ویکی ناروتو / بوروتو

کاکوزو

اشتراک‌گذاری

کاکوزو

Kakuzu

کاکوزو - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۵ آگوست

جنسیت

مذکر

وابسته به

تاکیگاکوره
آکاتسوکی

شریک

گونه طبیعت

رهاسازی سنگ
رهاسازی آب
رهاسازی آتش
رهاسازی باد
رهاسازی برق

کاکوزو (Kakuzu) یک نینجای فراری درجه-اس از تاکیگاکوره، و عضوی از آکاتسوکی بود که با هیدان همکاری داشت. کیسامه هوشیگاکی به شوخی این دو را با عنوان ترکیب زامبی خطاب می‌کرد که دلیلش توانایی‌های نامیرایی مختلف آن‌ها بود.

پیش‌زمینه

وقتی کاکوزو به عنوان یک نینجای نخبه در خدمت تاکیگاکوره بود، به او ماموریت داده شد تا هاشیراما سنجو، هوکاگه اول را ترور کند. اما ماموریت او در برابر این خدای شینوبی با ناکامی همراه شد. با وجود خطرات زیادی که این ماموریت برای او داشت، اما در بازگشت او به دهکده تنها انگ و مجازات سخت در انتظار او بود. در نتیجه‌ی این رفتار، کاکوزو که جان خودش را برای دهکده‌اش به خطر انداخته بود، حالا نفرت شدیدی نسبت به تاکیگاکوره پیدا کرده بود. او هنگام فرار از دهکده، بزرگان آن را کشت، قلب‌شان را برداشت، و با دانشِ ارزشمندترین تکنیک‌های ممنوعه این دهکده فرار کرد. او به عنوان یک شکارچی جایزه‌بگیر در بازار سیاه امرار معاش کرد و از قلب‌های شینوبی‌ها برای افزایش طول عمر و مهمات استفاده کرد. او همچنین در مقطعی با برادران طلا و نقره روبرو شد و شاهد دگرگونی جینچوریکی کینکاکو بود.

او بعدا به سازمانی جنایتکار به نام آکاتسوکی پیوست. او در طول سال‌های اول حضورش در آکاتسوکی، حداقل چهار شریک داشت که همه آن‌ها را به خاطر تند-مزاجی خودش کشته بود و از قلب‌های آن‌ها برای کینجوتسوی خود استفاده کرده بود. در انیمه، او به همراه ایتاچی و کونان وظیفه‌ی کشتن یک فرد ظاهرا نامیرا را بر عهده گرفتند که مشخص شد این فرد هیدان است. هیدان موفق شد یکی از قلب‌های کاکوزو را نابود کند. آکاتسوکی با علاقه به توانایی‌های هیدان، او را استخدام كرد و سرانجام او شریک کاکوزو شد. اگرچه رابطه‌ی این دو چندان خوب نبود اما هیدان به توانایی‌های کاکوزو در جاودانگی علاقه‌مند بود. همچنین او شریک مناسبی برای کاکوزو بود چرا به دلیل قابلیت‌های مشابه جاودانگی، کاکوزو نمی‌توانست او را بکشد.