ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کویینکه (Quinque)

اشتراک‌گذاری

کویینکه (Quinque) در مجموعه توکیو غول سلاحی است که از طریق کاکوهوی یک غول و توسط بازرسان غول CCG ساخته شده است. اولین بار توسط آدام گنر و یوشیو واشو ابداع شد و کارکرد آن به اینگونه است که با خارج کردن سیگنال‌های الکتریکی، کاکوهو را تحریک به رهاسازی می‌کند. این سلاح‌ها می‌توانند با هدف مبارزه نزدیک یا دور ساخته شوند و بر خلاف کاگونه، یک کویینکه نمی‌تواند تغییر شکل دهد یا سلول‌های Rc را جذب کند.

پیش از ساخت کویینکه، CCG از سلاح گرم در مبازره با غول‌ها استفاده می‌کرد و به یک ابزار موثرتر احتیاج داشت. پژوهش‌های بسیار در نهایت منجر به ساخت کویینکه‌ها شد که صرفا برای نابودی غول‌ها به وجود آمده‌اند.

این سلاح به عنوان نسل جدید تکنولوژی، به طور موثر ضریب نابودی غول‌ها را افزایش داد. بازرسان غول آن‌ها را برای ذخیره کاکوهو در کیف‌ها یا چمدان‌ها حمل می‌کنند. با این حال تنها بازرسان دارای درجه ۲ و بالاتر مجاز به استفاده از کویینکه هستند. برخی از بازرسان برای جمع‌آوری کویینکه‌ها شناخته می‌شوند و برخی برای ماهر شدن در استفاده از آن‌ها اشتیاق دارند.

برای دستیابی به یک کویینکه، یک بازرس باید ابتدا نوع Rc هدفش را قبل از نابودی آن تائید کند. پس از دریافت کویینکه، معمولا نام غول یا یک نام مستعار روی سلاح می‌گذارند.

منابع

صفحات دیگر