بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بیگ مام

اشتراک‌گذاری

شارلوت لینلین

Big Mom

بیگ مام - وان پیس

پیشه

کاپیتان دزد دریایی
یونکو (قبلا)
ملکه سرزمین توتو

اقامت

جزیره سراسر کیک
الباف (قبلا)

خاستگاه

لقب

بیگ مام
روح پلید

سن

۶۸

تولد

۱۵ فوریه

جایزه

۴٬۳۸۸٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه شیطانی

سورو سورو نو می (به معنی روح)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۶۵۱ (مانگا)
قسمت ۵۷۱ (انیمه)

شارلوت لینلین (Charlotte Linlin) که بیشتر با نام بیگ مام شناخته می‌شود، کاپیتان دزدان دریایی بیگ مام و عضو سابق یونکو بود که بر دنیای جدید حکمرانی می‌کرد.

او رئیس خانواده‌ی بزرگ شارلوت است، خانواده‌ای که شامل فرزندان بسیار او است و خدمه‌ی او نیز از آن‌ها شکل می‌گیرد. او همچنین به عنوان ملکه بر سرزمین توتو حکمرانی می‌کند و قصد دارد که این مکان را به جایی آرمانی تبدیل کند تا تمام نژادهای دنیا بتوانند کنار هم با صلح و بدون تبعیض در آن زندگی کنند. الینلین در دوران کودکی‌اش در «خانه گوسفند» و تحت سرپرستی کارمل بزرگ شد. به دنبال مرگ کارمل او گروه دزدان دریایی خود را تشکیل داد. او همچنین خالق یک نژاد خاص از موجوداتی به نام هومیز است که ساکن سرزمین توتو هستند و از خدمت کردن به او خوشنود هستند.

او دارای سه هومیز ویژه به نام ناپولئون، پرومتیوس، و زئوس است که همه به عنوان سلاح‌های زنده‌ی او در نبرد خلق شده‌اند. در زمان یورش به اونیگاشیما، بیگ مام که از شکست‌های مداوم زئوس ناراضی بود تصمیم گرفت تا او را رد کند و یک هومی جدید به نام هرا را جایگزین آن کند.

بیگ مام به عنوان ملکه توتو لند حکمرانی می‌کند، و به دنبال ایجاد یک کشور آرمانی است تا تمام نژادهای دنیا بتوانند در آن با صلح و بدون تبعیض زندگی کنند. لینلین در کودکی در خانه گوسفند و تحت مراقبت کارمل بزرگ شد، و در نهایت پس از مرگ کارمل میوه شیطانی او را به ارث برد.

بیگ مام چند دهه قبل از این که گروه خود را تشکیل دهد، از اعضای اصلی دزدان دریایی افسانه‌ای راکس بود. او بعد از مدتی درگیری با امپراتور کایدو (هم خدمه‌ای سابقش در گروه راکس)، یک اتحاد را با کایدو و دزدان دریایی جانوران شکل داد. با این حال این اتحاد آن‌ها توسط اتحاد نینجا-دزد دریایی-مینک-سامورایی شکست خورد. به دنبال شکست او در کشور وانو در برابر یوستاس کید و ترافالگار لا، روزنامه اقتصاد جهانی لیست جدیدی از چهار امپراتور را منتظر کرد که بیگ مام جایی در آن نداشت.

بیگ مام آخرین عضو از یونکو بود که نامش اعلام شد. لقب او برای اولین بار توسط یوستاس کید و بعد از نبرد مارین‌فورد مورد اشاره قرار گرفت. و نام واقعی او نیز توسط پاپاگ در جزیره فیش-من خطاب شد.

اقدامات، اهداف و نقش او در آرک جزیره‌ی سراسر کیک باعث شد تا او به آنتاگونیست اصلی این آرک تبدیل شود. همچنین او یکی از ضدقهرمان‌های محوری حماسه کشور یونکو است.

