ویکی استرنجر تینگز

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

نانسی ویلر

اشتراک‌گذاری

نانسی ویلر

Nancy Wheeler

نانسی ویلر - استرنجر تینگز

تولد

۱۹۶۷

سن

۱۶ (فصل ۱)
۱۷-۱۸ (فصل ۴)

نام مستعار

نانس

سکونت

خانه ویلر، خیابان مپل، هاوکینز، ایندیانا

رابطه عاشقانه

خانواده

مایک ویلر (برادر)
هالی ویلر (خواهر)
کارن ویلر (مادر)
تد ویلر (پدر)

وابسته به

خانواده ویلر
خانواده گریسولد

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان هاوکینز
کارآموز در هاوکینز پست (قبلا)

جنسیت

مونث

بازیگر

ناتالیا دایر

نانسی ویلر (Nancy Wheeler) شخصیتی محوری در سریال Stranger Things است. او یک خبرنگار بلندپرواز، و متحدی برای پارتی است. او خواهر بزرگ مایک ویلر، معشوقه سابق استیو هرینگتون، و معشوقه کنونی جاناتان بایرز است.

در ابتدا دنیای نانسی پیرامون مسائل ساده‌ی دوران دبیرستان می‌گردید، اما پس از این که بهترین دوست او یعنی باربارا هالند ناپدید شد، زندگی او درگیر آپساید داون شد و او تصمیم گرفت حقیقت ماجرا را کشف کند. پیش از این اتفاق رابطه‌ای میان نانسی و استیو هرینگتون شکل گرفته بود اما این رخداد و غم از دست دادن باربارا باعث شد تا رابطه‌ی میان آن‌ها از هم بپاشد و سرانجام باعث جدایی آن‌ها شود. در مقطعی نانسی و جاناتان تصمیم گرفتند تا به تنهایی به جستجوی آزمایشگاه ملی هاوکینز بپردازند و اقدامات سری این آزمایشگاه که یک تهدید بود را افشا کنند. در نهایت، او به جاناتان و مادرش کمک کرد تا ویل بایرز را از تسخیر مایند فلایر خارج کنند. یک ماه بعد ، نانسی رابطه عاشقانه‌ای را با جاناتان شروع کرد.

در تابستان سال ۱۹۸۵، نانسی و جاناتان زوجی بودند که با هم در هاوکینز پست کار می‌کردند. با این حال نانسی به دلیل این که تنها روزنامه نگار زن در آنجا بود، اغلب توسط همکارانش مورد تحقیر و تمسخر قرار می‌گرفت. نانسی که در اثبات کردن خودش مایوس شده بود، تحقیق پیرامون ماجرای «موش‌های مریض» را شروع کرد و ابتدا برای یافتن شواهد به خانه‌ی خانم دوریس دریسکول رفت. این اقدام او باعث اخراج شدن او و جاناتان شد و این موضوع روی رابطه‌ی آن‌ها نیز تاثیر ناخوشایندی گذاشت. با وجود این، نانسی تصمیم گرفت تا کار روی تحقیقات خود را ادامه دهد و در ادامه او به رفتار عجیب موش‌ها و خانم دریسکول پی برد که ارتباطی با تسخیر شدن ویل در سال گذشته داشت. نانسی و جاناتان به همراه برادر نانسی یعنی مایک و دوستان دریافتند که مایند فلایر به هاوکینز بازگشته است و شروع به تسخیر تعدادی از مردم کرده است. نانسی و جاناتان در طول تحقیقات خود با یکدیگر آشتی کردند. هنگامی که آن‌ها نقشه مایند فلایر را کشف کردند، نانسی و جاناتان از برادران کوچکترشان در برابر این موجود محافظت کردند. سه ماه پس از شکست مایند فلایر، نانسی به جاناتان و سایر اعضای خانواده بایرز کمک کرد تا از هاوکینز نقل مکان کنند. نانسی و جاناتان به یکدیگر قول دادند که با هم در تماس باشند.

در بهار ۱۹۸۶ نانسی یک سردبیر در روزنامه‌ی دبیرستان هاوکینز بود و همچنان از راه دور با جاناتان در ارتباط بود. با وقوع قتل‌های وحشتناک و مرموزی در هاوکینز، نانسی تحقیق در این باره را شروع کرد و سرانجام پی برد که این قتل‌ها کار موجودی از آپساید داون به نام وکنا است و در مسیر مقابله با آن با متحدان خود همکاری کرد.

توانایی‌ها

  • مهارت‌های کارآگاهی
  • مهارت در نشانه‌گیری
صفحات دیگر