بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ویلیام برکین

اشتراک‌گذاری

ویلیام برکین

William Birkin

ویلیام برکین رزیدنت ایول

تاریخ تولد

به طور تقریبی سال ۱۹۶۲

تاریخ مرگ

۳۰ سپتامبر ۱۹۹۸

نژاد/ملیت

آمریکایی

پیشه

پژوهشگر آمبرلا ویروس شناس

نوع خون

O

اولین نمایش

Resident Evil (سال ۱۹۹۸)

دکتر ویلیام برکین (William Birkin) یک ویروس شناس بود که در بین دهه‌ی ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ برای آمبرلا کار می‌کرد.

او رئیس پروژه‌ی پژوهشی ویروس گلگتا بود و بعد از این که ترفیع پیدا نکرد در مقابل شرکت آمبرلا قرار گرفت. تلاش‌های این کمپانی برای جلوگیری از معامله‌ی غیرمجاز با ارتش ایالات متحده منجر به شکل‌گیری رویداد تخریب راکون سیتی شد.

بیوگرافی

سال‌های ابتدایی

برکین یک بچه‌ی نابغه بود و در سن نوجوانی موفق به دریافت مدرک دکتری شد. او در سال ۱۹۷۷ وقتی پانزده سال سن داشت به استخدام شرکت دارویی آمبرلا درآمد و تحت نظارت دکتر جیمز مارکوس در یک آزمایشگاه واقع در شهرستان آرکلی مشغول گذراندن یک برنامه‌ی آموزشی شد. در این مدرسه میان او و دکتر آلبرت وسکر یک رقابت دوستانه شکل گرفت. تحصیلات آن‌ها در تاریخ ۲۹ جولای ۱۹۷۸ به پایان رسید. دو روز بعد برکین و وسکر به عنوان دکتران ارشد به یک آزمایشگاه آرکلی در نزدیکی آنجا فرستاده شدند.

پژوهش آزمایشگاه زیرزمینی (۱۹۹۱-۱۹۹۸)

زمانی اکتشافات برکین نظر دکتر اسپنسر را جلب کرد، آمبرلا ساخت آزمایشگاه NEST را در شمال شرق شهر در سال ۱۹۹۱ به پایان رساند. برکین به سردسته پژوهشگران این آزمایشگاه تبدیل شد و همراه با همسرش آنت و گروهی از پژوهشگران به طور مستقیم مشغول به کار روی پروژه‌ی گلگتا شد. گروه‌های دیگری نیز در این آزمایشگاه حاضر بودند که روی پروژه‌های غیرمرتبط کار می‌کردند.

برایان آیرونز، رئیس اداره پلیس راکون برای مخفی نگه داشتن فعالیت‌های این آزمایشگاه رشوه می‌گرفت و در جریان روند پژوهش‌ها قرار می‌گرفت.

اگرچه در دهه‌ی ۱۹۹۰ کار روی گلگتا به خوبی پیش می‌رفت اما برکین نسبت به وضعیت ترفیع موقعیتش به آمبرلا بدگمان شده بود. در ماه می-جولای سال ۱۹۹۸، ویروس-تی در سراسر کوهستان آرکلی شیوع پیدا کرد و دهه‌ها مورد مرگ و جهش یافتگی در میان شهروندان رخ داد که این موضوع تحقیقات اعضای استارز را در پی داشت. آزمایشگاه آرکلی از دست رفت و خسارات زیادی به آمبرلا وارد شد. کلنل سرگئی ولادیمیر که از رئیسان آمبرلا بود از برکین و وسکر خشمگین بود و آن‌ها را مسئول این اتفاق می‌دانست. وسکر تصمیم گرفت آمبرلا را ترک کند و رازهای این شرکت را به یک کمپانی رقیب بفروشد. اما ویلیام برکین برای اتمام پروژه گلگتا مصمم بود و به طور رسمی با شرکت باقی ماند. با این حال برکین قصد داشت از داخل به آن‌ها خیانت کند و با همین هدف برای معامله‌ی گلگتا با ارتش ایالات متحده وارد صحبت شد.

جهش و مرگ (۱۹۹۸)

داستان Resident Evil 2 Remake

با اتمام پروژه‌ی گلگتا، ارتش ایالات متحده گروهی را برای ملاقات با ویلیام برکین فرستاد. آمبرلا که جاسوسانی در ارتش داشت متوجه این موضوع شد و بدگمانی‌های مرکز فرماندهی آمبرلا تائید شد. به این ترتیب یک گروه سرویس امنیت آمبرلا (USS) برای مصادره‌ی ویروس فرستاده شد. با این حال این عملیات با شناسایی شدن آن‌ها و با یک هشدار جدی مختل شد. اما در شب ۲۲ سپتامبر HUNK رهبر تیم آلفا با تعدادی از افراد زیردست خود به دیدار ویلیام برکین رفت تا ویروس را دریافت کند. با امتناع برکین و اقدام او برای استفاده از اسلحه، گروه مجبور به تیراندازی به او شد و تیم آلفا کیف حامل نمونه‌های t و G را با خود برد.

برکین مجروح شده یک نمونه G باقی مانده را به خود تزریق کرد، اما ویروس به درستی در بدن او تثبیت نشد و این دانشمند در تبدیل شدن به یک انسان-جی ناموفق بود. او در عوض به یک هیولای بزرگ تبدیل شد که با عنوان G شناخته می‌شد.

جی به منظور گرفتن انتقام، عاملان USS را در فاضلاب تعقیب کرد و تمام آن‌ها را کشت یا به شدت مجروح کرد. او برای این که نمونه‌ها به دست کس دیگری نیفتد، نمونه‌های جی را خورد. او همچنین تعدادی از نمونه‌های تی را نابود کرد که این موضوع باعث شد موش‌های فاضلاب از این ویروس مصرف کنند و آن را در دخایر آب شهر پخش کنند.

