Stranger Things

جاناتان بایرز

اشتراک‌گذاری

جاناتان بایرز

Jonathan Byers

جاناتان بایرز - Stranger Things

تولد

۱۹۶۷

سن

۱۶ (فصل ۱)
۱۷ (فصل ۲-۳)

سکونت

هاوکینز، ایندیانا
- خانه بایرز

خانواده

ویل بایرز (برادر)
جویس بایرز (مادر)
لونی بایرز (پدر)
یازده (دوست/هم‌خانه)

وابسته به

خانواده بایرز

پیشه

دانش‌آموز دبیرستان هاوکینز (قبلا)
کارآموز در هاوکینز پست (قبلا)

جنسیت

مذکر

بازیگر

چارلی هیتون

جاناتان بایرز (Jonathan Byers) شخصیتی محوری در Stranger Things است که توسط چارلی هیتون ایفای نقش می‌شود. او برادر بزرگتر ویل بایرز است. پس از ناپدید شدن برادر کوچکش، او درگیر اتفاقات پیرامون آپساید داون شد.

در سال ۱۹۸۳، جاناتان تا دیروقت کار می‌کرد و همین موضوع باعث گم شدن برادر کوچکتر او یعنی ویل شد. او و مادرش با کمک رئیس پلیس شروع به جستجو برای یافتن ویل کردند. با این حال، وقتی آزمایشگاه ملی هاوکینز «مرگ» ویل را جعل کرد، رابطه‌ی جاناتان با مادرش تیره شد، چرا که مادرش اصرار داشت که ویل هنوز زنده است و با او ارتباط برقرار می‌کند. جاناتان پس از دیدار با نانسی ویلر که ادعا می‌کرد «هیولایی» را دیده است و این هیولا شبیه به چیزی بود که مادر جاناتان دیده بود، او خیلی زود پی برد که مادرش حقیقت را گفته است. جاناتان با عذرخواهی از مادرش با او آشتی کرد و به همراه نانسی و استیو هرینگتون برای مبارزه با این هیولا تلاش کرد. پس از نجات یافتن ویل، جاناتان به همراه برادرش کریسمس را در کنار خانواده جشن گرفتند.

یک سال بعد و در سال ۱۹۸۴، جاناتان سعی کرد تا به برادر آسیب‌دیده خود کمک کند تا با شریک جدید زندگی مادرش یعنی باب نیوبی کنار آید. جاناتان بعدا به نانسی کمک کرد تا اقدامات تهدیدآمیز آزمایشگاه هاوكینز و نقش آن‌ها در مورد مرگ بارب و ناپدید شدن برادرش را افشا کند. مدتی پس از آن، جاناتان به مادرش و نانسی کمک کرد تا ویل که تحت تسخیر مایند فلایر بود را آزاد کند. یک ماه بعد از پایان یافتن این جریان، جاناتان رابطه‌ی عاشقانه خود با نانسی را شروع کرد.

در سال ۱۹۸۵، جاناتان و نانسی مشغول یک کار مشترک در روزنامه هاوکینز پست شدند. با این حال جاناتان برای وفادار ماندن به نانسی و شغلش با درگیری‌هایی همراه شد، چرا که سایر کارمندان نانسی را به دلیل جنسیتش کوچک می‌شمردند. زمانی که نانسی تحقیقات خود در مورد داستان «موش‌های مریض» را پیگیری کرد، جاناتان نیز به او کمک کرد، اما پس از رد شدن این داستان و اخراج شدن هر دوی آن‌ها، روابط این دو کمی سرد شد و جاناتان با اکراه به نانسی کمک کرد تا شواهد بیشتری در این مورد کسب کند. وقتی نانسی به رفتار عجیب موش‌ها و خانم دریسكول پی برد و ارتباطی میان آن‌ها با تسخیر شدن ویل در سال گذشته پیدا کرد، جاناتان با نانسی همكاری كرد و این دو با ویل و دوستانش متحد شدند تا مایند فلایر که به هاوکینز بازگشته بود متوقف کنند. در طول این روند، جاناتان و نانسی با هم آشتی کردند به محافظت از بچه ها در برابر مایند فلایر پرداختند. سه ماه بعد از شکست خوردن مایند فلاير، جاناتان به همراه سایر اعضای خانواده‌اش از هاوکینز نقل مکان کرد، و او به نانسی قول که با هم در تماس بمانند.