شد.

روشن به درجات بالاتری رسید و در نهایت تبدیل به منتور پنهان شدگان در الموت شد، قلعه‌ای که در دهه ۸۵۰ تازه ساخت آن آغاز شده بود. در حدود سال ۸۵۲، روشن با یک دزد خیابانی از سامرا به نام بسیم بن اسحاق مواجه شد و او را به عضویت این انجمن برادری درآورد و به مربی شخصی او تبدیل شد. روشن با وجود اتخاذ کردن یک نام جدید و مسئولیت‌هایی که در پیوستن به پنهان شدگان داشت، اما متأسفانه مجبور شد دوست قدیمی خود آزاده که پیگیر او بود را از سرش باز کند.

فعالیت در انگلستان

در اواخر قرن نهم، روشن با کمک‌رسانی ایوور وارینسدوتیر به حذف یکی از اعضای فرقه پیشینیان یعنی ال-سیلا اقدام کرد. ال-سیلا مدتی قبل به ریونسبورگ انگلستان سفر کرده بود، جایی که موفق شد خشم ادوارد، ارل وسترنا را به سمت وایکینگ‌های قبیله ریون معطوف کند. مزدوران ساکسون تحت استخدام ادوارد اغلب تجهیزات قبیله ریون را می‌دزدیدند و حملاتی را با این تجهیزات انجام می‌دادند و این قبیله را مقصر جلوه می‌دادند. همچنین آن‌ها طلا و نقره‌های غارت شده را نگه می‌داشتند و متون به دست آمده نیز در اختیار ال-سیلا قرار می‌گرفت.

روشن و ایور به ریونسبورگ نفوذ کردند و پس از اینکه ایور به طور علنی ادوارد را ترور کرد، روشن از روی درختی ال-سیلا را کشت. روشن طوماری را از جسد او برداشت تا آن را به اورشلیم برساند. او محتویات این طومار را «بذری برای کاشت» برای آینده توصیف کرد.

نمایش‌ها

  • Assassin's Creed: Valhalla – Shared History (اولین حضور)
  • Assassin's Creed: Mirage
  • Assassin's Creed: Mirage – Daughter of No One
صفحات دیگر