بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یازده

اشتراک‌گذاری

یازده

Eleven

یازده - استرنجر تینگز

تولد

۱۹۷۱

سن

۱۲ (فصل ۱)
۱۴ (فصل ۴)

نام مستعار

ال
011
جین ایوز (نام تولد)
جین هاپر (نام قانونی)
عجیب و غریب
جادوگر

سکونت

هاوکینز، ایندیانا (۱۹۷۱ - ۱۹۸۵)
- آزمایشگاه ملی هاوکینز
- زیرزمین ویلر
- کابین هاپر
- خانه بایرز
کالیفرنا
- خانه بایرز

رابطه عاشقانه

خانواده

جویس بایرز (همانند مادر)
جیم هاپر (پدرخوانده)
تری ایوز (مادر تنی)
بکی ایوز (خاله)

وابسته به

خانواده ایوز
خانواد بایرز

پیشه

نمونه آزمایشی در آزمایشگاه ملی هاوکینز
دانش‌آموز در دبیرستان لنورا هیلز
نمونه آزمایشی در پروژه نینا

جنسیت

مونث

بازیگر

میلی بابی براون

جین ال هاپر (Jane "El" Hopper - متولد شده با نام جین ایوز) که بیشتر با نام یازده شناخته می‌شود، شخصیت اصلی سریال Stranger Things است.

یازده در مقطعی ربوده شد و سپس در آزمایشگاه ملی هاوکینز بزرگ شد، جایی که روی او آزمایشاتی پیرامون توانایی‌های سایکوکینسیس انجام شد. پس از فرار از آزمایشگاه، او توسط مایک، لوکاس و داستین پیدا شد. مایک با کشف توانایی‌های او به این باور رسید که یازده می‌تواند به یافتن دوست گمشده آن‌ها یعنی ویل کمک کند. در طول مدتی که آن‌ها در کنار هم بودند پیوند محکمی میان او و مایک ایجاد شد و آن‌ها به سرعت با هم صمیمی شدند. سرانجام مشخص شد که او در طی یک تجربه‌ی آزمایشگاهی با موجودی از بعدی دیگر تماس پیدا کرده و به طور تصادفی دروازه‌ای بین-بعدی را باز کرده است. یازده سرانجام در مقطعی برای محافظت از دوستانش، در مدرسه هاوکینز با این هیولا روبرو شد و آن را با قدرت خود نابود کرد و خودش نیز طی این فرآیند به شکل مرموزی ناپدید شد.

بعدا مشخص شد که او همچنان زنده است و مخفیانه با جیم هاپر در یک کابین قدیمی متعلق به پدربزرگ هاپر زندگی می‌کند. پس از این که یازده به خاطر جدایی یک ساله از دوستانش بی‌تاب شد، او تصمیم گرفت تا به تنهایی به سفری برود و گذشته‌ی خود را کشف کند. او که دوستانش را در خطر دید و نمی‌توانست آن‌ها را پشت سر بگذارد، به هاوکینز بازگشت و دوباره با آن‌ها متحد شد، تا بتواند یک تهدید فراطبیعی به نام مایند فلایر را شکست دهد. سپس یازده توسط هاپر به عنوان دختر-خوانده‌ پذیرفته شد. این موضوع به او امکان داد تا با خیال آسوده به همراه با مایک در مراسم رقص سالانه هاوکینز شرکت کند.

در تابستان سال ۱۹۸۵، رابطه‌ی عاشقانه یازده با مایک اوج گرفت، و این موضوع باعث نگرانی و ناراحتی هاپر شده بود. هاپر سعی کرد با اقداماتی این رابطه را کمرنگ کند، که این موضوع منجر به دوستی غیرمنتظره یازده با مکس شد. با آگاهی یافتن از این موضوع که مایند فلایر برای انتقام‌گیری دوباره پدیدار شده است و شروع به جذب مردم هاوکینز از جمله برادر مکس یعنی بیلی کرده است، یازده باری دیگر به دوستانش پیوست تا آن را شکست دهد. در میان مبارزه علیه مایند فلایر، در مقطعی یازده قدرت‌های خود را از دست داد.

به دنبال مرگ هاپر، او توسط خانواده بایرز تحت مراقبت قرار گرفت. سه ماه بعد این خانواده تحت نظارت دکتر سم اوونز به لنورا هیلز کالیفرنیا نقل مکان کردند. در بهار سال ۱۹۸۶، یازده هنوز در تلاش بود تا با زندگی و مدرسه جدید خود در لنورا سازگار شود، جایی که او اغلب توسط برخی همکلاسی‌هایش مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت. او قصد داشت با مایک که برای دیدار با او به کالیفرنیا آمده بود، وقت بگذراند اما وقتی دکتر اوونز او را از وجود یک تهدید جدید در هاوکینز آگاه کرد، این برنامه ها مختل شد.

دکتر اوونز و دکتر برنر یازده را متقاعد کردند تا در یک طرح آزمایشی برای بازیابی و تقویت توانایی‌های خود شرکت کند. به عنوان بخشی از این طرح، یازده خاطرات سرکوب شده‌ی خود را در زمان هفت سالگی در آزمایشگاه هاوکینز دوباره تجربه کرد. او به یاد آورد که هنری کریل مسئول قتل عام همتایانش در این آزمایشگاه در تاریخ ۸ سپتامبر ۱۹۷۹ بوده است، و اینکه او در همان روز با او مبارزه کرده و هنری را به آپساید داون تبعید کرده است.

این طرح موفقیت جزئی در بازیابی توانایی‌های ال همراه شد، اما در مقطعی این تاسیسات توسط ارتش ایالات متحده تحت رهبری کلنل سالیوان مورد حمله قرار گرفت. با وجود تلاش‌های نظامی برای ترور یازده اما او به سرعت بر نظامیان چیره شد و با کمک مایک، ویل، جاناتان و آرگیل فرار کرد. یازده سپس سعی کرد از طریق فضای ذهنی به دوستان قدیمی خود در هاوکینز کمک کند. اگرچه او قادر به شکست دادن موقتی وکنا شد اما نتوانست از نقشه وکنا برای پیشبرد هجوم آپساید داون جلوگیری کند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

 • جابجایی اجسام
  • شناوری اجسام
 • ادراک ماورایی
  • دیدن از راه دور
  • تله‌پاتی
  • روان‌سنجی
 • تکنوپاتی
 • دستکاری پورتال
  • سفر بعدی
 • بیوکینزیس
 • تلپورت
 • خواندن حافظه
صفحات دیگر