طی هفته‌ی بعد جمعیت ۱۰۰ هزار نفری شهر کشته یا آلوده شدند، و ارتش ایالات متحده برای جلوگیری از درز هر گونه خبری در مورد اطلاعات سری مربوط به معامله انجام گرفته شهر را مسدود کرد. جی در حال جستجوی غذا و راهی برای تکثیر خود بود.

او سرانجام شری را به عنوان گزینه‌ی مناسب تکثیر یافت و از آنجا که او دارای یک رابطه‌ی خونی بود یک حامل مطمئن نیز برای کرم انگلی او محسوب می‌شد. جی در هنگام جستجوی پرورشگاه راکون سیتی، رئیس آیرونز را که شری را در گروگان داشت آلوده کرد. در آسانسور، وقتی T-00 قصد داشت به شری و بازمانده‌ی دیگر یعنی کلر ردفیلد آسیب برساند، جی مداخله کرد و این هیولا را به شدت مجروح کرد. در هنگام تقابل او با بازماندگان در فاضلاب این موضوع آشکار شد که شری با موفقیت آلوده شده است، و زمانی که شری برای درمان به سمت NEST می‌رفت جی نیز او را دنبال کرد.

جی در داخل NEST توسط آنت و به وسیله‌ی یک سلاح ضد B.O.W مورد حمله قرار گرفت و دچار جراحتی شدید شد. او در جهش بعدی آنت را به سمت دیواری پرت کرد که موجب خونریزی داخلی او شد. وقتی آزمایشگاه شروع به خود-تخریبی کرد، او بازماندگان را تا طبقات پایین و تا رسیدن به قطاری دنبال کرد. زمانی جی دوباره شکست خورد، او وارد فرم پنجم و نهایی خود شد. او به شکل خمیری از چندین اندام، چشم، و شاخک از واگن پشتی وارد قطار شد. این هیولا سرانجام بعد از مبارزه‌ای با افراد حاضر در قطار (کلر، لیان و شری) با واگن جداسازی شده در انفجار آزمایشگاه NEST از بین رفت.

فرم‌های جهش

G1

بعد از جهش به اولین فرم جی، عضلات بازوی راست ویلیام برکین دچار رشد زیادی شد و یک چشم بزرگ تومور-شکل روی آن پرورش پیدا کرد. در دو طرف بدن او نیز طرحی از یک جفت دست شکل گرفت که نشانه‌ای از جهش‌های بعدی بود. این جهش باعث شد تا لباس او دچار پارگی شود و تنها بخشی از روپوش آزمایشگاهی او روی بدنش باقی بماند. او در این فرم برای حمله کردن از یک میله‌ی فلزی در دست جهش یافته‌ی خود استفاده می‌کرد.

G2

در دومین فرم جی، بدن او حجیم‌تر، پیچیده‌تر و غیرانسانی‌تر شد. پوست او سیاه رنگ شده و دو دست در دو طرف بدن او رشد پیدا کردند. همچنین یک چشم تومور-مانند دیگر در پشت او ایجاد شد. حالا شلوار او نیز دچار پارگی شده و تا زانوی او آمده است. اما احتمالا مهم‌ترین تغییر در بدن او مربوط به سر اصلی او است که به سمت چپ سینه‌ی او تغییر مکان داده است و با جهش صورت گرفته یک جمجمه‌ی تازه در جایگاه قبلی سر او شکل گرفته است. برکین در این فرم دیگر از میله‌ی فلزی استفاده نمی‌کند و به جای آن از چنگال قدرتمند خود در دست راستش استفاده می‌کند.

G3

در سومین فرم، عضلات بدن جی پرحجم‌تر شده و فیزیک او کمی تغییر پیدا می‌کند. حالا دیگر هیچ لباس روی بدن او دیده نمی‌شود و سر جدید او بیشتر شبیه به یک جمجمه‌ی اسکلتی است. صورت اصلی او نیز هنوز روی سینه‌ی او قابل مشاهده است اما رو به محو شدن است. دو دست جدید او کاملا رشد پیدا کرده و دارای عملکرد هستند و دو دست اصلی نیز حالا هر دو دارای چنگال هستند. همچنین یک چشم جدید نیز روی ران او پرورش پیدا کرده است. علاوه بر این استخوان‌های تیزی رو سینه‌ی او به وجود آمده که چیزی شبیه یک دهان عجیب را شکل داده‌اند.

G4

جی در فرم چهارمش شبیه به یک حیوان چهارپا می‌شود. بازوهای اولیه او به پاهای جلویی تبدیل شده و روی هر یک از شانه‌ها یک چشم آشکار شده است. بازوهای ثانویه جای بازوهای اصلی را گرفته‌اند، و دهان روی سینه‌ی او بر نیم‌تنه‌اش غالب شده است. استخوان‌هایی به شکل عاج نیز روی بدن او دیده می‌شوند. جی در این فرم خیلی سریع‌تر از دیوارها می‌تواند بالا رود.

G5

در پنجمین و آخرین فرم، بدن جی دچار تخریب شده و تقریبا تمام ظواهر او به طور کامل فرو ریخته است. او در این فرم بسیار حجیم و مانند یک خمیر بی‌شکل با چشمانی بزرگ و تعدادی شاخک است. او دهانی بزرگ و باز دارد که تعداد بی‌شماری دندان عاج-شکل همانند یک مکنده‌ماهی در آن دیده می‌شود.

صفحات دیگر