تاریخچه

مادر کارمل و خانه گوسفند

لینلین با وجود این که از والدین انسان طبیعی متولد شده بود اما حتی در کودکی به شکلی غیرعادی بزرگ و قوی بود. هنگامی که ۵ ساله بود، او به دلیل رفتارهای غیرقابل کنترل خود باعث ویرانی‌های زیادی شد و از وطن خود تبعید شد. والدین او مجبور شدند تا او را در الباف رها کنند به این امید که مادر کارمل او را پیدا کند و به دروغ به دخترشان گفتند که بعدا به دنبالش می‌آیند. لینلین پس از گذراندن مدتی طولانی در ساحل توسط مادر کارمل به خانه گوسفند منتقل شد، جایی که کارمل در آنجا از کودکانی با نژاد و موقعیت مختلف مراقبت می‌کرد. به دلیل ساده لوحی و قدرت بالایی که لینلین داشت او مستعد آسیب فیزیکی به هم خانه‌ای‌های خود بود. در یک مورد او سعی کرد به گرگ و خرس کمک کند تا با هم کنار بیایند اما وقتی خرس گرگ را خورد، لینلین به طور تصادفی با یک سیلی او را کشت. با وجود اشتباهات لینلین اما کارمل همیشه او را درک می‌کرد و می‌بخشید.

بیگ مام
لینلین ۵ ساله در حالی ویران کردن یک روستای الباف

یک روز قبل از جشنواره تحول زمستانی، لینلین و بچه‌های خانه گوسفند برای شرکت در یک جشن دعوت شدند و لینلین بلافاصله با غذایی به نام سملا شد. جشنواره آغاز شد و همه ساکنان الباف برای ۱۲ روز روزه گرفتند. لینلین که هوس غذا کرده بود و بسیار رنج می‌برد، در روز هفتم برای به دست آوردن سملا هیاهویی به پا کرد. با ایجاد ویرانی در سراسر روستا و از بین رفتن غول‌های متعدد، اقدامات لینلین توسط جورول بدعتی تلقی شد و با وجود مخالفت کارمل به او حمله کرد. با این حال، لینلین شمشیر جورول را با دستان خالی خرد کرد و سپس ریش او را گرفت و او را به زمین انداخت که به شدت مجروح شد. شهروندان الباف به لینلین غذا دادند و او را سیر کردند و خواباندند. هنگامی که لینلین از خواب بیدار شد، او بداخلاقی خود به یاد نمی‌آورد که این موضوع باعث عصبانیت بیشتر غول‌ها شد.

بیگ مام
لینلین متوجه شد که مادر کارمل و هم‌خانه‌های او به طور ناگهانی ناپدید شده‌اند.

کارمل به منظور فرو نشاندن خشم غول‌ها، لینلین و همه فرزندانش را به خانه گوسفند جدید در جزیره‌ای دیگر برد و سپس اوضاع به حالت عادی بازگشت. در آنجا، آن‌ها ششمین سالروز تولد لینلین را با یک مهمانی چای و کروکمبوش جشن گرفتند. لینلین هیجان‌زده بود و از شادی اشک می‌ریخت و غذا می‌بلعید. وقتی او غذا خوردن را تمام کرد (با وحشی‌گری و خوردن ناخواسته میز و صندلی‌ها) متوجه شد که کارمل و همه‌ی هم‌خانه‌ای‌ها ناپدید شده‌اند و فقط تکه‌هایی از لباس آن‌ها باقی مانده است. او سپس به جستجوی آن‌ها پرداخت اما پی برد که تنها است و از این بابت اشک ریخت.

