Stranger Things

مارتین برنر

اشتراک‌گذاری

دکتر مارتین برنر

Dr. Martin Brenner

مارتین برنر - Stranger Things

تولد

۱۹۳۱

سن

۵۲ (فصل ۱)

نام مستعار

بابا (توسط یازده)
مرد بد (توسط یازده)

سکونت

وابسته به

دپارتمان انرژی ایالات متحده
آزمایشگاه ملی هاوکینز

پیشه

پژوهشگر ارشد

جنسیت

مذکر

بازیگر

میتو مودین

دکتر مارتین برنر (Dr. Martin Brenner) آنتاگونیستی در فصل اول و فصل دوم سریال Stranger Things است. این شخصیت توسط متیو مودین ایفای نقش شده است.

برنر که گویا برای وزارت انرژی ایالات متحده کار می‌کرد، یک دانشمند ارشد پژوهشی و مدیر آزمایشگاه ملی هاوکینز بود. او نقش عمده‌ای در آزمایش‌های جنجالی مختلف از جمله پروژه MKUltra داشت. برنر انگیزه‌ی زیادی برای گسترش دانش علمی دولت ایالات متحده داشت که این انگیزه ناشی از تمایل دولت برای برتری یافتن در جنگ سرد با اتحاد جماهیر شوروی بود. در قالب پروژه MKUltra، برنر تعدادی افراد را در آزمایشگاه هاوکینز مورد آزمایش قرار داد که دارای توانایی‌های سایکوکینسیس بودند و یکی از آن‌ها یازده بود.

برنر با آزمایش‌های مختلفی محدودیت توانایی‌های یازده را افزایش داد. در طی یکی از آزمایش‌ها، برنر به طور غیرمستقیم هیولایی را از بُعدی دیگر به هاوکینز منتقل کرد که همین موضوع به یازده فرصت داد تا از آزمایشگاه فرار کند. در هفته پیش رو، برنر و تیمش به تحقیق در مورد دروازه باز شده به بعد دیگر پرداختند و در همین حین در حال جستجوی یازده بودند. سرانجام در مقطعی برنر توسط هیولا مورد حمله قرار گرفت. بنا بر گفته شان لوی او از این حمله جان سالم به در برده است.