بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جیم هاپر

اشتراک‌گذاری

جیم هاپر

Jim Hopper

جیم هاپر - استرنجر تینگز

تولد

۱۹۴۲

سن

۴۱ (فصل یک)
۴۴ (فصل چهار)

نام مستعار

هاپر
رئیس هاپر
رئیس
رامبوی چاق

سکونت

هاوکینز، ایندیانا
- تریلر هاپر
- کابین هاپر
شهر نیویورک
کامچاتکا، روسیه

خانواده

داین (همسر سابق)
سارا هاپر (دختر)
یازده (دخترخوانده)

وابسته به

اداره پلیس هاوکینز
دپارتمان انرژی/آزمایشگاه هاوکینز (قبلا)

پیشه

رئیس پلیس
کارآگاه قتل (قبلا)

جنسیت

مذکر

بازیگر

دیوید هاربر

جیمز جیم هاپر (James ''Jim'' Hopper) یکی از شخصیت‌های محوری Stranger Things است.

هاپر رئیس پلیس شهر کوچک هاوکینز ایندیانا بود، جایی که او زندگی آرامی را در داشت اگرچه اتفاقات گذشته‌ی زندگی‌اش او را آزار می‌داد. پس از این که یکی از دوستان قدیمی‌اش یعنی جویس بایرز خبر ناپدید شدن مرموز پسرش ویل را به او داد، زندگی هاپر با اتفاقات عجیب و غریبی گره خورد. او پی برد که ناپدید شدن ویل ناشی از آزمایشی در آزمایشگاه ملی هاوکینز بوده است و او به جویس کمک کرد تا پسرش را در بُعد دیگری به نام آپساید داون پیدا کند که او را به سلامت به خانه بازگرداند.

پس از آن، هاپر در مقطعی یازده را یافت و بدون این که کسی بفهمد شروع به مراقبت از او کرد. او یازده را به یک کابین امن منتقل کرد تا زندگی مخفیانه خود را در آنجا ادامه دهد. این دو تقریبا یک سال با هم زندگی کردند و یک پیوند پدر و دختری بین‌شان ایجاد شد. پس از پوسیدگی ناگهانی کدو تنبل‌های یک ناحیه، او کشف کرد که تونل‌های فاسدی در زیر هاوکینز وجود دارند. به دنبال یک کشتار در آزمایشگاه هاوکینز، هاپر با پیوستن به یازده تلاش کرد تا دروازه‌ی مایند فلایر را ببندد. سرانجام او یازده را به عنوان دخترش پذیرفت و یازده قادر شد تا به طور قانونی نام خود را از جین ایوز به جین هاپر تغییر دهد، اگرچه او هنوز نام یازده یا «ال» را ترجیح می‌داد.

در تابستان سال ۱۹۸۵، هاپر که نگرانی بیش از حدی برای محافظت از ال داشت در مورد عشق او به مایک مشکل داشت و سعی کرد آن‌ها را از هم دور کند. در همین حال، او همچنین در این زمان برای جویس ناراحت بود که هنوز در غم عشق سابق خود یعنی باب بود. اندکی بعد هاپر درگیر کارهای جویس شد و خیلی زود کشف کرد که روس‌ها در هاوکینز و زیر یک مرکز تجاری استاركورت پایگاهی دارند. هاپر با کمک جویس، موری و یک دانشمند روسی به نام الکسی به پارتی پیوست و دروازه‌ای که روس‌ها به آپساید داون باز کرده بودند را تخریب کرد. با این حال، جویس مجبور شد تا دروازه را در حالی که هاپر در بین آن گیر کرده بود ببندد که این اتفاق احتمالا به مرگ او ختم شد. دولت پس از حمله به پایگاه روسی یک روایت جعلی را برای این اتفاقات گزارش داد و اعلام کرد که هاپر برای نجات جان دیگران از یک آتش‌سوزی خود را فدا كرده است. پس مرگ او، ال با خانوداده بایرز زندگی کرد و به همراه آن‌ها از هاوكینز خارج شد.

با این حال بعدا مشخص شد که هاپر نمرده است و قبل از منفجر شدن کلید به داخل دروازه پریده است و به کامچاتکا روسیه منتقل شده است. او توسط روس‌ها اسیر شد و برای بروز اطلاعات مورد شکنجه قرار گرفت و سپس به زندان انتقال یافت. در بهار ۱۹۸۶ هاپر از زمان انفجار ناپدید شده بود. یازده به همراه خانواده بایرز به به کالیفرنیا نقل مکان کرده بود. جویس در مقطعی که در کالیفرنیا زندگی می‌کرد نوشته‌ای ناشناس را دریافت کرد که از زنده بودن هاپر خبر می‌داد. این موضوع باعث شد تا او به همراه موری بامن ماموریتی را برای یافتن و نجات دادن هاپر در پیش بگیرند.

صفحات دیگر