تبدیل شدن به یک دزد دریایی و مادر

در مقطی یک سرآشپز و دزد دریایی سابق به نام استروسن به لینلین نزدیک شد و قصد داشت با او همکاری کند. آن‌ها تصمیم گرفتند جزیره‌ای که در آن قرار داشتند را تبدیل به یک کشور رویایی کنند، جایی که لینلین می‌خواست همه نژادها در کنار هم زندگی کنند. لینلین بعدا پی برد که او قدرت‌های میوه‌ی شیطانی کارمل یعنی سورو سورو نو می را به دست آورده است. جزیره مذکور بعدها تبدیل به «جزیره سراسر کیک» شد. لینلین فعالیت‌های دزدی دریایی را آغاز کرد و روستاها را دستیابی به شیرینی و گنج تخریب کرد. با گذشت زمان، لینلین به جای حمله به جزایر فتح جزایر را شروع کرد و به شهروندان این حق را داد که یا از دستورات او اطاعت کنند و به کشور رویایی او بپیوندند یا بمیرند. او به سرعت جایزه ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی را به خود اختصاص داد و این در حالی بود که او هنوز جوان بود.

بیگ مام
لینلین به سرعت تبدیل به یک دزد دریایی بدنام شد.

لینلین هنگامی که ۱۸ ساله بود اولین فرزند خود را به دنیا آورد و خانواده خود را تشکیل داد و از آن زمان به بعد به مدت ۴۲ سال، هر سال یک بچه به دنیا آورد و که برای همین به او لقب «بیگ مام» داده شد. سرانجام تعداد فرزندان او به ۸۵ رسید.

در مقطعی او بخشی از دزدان دریایی راکس شد و در طول حادثه‌ی دره خدا با گول دی. راجر و مانکی دی. گارپ جنگید که در نهایت منجر به انحلال این گروه دزد دریایی شد. در روزی که دزدان دریایی راکس سقوط کردند، لینلین یک میوه شیطانی را به کایدو داد و مدعی شد که به همین دلیل کایدو به او بدهکار است. ۳۳ سال پیش از زمان حال، بیگ مام خدمه‌ی خود را تشکیل داد.

بیگ مام حتی قبل از دوران بزرگ دزدان دریایی به دنبال تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی و رسیدن به رافتل بود. بیش از ۲۴ سال پیش، راجر موفق شد پونگلیف مسیر بیگ مام را بخواند، و این موضوع به او امکان داد تا رافتل راه یابد. هجده سال پیش، بیگ مام دوقلوهایی را به دنیا آورد و رکورد شخصی خود را برای بیشترین زایمان در یک زمان ثبت کرد. او با هدف تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی بعدی، دختری به نام شارلوت پودینگ را از قبیله سه چشم به دنیا آورد، تا توانایی ویژه این در خواندن پونگلیف را بیدار کند.

در مقطعی، شاهزاده الباف یعنی لوکی از بیست و سومین دختر لینلین به نام لولا خواستگاری کرد. بیگ مام این اتفاق را فرصتی برای از بین بردن روابط تیره خود با غول‌ها دید و به دنبال این بود تا این ازدواج سیاسی را عملی کند تا با الباف و سرزمین توتو متحد شود و از این روابط برای فشار به سایر اعضای یونکو بهره ببرد و پادشاه دزدان دریایی شود. با این حال، لولا برخلاف میل مادرش از این ازدواج برنامه‌ریزی شده فرار کرد. بیگ مام سپس سعی کرد تا از خواهر دوقلوی لولا یعنی چیفون به عنوان جایگزین او استفاده کند، اما این طرح شکست خورد و رابطه او با غول‌ها بدتر شد. بیگ مام تلاش برای دوستی با غول‌ها را کنار گذاشت و تصمیم گرفت به جای آن بر ایجاد غول‌های مصنوعی تمرکز کند. به همین منظور، او یک دانشمند دریایی سرکش به نام سزار دلقک را مجبور به تحقیق در مورد غول‌ها کرد تا بتواند اعضای خانواده‌اش را به غول تبدیل کند. در همین حال، خشم بیگ مام نسبت به لولا بر سر ازدواج سیاسی به شیفون نیز کشیده شد. لینلین بارها و بارها با او بی‌رحمانه رفتار کرد و اغلب او را از حضور محروم می‌کرد.

