بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کالی پراساد

اشتراک‌گذاری

کالی پراساد

Kali Prasad

کالی پراساد - استرنجر تینگز

تولد

۱۹۶۴

سن

۲۰

نام مستعار

۰۰۸
کال

خانواده

یازده (خواهر معنوی)

پیشه

بزهکار
نمونه آزمایشی (قبلا)

جنسیت

مونث

بازیگر

لینیا برتلسن

کالی پراساد (Kali Prasad) که همچنین با نام هشت شناخته می‌شود، شخصیتی معرفی شده در فصل دوم سریال استرنجر تینگز است. کالی وقتی دختری کوچک بود تحت آزمایش‌هایی در آزمایشگاه هاوکینز قرار گرفت. او از زمان فرارش، به دنبال گرفتن انتقام از افرادی بود که باعث رنجش شده‌اند.

در مقطعی، تحقیقات یازده در مورد گذشته‌ی خود، او را به کالی رساند و کالی او را مقاعد کرد که به عدالت‌جویی او بپیونند. یازده برای مدت کوتاهی با او همکاری کرد اما پس از دیدن خشونت او در انتقام‌جویی و همچنین نیاز دوستانش به کمک، کالی را ترک کرد.

پیش‌زمینه

کالی قبل از این که در سنین پایین ربوده شود در لندن زندگی می‌کرد. او در سن پنج سالگی به آزمایشگاه ملی هاوکینز برده شد. در این آزمایشگاه او با شماره "008" شناخته می‌شد و در کنار یازده و احتمالا کودکان دیگری که توانایی‌های خاص داشتند مورد آزمایش قرار گرفت. او و یازده گاهی در اتاقی از آزمایشگاه به نام «اتاق رنگین کمان» بازی می‌کردند. در روزی که تری آیوز به دنبال یازده به آزمایشگاه آمده بود، کالی نیز در آنجا حضور داشت. یک روز وقتی کالی به اتاق رنگین کمان رفت، متوجه شد که یازده را با خود برده‌اند.

زمانی که توانایی‌های کالی به اندازه کافی قوی شد، او از این قدرت برای فرار از آزمایشگاه استفاده کرد. او خانواده و خانه‌ی جدیدی پیدا کرد اما سرانجام آن‌ها را از دست داد و قادر به کمک کردن به آن‌ها نشد. پس از آن او با استفاده از قدرت خود شروع به انتقام‌گیری از آزمایشگاه کرد. در مقطعی او با اکسل، میک، فانشاین و بعدا با دوتی آشنا شد. آن‌ها با یکدیگر باندی را تشکیل دادند تا از افرادی که در گذشته به آن‌ها ظلم کرده بودند انتقام بگیرند.

صفحات دیگر