ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سلول‌های آرسی (Rc cells)

اشتراک‌گذاری
سلول‌های آرسی (Rc cells) توکیو غول

سلول‌های Rc (بچه‌ی قرمز - Red Child) نوعی از سلول‌ها هستند که تنها در داستان توکیو غول وجود دارند. این نام به خاطر ظاهر این سلول‌ها و شباهتشان به جنین است. آن‌ها در هر دوی انسان‌ها و غول‌ها موجودند و مانند خون در جریان هستند اما می‌توانند مثل دندان جامد باشند یا با نام «عضلات مایع» توصیف شوند. به طور معمول یک غول سلول‌های Rc را با خوردن مردم به دست می‌آورد. سلول‌های Rc درون بدن و در کاکوهو ذخیره می‌شوند. کاگونه به وسیله سلول‌های Rc شکل می‌گیرد و از یک کاکوهو به واسطه سوراخ کردن پوست رها می‌شود.

سلول‌های آرسی مواد مغذی لازم برای غول‌ها هستند. مشخصات این سلول‌ها بنا بر نوع Rc هر غول متفاوت است.

سطح و فاکتور Rc

فاکتور Rc یک سنجش برای میزان سلول‌های آرسی در بدن موجود زنده است. فاکتور آرسی غول‌ها ده برابر انسان‌ها است. متوسط این فاکتور برای یک انسان سالم بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ است در حالی که این میزان برای غول‌ها ۱۰۰۰ تا ۸۰۰۰ است. اگر به هر دلیلی، مثلا برای آزمایش یک انسان مقدار زیادی سلول Rc دریافت کند خصوصیاتی شبیه به غول را پیدا می‌کند و دیگر قادر به خوردن غذای انسان نخواهد بود.

رگ‌های سلول RC

سلول‌های آرسی از طریق مجرایی مشخص به نام رگ‌های سلول آرسی در جریان هستند. آن‌ها از کاکوهو پخش می‌شوند و به بدن اجازه‌ی تولید کاگونه را می‌دهند. هر چه تعداد رگ‌ها بیشتر باشد توانایی‌های بدنی نیز به همان میزان افزایش پیدا می‌کند. رگ‌ها در سراسر بدن رشد می‌کنند و گسترش پیدا می‌کنند که این موضوع بستگی به دفعات آسیب‌دیدگی و بهبودی دوباره بستگی دارد. از طریق این فرآیند نیمه-غول‌ها و کویینکس‌ها با میزان صدمه‌ای که می‌بینند قوی‌تر می‌شوند. این موضوع در مورد غول‌های معمولی نامشخص است.

دانستنی‌ها

  • برخی انسان‌ها از یک مریضی ژنتیکی به نام ROS رنج می‌برند، که فرد به مقدار غیرطبیعی سلول‌های آرسی ترشح می‌کند.
  • سلول‌های Rc وقتی بسیار متمرکز شوند می‌توانند مشتعل شوند و به شکل آتش یا برق درآیند.
  • بیشترین سطح سلول‌های آرسی برای کوتارو آمون و با رقم ۱۰۱۸۱ بوده است.

منابع

صفحات دیگر