پنج سال پیش، دزدان دریایی نوکس به دنبال پونگلیف مسیر وارد قلمرو بیگ مام شدند، اما خدمه او آن‌ها را خرد کردند. بیگ مام یکی از دزدان دریایی نوکس به نام زپو را مجبور کرد تا یک چرخ رولت را برگرداند تا مجازاتی برای او و پدرو مشخص شود. در نهایت بیگ مام زپو را کشت و ۵۰ سال از عمر پدرو را گرفت و همچنین پدرو چشم چپ خود را در این جریان از دست داد.

در مقطعی دیگر، بیگ مام و وینزموک جاج یک ازدواج سیاسی را بین پودینگ و پسر سوم جاج یعنی سانجی ترتیب دادند تا دودمان شارلوت و وینسموک متحد شوند. با این حال، بیگ مام به طور مخفیانه نقشه‌ای برای ترور وینسموک‌ها کشید تا از فناوری‌های شبیه‌سازی جرما ۶۶ بهرمند شود. از آنجایی که خانواده وینسموک قادر به یافتن سانجی نبود، بنابراین این نقشه‌ی ترور بیگ مام با تاخیر همراه شد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

به عنوان یکی از چهار امپراتور سابق، بیگ مام به عنوان یکی از چهار دزد دریایی قدرتمند جهان شناخته می‌شود. او تنها زن در بین آن‌ها است و به همین ترتیب او قدرتمندترین دزد دریایی زن در جهان است. سنت شپرد جو پیتر، یکی از پنج ارشد اظهار داشته است که بیگ مام یکی از معدود افرادی است که می‌تواند ریش‌سیاه را متوقف کند. کایدو، امپراتور سابق که به عنوان «قوی‌ترین موجود جهان» شناخته می‌شد، بیگ مام را تهدید کرد که اگر به قلمروی او بیاید، او را خواهد کشت، اما بیگ مام به سادگی اعلام کرد که برای این کار تلاش کند و اینکه نمی‌تواند او را منصرف کند. حتی دزدان دریایی کلاه حصیری متوجه شدند که اگر با بی‌پروایی با بیگ مام بجنگند، او به سرعت و به راحتی می‌تواند آن‌ه را خرد کند.

بیگ مام به عنوان کاپیتان دزدان دریایی بیگ مام، خدمه‌ی بسیار قدرتمندی را جمع آوری کرده است، و همچنین چندین زیردست قوی مانند جینبه و کاپون بجی را در اختیار داشت. او همچنین دارای نفوذ قابل توجهی در دنیای مردگان است و روابطی با خانواده وینسموک دارد که جرما ۶۶ افسانه‌ای را رهبری می‌کند. کسانی که با فرزندان او ازدواج می‌کنند به طور خودکار بخشی از خدمه او می‌شوند.

جزیره فیش-من تحت حمایت بیگ مام از حملات دزدان دریایی محافظت می‌شد، که این نشان دهنده نفوذ بالای او در آنجا بود. گفته شده است که او کل کشورها را بر سر شیرینی نابود می‌کند و به اندازه کافی ترسناک است که حتی زیردستانش از جمله پکومز و تاماگو که در نوع خود قدرتمند هستند، وقتی او عصبانی است از صحبت کردن با او می‌ترسند. در واقع تقریباً همه از جمله فرزندان خودش از او می‌ترسند. بخشی از این ترس ناشی از ماهیت قدرت‌های میوه شیطانی او است.

میوه شیطانی

پس از مرگ صاحب قبلی آن سورو سورو نو می که کارمل بود، لینلین به نحوی قدرت‌های این میوه که از نوع پارامسیا است را به دست آورد. این میوه به او اجازه می‌دهد تا روح افراد را در قالب یک ماده اثیری متجلی کند و آن را تا وقتی که قربانی احساس ترس کند، در چنگ خود نگه دارد. او می‌تواند روح قربانی را برباید و طول عمر فرد را به مقدار دلخواه خود کاهش دهد. بیگ مام همین طور می‌تواند تمام طول عمر یک فرد را بگیرد و در نتیجه آن فرد فورا کشته می‌شود، یا اینکه می‌تواند بخشی از طول عمر را بگیرد که از عمر فرد کاسته می‌شود. این توانایی بر کسانی که از او نمی‌ترسند یا صدای او را نمی‌شنوند تأثیری ندارد.

