بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کیشو آریما

اشتراک‌گذاری

کیشو آریما

Kishou Arima

کیشو آریما - توکیو غول

نام‌های مستعار

دروگر CCG
بازرس غول شکست‌ناپذیر
دروگر سفید
جک
شاه یک-چشم

وضعیت

مرده

سن

۱۶ (Tokyo Ghoul: Jack)
۲۹ تا ۳۰ (Tokyo Ghoul)
۳۲ تا ۳۳ (Tokyo Ghoul:re)

جنسیت

مذکر

تولد

۲۰ دسامبر، ۳۰ ق.ح.ت.ف
۱۹ دسامبر، ۴ ب.ح.ت.ف

وابستگان

یوشیو واشو (پدربزرگ پدری)
سونیوشی واشو (پدر)
مادر کیشو آریما
کیچیمورا واشو (برادر ناتنی)
ریزه کامیشیرو (خواهر ناتنی)
یوشیتوکی واشو (برادر ناتنی)

بخش

بخش یکم

کویینکه

یوکیمورا ۱/۳
IXA
ناروکامی
جغد

درجه

درجه ۳ (Tokyo Ghoul: Jack)
کلاس ویژه

اولین نمود

فصل ۲۹ (مانگا)
قسمت ۹ (انیمه)
Tokyo Ghoul: Jail (بازی)

کیشو آریما (Kishou Arima) یک بازرس غول کلاس ویژه معروف به دروگر CCG بود. او یک چهره برجسته در سازمان بود و در نظر همه یک نابغه بود. در پیش‌درآمد Tokyo Ghoul: Jack او همراه با تایشی فورا در زمان نوجوانی نشان داده می‌شود.

او در زمان هجده سالگی به عنوان یک بازرس دستاوردهای بسیاری را به دست آورد و این دستاوردها منتهی به رهبری جوخه S3 و حضور در عملیات‌های بزرگ شد. سلحشوری او در نبردها برای او عناوین بسیاری را در بر داشت که یکی از آن‌ها دروگر سفید (White Reaper) بود.

با این حال او با عنوان شاه یک-چشم به سمت جبهه غول‌ها رفت و با اتو یوشیمورا هم پیمان شد. بعد از عملیات سرکوب جغد، او مالکیت و تسلط بر کن کانکی را به دست آورد و او را به عنوان یک مربی آماده‌سازی کرد تا بعد از مرگش عنوان خود را به او ببخشد.

داستان

جک

از آریما به عنوان یک نابغه در CCG تقدیر می‌شد و او شخصا توسط رئیس سازمان یعنی تسونیوشی واشو به مقام بازرس کلاس سوم ترفیع پیدا کرد. در جوانی او ماموریت‌هایی را می‌گرفت که بازرسان معمولی قادر به انجام آن نبودند. در یکی از این ماموریت‌ها او تحت پوشش یک دانش‌آموز به بخش ۱۳ام منتقل شد، جایی که او در آنجا با تایشی فورا همکلاس شد و این دو با غول‌های زیادی در آن بخش مبارزه کردند.

مهارت‌های بازرسی و قدرت او در مبارزات بسیاری از بازرسان مثل کوتارو آمون را وادار به تحسین کرد. زمانی که آریما شانزده سال داشت، دایسوکه آتو شاهد نابودی سی غول توسط او و به صورت انفرادی بود. به علاوه‌ی این که آریما در آن سن هیکاری کیریشیما را کشت.

به دلیل استعداد شگفت‌انگیزش در کمتر از یک سال به درجه ۲ ترفیع پیدا کرد. در هنگام هیاهوی جغد یک-چشم، او وظیفه‌ی دفاع از بخش دوم را بر عهده داشت.

در زمانی نامشخص او اتو یوشیمورا را در معبد و مخفیگاهش پیدا کرد و او را شکست داد. آریما به جای این که به سادگی این جغد یک-چشم بدنام را بکشد، او را در مورد انگیزه‌هایش مورد سوال قرار داد و متوجه خواسته او برای تغییر دنیا شد. به این ترتیب به ایده‌های او علاقه‌مند شد و از جان او گذشت. از آن پس آریما و اتو به طور مخفی متحد یکدیگر شدند.

