ویکی استرنجر تینگز

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مارتین برنر

اشتراک‌گذاری

دکتر مارتین برنر

Dr. Martin Brenner

مارتین برنر - استرنجر تینگز

تولد

۱۹۳۱

مرگ

۲۷ مارچ ۱۹۸۶

سن

۵۲ (فصل ۱)

نام مستعار

پاپا (توسط یازده)
مرد بد (توسط یازده)

سکونت

وابسته به

دپارتمان انرژی ایالات متحده
آزمایشگاه ملی هاوکینز

پیشه

پژوهشگر ارشد

جنسیت

مذکر

بازیگر

میتو مودین

دکتر مارتین برنر (Dr. Martin Brenner) شخصیتی محوری در سریال Stranger Things است. او در ابتدا به عنوان یکی از آنتاگونیست‌های سریال نمایش داده شد اما در فصل چهارم نقش اختلاقی دوپهلویی را بازی کرد.

برنر که گویا برای وزارت انرژی ایالات متحده کار می‌کرد، یک دانشمند ارشد پژوهشی و مدیر آزمایشگاه ملی هاوکینز بود. او نقش عمده‌ای در آزمایش‌های جنجالی مختلف از جمله پروژه MKUltra داشت. برنر انگیزه‌ی زیادی برای گسترش دانش علمی دولت ایالات متحده داشت که این انگیزه ناشی از تمایل دولت برای برتری یافتن در جنگ سرد با اتحاد جماهیر شوروی بود. در قالب پروژه MKUltra، برنر تعدادی افراد را در آزمایشگاه هاوکینز مورد آزمایش قرار داد که دارای توانایی‌های سایکوکینسیس بودند و یکی از آن‌ها یازده بود.

برنر با آزمایش‌های مختلفی محدودیت توانایی‌های یازده را افزایش داد. در طی یکی از آزمایش‌ها، برنر به طور غیرمستقیم هیولایی را از بُعدی دیگر به هاوکینز منتقل کرد که همین موضوع به یازده فرصت داد تا از آزمایشگاه فرار کند. در هفته پیش رو، برنر و تیمش به تحقیق در مورد دروازه باز شده به بعد دیگر پرداختند و در همین حین در حال جستجوی یازده بودند. سرانجام در مقطعی برنر توسط هیولا مورد حمله قرار گرفت اما تنها جراحات کوچکی را متحمل شد.

آزمایشگاه هاوکینز در سال ۱۹۸۴ تعطیل شد و برنر به اشتباه فرض شد که مرده است. تا سال ۱۹۸۶ برنر و دکتر سم اوونز پروژه نینا را که در یک مرکز مخفی برتر در صحرای نوادا تأسیس کرده بودند. این پروژه به منظور بازیابی توانایی‌های از دست رفته یازده بود. برنر و اوونز آرزو داشتند تا از توانایی‌های یازده برای جلوگیری از ادامه تهدید آپساید داون استفاده کنند. یازده پس از تردیدهایی در این پروژه شرکت کرد و در نهایت توانایی‌های خود را بازیابی کرد.

برنر به دنبال ادامه آزمایشات بود و می‌خواست توانایی‌های یازده را فراتر از حد قبل ببرد. برنر و اوونز در این باره جدل داشتند و یازده هم اصرار داشت كه به هاوکینز برگردد. این موضوع برنر را تحریک کرد تا هر دوی یازده و اوونز را ناتوان کند. اندکی پس از آن ارتش آمریكا وارد این تاسیسات شد و یک حمله‌ی همه جانبه را به آنجا ترتیب داد. کلنل سالیوان معتقد بود که یازده ریشه اصلی مشکلات هاوکینز است و از این رو به دنبال از بین بردن او بود. برنر در این حمله زخمی شد اما یازده موفق به فرار شد. برنر و یازده یک گفتگوی پایانی با هم داشتند و سرانجام برنر تسلیم جراحات خود شد و در بیابان نوادا جان داد.

صفحات دیگر