بیگ مام می‌تواند ارواح دزدیده شده را به اشیاء تزریق کند و به آن‌ها حیات ببخشد. این اشیا به موجوداتی به نام هومی تبدیل می‌شوند که به عنوان خدمتکاران او عمل می‌کنند. این توانایی تقریبا در مورد همه چیز جواب می‌دهد از جمله حیوانات، گیاهان، مواد معدنی، مایعات، مبلمان، غذا، ساختمان‌ها و حتی چیزهای ناملموس مانند آتش، هوا و نور. هر چیزی که تبدیل به هومی شود، ویژگی‌هایی شبیه انسان به دست می‌آورد، یعنی می‌تواند حرکت و صحبت کند. تنها چیزهایی که نمی‌توان از آن هومی ساخت، افراد و اجساد هستند.

او همچنین می‌تواند روح خود را مصرف کند تا خود را بزرگ‌تر و قوی‌تر کند، و همچنین روح‌ها را به اسکلت خود تزریق کند که به او اجازه می‌دهد استخوان‌های شکسته‌اش را ترمیم کند.

او همچنین می‌تواند از روح خود تجسم‌هایی ایجاد کند که کار جمع آوری ارواح را تکمیل می‌کند.

هومی‌های ویژه

بیگ مام
بیگ مام به همراه هومی‌های ویژه‌اش در نبرد

بیگ مام علاوه بر ایجاد هومی از روح دیگران، می‌تواند از بخشی از روح خود برای ایجاد «هومی‌های ویژه» استفاده کند که به دلیل ساخته شدن از روح فوق‌العاده قدرتمند خودش بسیار قدرتمندتر از هومی‌های معمولی هستند. هومی‌های ویژه او در ابتدا شامل سه مورد بود؛ زئوس، یک ابر رعد و برقی که با دست چپش احضار می شد، پرومتئوس، خورشیدی که با دست راستش احضار می‌شد، و ناپلئون، کلاهی که روی سرش بود. این سه هومی ویژه قدرتمندترین سلاح‌های بیگ مام هستند.

زئوس می‌تواند صاعقه‌های بسیار قوی را رها کند که به اندازه‌ای قدرتمند است که کاربران رید سوت را فورا بیهوش کرد و کل میدان‌های جنگ را با نور روشن کرد. شعله‌های آتش پرومتئوس قادر به سوزاندن حریفان مقاوم در برابر آتش است و او می‌تواند به اندازه‌ای بزرگ شود تا کل جنگل‌ها را بسوزاند. بیگ مام همچنین می‌تواند قدرت‌های خود را برای دستکاری آب و هوا و ایجاد طوفان‌های عظیم ترکیب کند. او قادر است سوار بر زئوس یا پرومتئوس شود تا با سرعت بالا در هوا پرواز کند. ناپلئون می‌تواند از طریق تله‌پاتی اطلاعات را از هومی‌های دیگر دریافت کند و آن را به بیگ مام منتقل کند، و همچنین می‌تواند یک تیغه جمع شونده را آشکار کند و از آنبرای حمله استفاده کند.

در طول تهاجم کلاه حصیری به سرزمین توتو، زئوس توسط نامی اسیر شد و به خدمتکار او تبدیل شد، اگرچه بیگ مام توانست او را در طول یورش به اونیگاشیما پس بگیرد. با این حال، پس از اینکه یک بار دیگر زئوس در طول نبرد علیه بدترین نسل از دست رفت، بیگ مام که از ناتوانی زئوس خشمگین شد و به پیشنهاد پرومتئوس تصمیم گرفت تا او را با یک هومی ویژه ابر رعد و برقی جدید به نام هرا جایگزین کند. هرا ثابت کرد بسیار قوی‌تر است و بیشتر از زئوس با همتایان ویژه‌اش هماهنگ است. بیگ مام بعدا از هرا خواست تا زئوس را مصرف کند تا روح آن‌ها با هم ادغام شود و قدرتش افزایش یابد.