عملیات سرکوب جغد

او زمانی که برای نابودی غول‌ها و خنثی کردن فعالیت جغد یک-چشم به مسیر زیرزمینی V14 رفت مبارزه‌ای چالش‌برانگیز را با کن کانکی داشت که در این نبرد پیروز شد و به به هر دو چشم کانکی صدمه زد. آریما کمی بعد با جغد یک-چشم نیز مقابله کرد که در نهایت جغد مجبور به فرار شد. بعدا مشخص شد که جنگ این دو نمایشی بوده و خود آریما اجازه داده تا اتو همراه با یوشیمورا طبق نقشه‌شان فرار کنند.

بعد از عملیات سرکوب جغد

بعد از این که کانکی در کوکلیا (Cochlea) توسط CCG زندانی شد، آریما برای بازدید او اقدام کرد. کانکی حالا با نام زندانی شماره ۲۴۰ شناخته می‌شد. کانکی از او خواست که آزادش کند تا دوستانش را نجات دهد اما آریما با خونسردی گفت که تمام آن‌ها را کشته است. وضعیت روحی شماره ۲۴۰ به شدت نامناسب بود، از خوردن غذا امتناع می‌کرد و شب‌ها از دیدن کابوس عذاب می‌کشید و گریه می‌کرد. با وجود این شرایط آریما تصمیم گرفت برای او کتاب‌هایی بیاورد تا بخواند که همین موضوع سلامتی او را بهبود داد.

آریما در بازدید دیگری از زندانی شماره ۲۴۰ به او گفت که نیاز به یک اسم دارد، این برنامه‌ای در جهت منصوب کردن کانکی به عنوان یک بازرس، پس از توان‌بخشی بود. آریما از او خواست تا نام جدیدی برای خود انتخاب کند که در نهایت با توجه به علاقه‌ی ۲۴۰ به دو واژه‌ی «قهوه» و «دنیا»، نام هایسه برای او انتخاب شد.

سومین یورش کوکلیا

او بعدها کویینکه خود یعنی یوکیمورا ۱/۳ را به هایسه ساساکی، بازرس درجه ۱ و مربی جوخه‌ی کویینکس داد. آریما همراه با آکیرا مادو سرپرست جوخه کویینکس بود و بر هایسه ساساکی و دیگر اعضای این جوخه نظارت داشت.

هنگام سومین یورش کوکلیا (Cochlea)، او شروع به مبارزه با ساساکی کرد، کسی که حالا خاطراتش را دوباره به دست آورده بود.

گرچه ساساکی اعلام کرد که جنگ پایان پیدا کرده اما آریما او را تحت فشار قرار داد و اظهار داشت که جنگ تنها با مردن یکی از آن‌ها تمام خواهد شد. او حمله‌ی خود را با کویینکه‌ای شکسته ادامه داد، با کنار زدن موانع فاصله‌ی خود را با ساساکی کم کرد و سلاح خود را در شکم او فرو برد. با این حال ساساکی از او خواست تا شکستش را قبول کند و اعتقاد داشت که ادامه دادن این شرایط بی‌معنی است. آریما عقب رفت، کویینکه شکسته‌اش را پایین آورد و از ساساکی پرسید که آیا قصد ندارد او را بکشد؟ بعد از پاسخ کانکی، او به سمت بالا چشم دوخت و غرق در این فکر بود که از هجده سالگی تا به حال به عنوان یک بازرس از هیچ کسی شکست نخورده است. باری دیگر از ساساکی پرسید که آیا نمی‌خواهد کار او را تمام کند. ساساکی نیز باری دیگر تصمیم خود را تائید کرد و بعد از اظهار کردن تفکراتش، آریما گلوی خود را با کویینکه جغد شکافت.

آریما با جراحتی شدید در حالی که از گلو و دهانش خون سرازیر بود، سقوط کرد. ساساکی او را گرفت و آریما از آخرین توانش برای اعتراف رازهایش استفاده کرد. او افشا کرد که یک نیمه-انسان است، یک دورگه غول-انسان که بدون کاگونه متولد شده و در باغ آفتاب پرورش یافته است. به خاطر طبیعت دورگه بودنش او خیلی زود دچار گلوکوم و پیری زودرس شد. او برای ساساکی افشا کرد که طایفه واشو همه غول هستند و همین طور اعتراف کرد که همیشه از وجود خودش به عنوان کسی که فقط می‌کشد و چیزی به دنیا برنمی‌گرداند متنفر بوده است. آریما در آخرین نفس‌های خود ساساکی را تحسین کرد و در نهایت در دستان او جان داد.

تصاویر

کیشو آریما

کیشو آریما

 

منابع

صفحات دیگر