Stranger Things

ویل بایرز

اشتراک‌گذاری

ویل بایرز

Will Byers

ویل بایرز - Stranger Things

تولد

۲۲ مارچ ۱۹۷۱

سن

۱۲ (فصل ۱)
۱۴ (فصل ۳)

نام مستعار

ویل دانا
پسر زامبی
جاسوس

سکونت

هاوکینز ایندیانا
- خانه بایرز

خانواده

جاناتان بایرز (برادر)
جویس بایرز (مادر)
لونی بایرز (پدر)
یازده (دوست، هم خانه)

وابسته به

ای‌وی کلاب (قبلا)
دسته
خانواده بایرز

پیشه

دانش‌آموز مدرسه راهنمایی هاوکینز (قبلا)

جنسیت

مذکر

بازیگر

نوآ اشنپ

ویلیام ویل بایرز (William “Will” Byers) یکی شخصیت‌های محوری Stranger Things است. ویل پسر لونی و جویس بایرز، و برادر کوچک جاناتان بایرز است. او بهترین دوست مایک ویلر، لوکاس سینکلر، داستین هندرسون، یازده، و مکس میفیلد است. نقش شخصیت او توسط نوآ اشنپ نقش‌آفرینی شده است.

در شب ۶ نوامبر ۱۹۸۳، ویل توسط دموگورگون ربوده شد و به بُعدی دیگر به نام آپساید داون منتقل شد. در حالی که خانواده و دوستانش سخت به دنبال او بودند، ویل برای یک هفته سعی کرد از این موجود دور بماند. اگرچه او سرانجام نجات یافت و به زندگی عادی بازگشت، اما در زمان حضورش در آپساید داون ارتباطی مرموز بین او و این قلمرو شکل گرفت.

یک سال بعد، ویل توسط مایند فلایر تسخیر شد و به بخشی از شبکه ذهنی آن تبدیل شد. ویل از طریق این ارتباط قادر شد انگیزه‌ها و ضعف‌های این موجود را درک کند. با این حال، مایند فلایر از این ارتباط با ویل به منظور کشتار دانشمندان آزمایشگاه ملی هاوکینز بهره گرفت. سرانجام ویل با کمک مادر و برادرش و همچنین نانسی قادر شد تا از تسخیر هیولا به سلامت خارج شود. یک ماه پس از رهایی از ویل از مایند فلایر، او با دوستانش در یک مراسم رقص سالانه در هاوکینز شرکت کرد اما مادر او همچنان ویل را تحت نظر داشت تا از امنیت او اطمینان پیدا کند.

در سال ۱۹۸۵، ویل در پذیرفتن این موضوع که او و دوستانش در حال بزرگ شدن هستند مشکل داشت، چرا که اتفاقات گذشته، دو سال از کودکی او را گرفته بود و او می‌خواست آن را پس بگیرد. وقتی ویل احساس کرد که مایند فلایر بازگشته است، او با دوستانش همکاری کرد تا این موجود را متوقف کند. در طول این فرآیند، ویل با همه تغییراتی که در زندگی‌اش رخ داده بود کنار آمد. سه ماه پس از شکست مایند فلایر، خانواده بایرز از هاوکینز نقل مکان کردند و ویل پیش از رفتن از دوستانش خداحافظی کرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

قدرت‌ها

  • حس کردن موجودات

قدرت‌های سابق

  • دید حقیقی: ویل پس از نجات از آپساید داون قادر به دیدن تصاویری از این بعد بود. مایک این قابلیت را با اشاره به بازی Dungeons & Dragons «دید حقیقی» نامید.
  • خاطرات حال: به دنبال تسخیر شدن ویل توسط مایند فلایر، او قادر شد هر چه هیولا می‌بیند را مشاهده کند.
  • قدرت فرا انسانی
  • دستکاری برق