در حالی که هومی‌های بیگ مام اغلب مزیت بزرگی در نبرد محسوب می‌شوند و قدرت مانور بالایی دارند، اما آن‌ها ضعفی هم دارند که به خاطر داشتن شخصیت‌های مختلف گاهی از استراتژی‌هایی استفاده می‌کنند که شامل جدا کردن هومی‌ها از بیگ مام می‌شود. در چنین شرایطی اغلب بیگ مام در موقعیت نامطلوبی قرار می‌گیرد و حریفانش از آن به عنوان فرصت بهره می‌گیرند.

هاکی

بیگ مام یکی از معدود افرادی در جهان است که قادر به استفاده از هر سه شکل هاکی است. لا اظهار داشته است که او قادر نیست مستقیما بیگ مام را در داخل اتاق خود جابجا کند، زیرا هاکی او خیلی قوی است.

هاکی هائوشوکو
بیگ مام
بیگ مام در حال استفاده از هاکی هائوشوکو

بیگ مام در استفاده از هاکی هائوشوکو تسلط بالایی دارد. او برای اولین بار از آن در عروسی سانجی و پودینگ و به منظور زمین‌گیر کردن مردی استفاده کرد که از او در مورد ارتباطش با با مادر کارمل پرسش کرد. هنگامی که پرتره‌ای از کارمل نابود شد، بیگ مام از این بابت پریشان شد و هاکی او آزاد شد، که با فریادهای بلند او همراه بود که بسیاری از مهمانان را ناتوان کرد.

هنگامی که او با کایدو در اونیگاشیما می‌جنگید، برخورد هاکی هائوشوکو آن‌ها یک موج عظیم را ایجاد کرد که آسمان‌ها را شکافت. بیگ مام از جمله افراد انگشت شماری است که می‌تواند هاکی هائوشوکو را به خودش تزریق کند. با این کار قدرت حمله او به شدت افزایش پیدا می‌کند، که با قدرت بدنی طبیعی و هاکی بوسوشوکو تکمیل می‌شود.

هاکی بوسوشوکو

بیگ مام یک کاربر بسیار ماهر در هاکی بوسوشوکو است. او با سخت کردن یکی از بازوهای خود به راحتی حمله کانگ گان لوفی را مسدود کرد که در نوع خود بی‌نظیر بود.

او همچنین قادر به استفاده از طرح پیشرفته هاکی بوسوشوکو است که به او اجازه می‌دهد بدون تماس مستقیم با حریفانش به آن‌ها ضربه بزند.

در انیمه، وقتی بیگ مام از هاکی بوسوشوکو پیشرفته استفاده می‌کند، هاله‌ای با رنگ زرد و قرمز اطراف او دیده می‌شود.

هاکی کنبونشوکو

بیگ مام یک کاربر بسیار ماهر در هاکی کنبونشوکو است. او قادر شد قدرت شمشیر زورو را بسنجد و به کایدو هشدار داد تا از حمله او کنار رود.

شمشیرزنی

بیگ مام
بیگ مام از ناپلئون به عنوان شمشیر استفاده می‌کند.

کلاه نظامی بیگ مام یعنی ناپلئون می‌تواند یک تیغه و دسته پنهان را آشکار کند و به سلاح شخصی او تبدیل شود. استفاده از آن در ترکیب با قدرت هیولایی او به او اجازه می‌دهد تا امواج قدرتمندی را آزاد کند که می‌تواند باعث تخریب‌های عظیم شود. حتی جینبه با وجود اینکه در برابر آن از بهترین دفاع هاکی خود استفاده کرد اما مغلوب قدرت این شمشیر شد. ناپلئون همچنین می‌تواند در شعله‌های آتش پرومتئوس فرو برود تا قدرت حمله‌اش افزایش یابد.

صفحات دیگر